در عمومی تعداد بازدید 1214

چگونه میتوان بدون تجربه شغلی ، کار بدست آورد؟


هزاران دانشجو در سراسر کشور به زودی این سوال را خواهند پرسید:

اگر همه کارها به تجربه احتیاج دارند چگونه شما می توانید اولین شغلتان را فقط با تنها مدرک تحصلیتان که که تجربه تان هست ، بدست آورید.

در اینجا ما به شما کمک می کنیم تا به هدفتان برسید:

  • خود واقعیتو بپذیر

اگر شما برای استخدام در یک موقعیت شغلی درجه ابتدایی درخواست می کنید ، اکثر افراد از شما رزومه ای پر از تجربه انتظار ندارند. به جای این کار خود بی تجربه ات را بپذیر و آن را مرحله ای برای ایجاد انگیزه و یادگیری در نظر بگیر. کارفرمایان بیشتر به دنبال افرادی سخت کوش و با انگیزه یادگیری بالا هستند.

  • مهارتهایتان را بشناسید

اگر به دنبال موقعیت شغلی هستید ، لیستی از مهارتهایی که دارید تهیه کنید. به عنوان مثال: مهارتهای لازم برای کار با کامپیوتر ، مهارتهای فنی و تکنیکی ، برقراری ارتباط ، مهارتهای لازم برای حل مشکلات ، برای چه کمکهایی مردم پیش شما می آیند.

  • ایجاد ارتباط

زمانیکه شما برای استخدام در یک شغلی تصمیم می گیرید مطمئنا دلیلی دارد که شما باور دارید میتوانید از پس آن برآیید. زمانی را صرف تحلیل این ارتباط کنید که شما چه تجارب رسمی و غیررسمی و یا تجارب شخصی دارید که باعث میشه کار را به طور صحیح انجام دهید.تحلیلگر باشید و در فرآیند انجام کار خلاق باشید.زمانیکه برای خودتان ارتباطی ایجاد میکنید ، میتوانید آن را به کارفرمایتان توضیح دهید.

تاکید بر مهارتهای ارتباطی

چه چیزی شما را از استراحت جدا میکند؟ نشان دادن بعضی از ویژگیها مانند دوستی ، حرفه ای بودن ، پاسخگو بودن و دنبال رویی را به یاد داشته باشید. این مهارتهای قوی میتواند بیشترین تاثیر را داشته باشد ، زیرا کارفرماها حتی به این ها واقعا نمی توانند فکر کنند.

  • ارزش واقعی خود را بدانید

شما ممکن است تجارب کاری نداشته باشید اما چه چیزهای دیگری دارید که ارزش های شما را به کارفرما نشان دهد. تجربه فقط از شغل های قدیمی که داشتید بدست نمی آید. هر مهارتی که در آن پیشرفت داشته باشید را ذکر کنید.

  • اعتماد به نفس واقعی مانند یک شروع کننده

اعتماد به نفس مهم است اما باید با فروتنی و شکیبایی همراه باشد.همیشه نشان دهید میتوانید کارتان را درست انجام دهید ، در حالیکه مایل به یادگیری هم هستید.

  • کارآموز شوید

اگر نمی توانید کاری پیدا کنید ، رایگان کار کنید. افرادی که داوطلبانه کار میکنند راحتر از افراد بی تجربه کار پیدا می کنند.داوطلب شوید برای کار و برای تمام خدمات مرتبطی که میتوانید انجام دهید. شما نه تنها یک تجربه ارزشمند بدست نمی آورید بلکه میتوانید شبکه خود را بسازید که رسیدن به هدف آسان شود.

  • شبکه

ساختن شبکه شخصی خودتان میتواند راهی مستقیم به سمت شغلی عالی در هر مقطعی از زندگی باشد.با هر کسی که می شناسید ارتباط برقرار کنید و یا با کسانی که آنها می شناسند از طریق رسانه های اجتماعی ، رویدادهای حرفه ای و دعوت به ناهار و قهوه یا از هر طریقی که میتوانید به آنها دسترسی داشته باشید.

  • به یادگیری ادامه دهید

ممکن است به تحصیلات بیشتری احتیاج پیدا کنید برای واجد شرایط بودن کاری که انجام می دهید. اگر متوجه علاقه تان به حقوق شدید زمان آن است که به دانشگاه حقوق مراجعه کنید.

اما به غیر از تحصیلات دانشگاهی به دنبال راه های دیگر برای توسعه و افزایش اطلاعات بر پایه دانش باشید. کلاس ها و دوره های حرفه ای و یادگیری های مخصوص شرکت کنید یا کلی کتاب های مربوط به رشته مربوطه را بخوانید.

  • واقع بین باشید

حتی اگر تجربه های و مهارتهای زیاد بدست آورید ، مطوئن شوید برای موقعیت شغلی درخواست می دهید که مناسب برای شما است.در شغل های مختلف و جاهایی که پر از کارمندهایی با شرایط کار عالی وجود دارد، برای افراد کم تجربه شانس کمتری وجود دارد.

هرچه بیشتر شکست بخورید، بیشتر تجربه کسب می کنید.هر روز کارهای مختلف برای استخدام در یک شغل انجام دهید.کارهایی با ذهنی کاملا آماده که به شما شانسی برای تجربه و یادگیری بدهد.

در طول مسیر به یاد داشته باشید خود را جای افرادی که می خواهند شما را استخدام کنند بگذارید ، چه چیزی باید آنها را در مورد شما به وجد بیاورد.

جواب این سوال برمیگرده به تمام چیزهایی که شما انجام می دهید. از جوابهایتان به تحقیقات شغل تا پوشش نامه ، رزومه تان و مصاحبه تان پرونده کاملی برای خودتان درست کنید و زندگی تان را در دست خودتان بگیرید.

شما متجب خواهید شد به وسیله یک آمادگی ذهنی درست به چیزهایی می توانید برسید.

منبع:fastcompany


این صفحه را به اشتراک بگذارید