در رپرتاژ آگهی تعداد بازدید 564

زندگینامه رونالدو دو آسیس موریرا


به گزارش بخش تبلیغات سنگریز ، رونالدو دو آسیس موریرا در تاریخ ۲۱ مارس ۱۹۸۰ در پورتو آلگره برزیل به دنیا آمد.

باشگاه

رونالدینیو دوران نوجوانی را در برزیل و باشگاه گرمیو پورتو آلگره سپری کرد.

به دلیل اقامت در سوئیس، جایی که برادرش که نه سال از خودش بزرگ‌تر بود در یک تیم حرفه‌ای بازی می‌کرد، در تیم زیر 14 سال سیون به بازی مشغول شد و در سال 1993 با کسب چند عنوان قهرمانی آنجا را ترک کرد.

فعالیت حرفه‌ای او در سال 1997 در باشگاه گرمیو در لیگ دسته اول برزیل آغاز شد. وی در سال 2001 به تیم پاری سن ژرمن فرانسه پیوست.

رونالدینیو در ۲۸ نوامبر سال ۲۰۰۵ به عنوان مرد سال فوتبال اروپا انتخاب شد. او این عنوان را با پشت سر گذاشتن دو هافبک انگلیسی، فرانک لمپارد و استیون جرارد به دست آورد. بدین ترتیب رونالدینیو جای آندری شوچنکو را گرفت که سال قبل از آن مرد سال اروپا شده بود. رونالدینیو در ۱۹ دسامبر سال ۲۰۰۵ برای دومین مرتبه پیاپی به عنوان برترین فوتبالیست جهان برگزیده شد. او با فاصله زیادنسبت به فرانک لمپارد و ساموئل اتوئو صاحب این عنوان شد. پیش از او تنها دو بازیکن موفق شده بودند که این مقام را بیش از یک بار به دست آورند: زین‌الدین زیدان و رونالدو. در ادامه اخبار مربوط به استقلال در سایت آبشار 24 را بخوانید.

 

دستمزد سالیانه رونالدینیو در بارسلونا بالغ بر ۱۵ میلیون یورو و با احتساب مزایای جنبی آن در حدود ۲۳ میلیون یورو می‌شد. بدین ترتیب وی در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ پردآمدترین فوتبالیست دنیا محسوب می‌شد.

 

رونالدینیو

 

زندگینامه رونالدینیو

رونالدینیو با پیراهن بارسلونا ۲۵۰ بازی رسمی انجام داد و ۱۱۰ گل نیز به ثمر رساند. اما پس از ضعیف شدن عملکردش، رهبران باشگاه اعلام کردند که حاضرند او را با مبلغ ۲۰ میلیون یورو بفروشند. بعد از این که مربی جدید بارسا، جوزپ گواردیولا اظهار کرد که رونالدینیو در فصل جدید عضوی از تیمش نخواهد بود، وی در آگوست سال ۲۰۰۸ با ۲۵ میلیون یورو راهی ایتالیا و باشگاه آ. ث. میلان شد. رقم دستمزد سالیانه وی در میلان نیز بالغ بر ۵/۶ میلیون یورو می‌باشد. بنا بر تحقیق مجله فرانسوی فرانس فوتبال، درآمد سالیانه وی به همراه درآمد حاصل از تبلیغات بالغ بر ۶/۱۹ میلیون یورو بوده و بدین ترتیب سومین فوتبالیست پردرآمد دنیا می‌باشد.

 

تیم ملی

رونالدینیو در سال ۱۹۹۷ به همراه تیم ملی زیر ۱۷ سال برزیل قهرمان جهان شد.وی در ۲۶ ژوئن ۱۹۹۹اولین بازی ملی خود در تیم بزرگسالان را در مقابل لتونی انجام داد. اولین گل او برای تیم ملی در دومین بازی‌اش در ۳۰ ژوئن ۱۹۹۹ در مقابل ونزوئلا زده شد. او در ژوئیه ۱۹۹۹ با برزیل قهرمان جام ملت‌های آمریکای جنوبی موسوم به کوپا آمه‌ریکا شد و در آکوست همان سال در جام کنفدراسیون‌ها به مقام نایب قهرمانی رسید. در پرسپولیس چه می گذرد؟

 

رونالدینیو در جام جهانی ۲۰۰۲ تبدیل به یک فوق ستاره شد: او با تیم ملی برزیل در فینال جام جهانی در مقابل تیم آلمان به برتری رسیده و قهرمان جهان شد. گل او در مرحله بک چهارم نهایی این جام در ۲۱ ژوئن ۲۰۰۲ در مقابل انگلیس از یاد فوتبال‌دوستان نخواهد رفت، گلی که با یک ضربه مستقیم ایستگاهی از مسافتی دور از بالای سر دیوید سیمن، گلر انگلیس که از دروازه‌اش فاصله زیادی گرفته بود، به تور دروازه انگلیس نشست و منجر به پیروزی ۲ بر ۱ برزیل شد.

 

در سال ۲۰۰۵، رونالدینیو به همراه تیم ملی برزیل قهرمان جام کنفدراسیون‌ها شد. آنها در دیدار فینال در ۲۹ ژوئن،‌ ۴ بر ۱ آرژانتین را در هم کوبیدند و رونالدینیو نیز با زدن یک گل در این پیروزی سهیم شد.

 

در جام جهانی ۲۰۰۶، او و تیم ملی برزیل عملکرد ضعیفی داشتند و در مرحله یک چهارم نهایی در مقابل فرانسه که بعدا فینالیست آن جام شد، شکست خورده و از دور رقابت‌ها حذف شدند.

 

رونالدینیو در دو المپیک ۲۰۰۰ و ۲۰۰۸ نیز شرکت داشت و سه گل هم به ثمر رساند. در سال ۲۰۰۰ در مرحله یک چهارم نهایی در مقابل تیم ملی کامرون که بعدا قهرمان آن رقابت‌ها شد، شکست خورد و در سال ۲۰۰۸ مقام سومی و مدال برنز المپیک را به دست آورد. در این سال نیز برزیل با شکست از آرژانتین حذف شد که در این رقابت‌ها به مقام قهرمانی رسید. خبر ورزشی آنلاین آبشار24 را از دست ندهید.

 

رونالدینیو به دلیل حضور اندکش در بازی‌های میلان برای جام کنفدراسیون‌های سال ۲۰۰۹ به تیم ملی فراخوانده نشد.

عناوین و افتخارات

تیم ملی

قهرمانی در جام جهانی زیر 17 سال: 1997

قهرمانی در کوپا آمه ریکا: 1999

قهرمانی در جام جهانی: 2002

قهرمانی در جام کنفدراسیون‌ها: 2005

باشگاه

قهرمانی در جام یوفا اینترتوتو: 2001

قهرمانی در سوپرجام اسپانیا: 2005، 2006

قهرمانی در لیگ اسپانیا: 2005، 2006

قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا: 2006

افتخارات شخصی

بهترین بازیکن جام جهانی زیر 17 سال: 1997

بهترین بازیکن جام کنفدراسیون‌ها: 1999

فوتبالیست سال جهان: 2004، 2005

فوتبالیست سال اروپا: 2004

آقای گل جام کنفدراسیون‌ها: 1999

آقای گل مقدماتی المپیک: 2000

مهاجم سال جایزه فوتبال یوفا: 2005

بازیکن سال جایزه فوتبال یوفا: 2006

مرد سال جهان از سوی مجله "ورد ساکر": 2004، 2005

او در ژانویه سال ۲۰۱۸ جهان فوتبال را ترک کرد


این صفحه را به اشتراک بگذارید