در ماشین و خودرو تعداد بازدید 338

ده توصیه روزانه برای تمیز نگه داشتن خودرو


شما زمان زیادی را در خودرو خودتان می گذرانید اما شما نمی خواهید هر دفعه ماشین خودتان را به صورت کامل تمیز کنید. در اینجا ما 10 توصیه را به شما می گوییم که با عمل کردن روزانه به آنها ، ماشین خود را تمیز نگه دارید.

  • سطل آشغال

همیشه یک سطل آشغال در ماشین خود نگه دارید خوب اینطوری دیگه لازم نیست هر دفعه آشغال هارو جمع کنید.چه این سطل آشغالی یک کیسه پلاستیکی باشه یا یک سطل آشغال پلاستیکی، یک جا مشخص شده برای آن تعیین کنید تا در آنجا قرار بگیرد، چون قرار نیست آشغال ها رو از ماشین بیرون بندازیم.فقط فراموش نکنید وقتی سطل آشغال پر شد آن را خالی کنید.

  • جا لیوانی برای نگهدارنده لیوان

ریختن و چکه کردن مایعات از لیوان ها باعث می شوند تا محل های قرارگیری لیوان ها چسبناک شوند.شما می توانید یک جا لیوانی برای محل های نگهدارنده لیوان ماشین خود بخرید یا از زیره های سیلیکونی کاپ کیک استفاده کنید تا از رسیدن مایعات ریخته شده به ماشین خود جلوگیری کنید.سپس تنها کافی است آنها درآورده و تمیز کنیم.

  • خوشبو کننده هوا

یکی از راههای باورنکردنی برای اینکه حس تازگی و تمیزی را در خودروی خودتان نگه دارید استفاده از خوشبو کننده هوا است. لازم نیست که یک خوشبو کننده از آینه عقب خودرو آویزان کنید.شرکت های زیادی ظرف و جای خوشبو کننده هوا را طوری طراحی می کنند که بتوان آنها را بر روی دریچه هوا خودرویتان قرار دهید و هنگامیکه  هوا از دریچه ها در جریان است رایحه خوش استشمام کنید.

  • دستمال مرطوب

وقتی یک مایع می ریزد،شما احتاج دارید به یک چیزی بهتر از دستمال کاغذی های معمولی تا کثیفی را تمیز کنید.نگهداری یک بسته دستمال مرطوب یا دستمال مخصوص در داخل ماشینتان یک راه آسان برای تمیز نگه داشتن خودرو است.

  • کفش خود تمیز کنید.

اگر کثیفی به داخل ماشین شما وارد نشود،دیگری احتیاجی برای تمیز کردن آن نیست.قبل از سوار شدن به ماشین،هرگونه آلودگی،خاک و برف را از روی کفش های خود پاک کنید.

  • هر زمان که خودرو را ترک می کنید،یکسری آشغال ها رو خارج کنید.

به جای اینکه بگذارید آشغال ها روی هم در پشت صندلی انباشته شوند،تنها کافی است هر دفعه که به خانه می رسید،یکسری از آشغال ها رو نیز از ماشین بردارید.با این روش هنگامیکه شما سرانجام تصمیم به تمیز کردن ماشین خود می گیرید با کوهی از آشغال ها روبرو نمی شوید.به خاطر داشته باشید سعی کنید هر چیزی را که همان روز با خود به ماشین آوردید برگردانید و فراموش نکنید که زیر صندلی ماشین را نیز نگاه کنید.

  • استفاده از نظم دهنده ها

استفاده از نظم دهنده-جعبه یا باکس هایی که دارای بخش های زیادی برای گذاشتن وسایل هستند- شما را منظم نگه می دارند.یکسری از نظم دهنده ها وجود دارند که بر روی پشت صندلی ها جلو قرار می گیرند که می تواند استفاده می شود تا وسایل تفریحی و بازی را در خود نگه دارد و به علاوه از ضربه زدن بچه ها به پشت صندلی جلوگیری می کند.حتی شما می توانید خودتان را به استفاده از جا کفشی عادت بدهید.برای صندلی جلو شما می توانید یک جدا کننده همراه با محفظه هایی برای کنسول وسط پیدا کنید.

  • پول خوردهای خود را جمع کنید

جالبه بدونید که شما همیشه می توانید در کف ماشین یا کناره های صندلی مقداری پول خود را پیدا کنید.اگر ماشین شما جایی را برای گذاشتن پول خوردها ندارد،بهتر است آنها را در جیب صندلی ماشین خود قراردهید تا از این ور و اون ور رفتن آنها جلوگیری شود.سپس خیلی راحتتر سکه های شما پیدا می شود وقتی که زمان تمیز کردن خودرو باشد.

  • کثیفی ها رو زمانیکه اتفاق می افتند تمیز کنید.

هر چه زمان بیشتری شما منتظر بمانید تا یک لکه را پاک کنید،تمیز کردن آن سخت تر می شود.با گذاشتن یک دقیقه وقت برای پاک کردن کثیفی در زمانی که اتفاق می افتد  می توانید خودتان را از یک لکه دائمی خلاص کنید.

  • خوردنی را در جاغذایی نگه دارید.

مطمئنا راحت ترین راه برای اینکه ماشین را تمیز نگه داریم این است که در ماشین چیزی نخوریم.اگر مجبور به خوردن در داخل ماشین هستید، سعی کنید غذا را در داخل یک ظرف بیارید تا خورده های آن را در داخل آن بریزید.این کار باعث صرفه جویی زمان زیادی در زمان تمیز کردن خودرو می شود.اگر ظرف نگهدارنده شما قابلیت قرارگیری بر روی صندلی را دارد باعث می شود که آشغال های شما به کف ماشین نریزد.


این صفحه را به اشتراک بگذارید