در دانستنیها املاک تعداد بازدید 1100

ده قدم برای خریدن خانه


خریدن خانه نیازمند تلاش و زمان زیادی است اما این ده قدم میتواند به شما کمک کند تا به صورت مدیریت شده فرآیند خرید خانه را انجام دهید و به شما در گرفتن بهترین تصمیم کمک میکند.

گام اول: در اولین زمان شروع به تحقیق کنید.

به محض اینکه توانستید شروع به خواندن وب سایت ها،روزنامه ها و مجلاتی که دارای بخش آگهی املاک هستند، بکنید.توجهتان را به خانه هایی که به آنها علاقه مند هستید،بدهید و ببنید چه مدت است که آنها به بازار عرضه شده است. همچنین به هر تغییری در قیمت های درخواستی توجه کنید. این کار به شما روند تغییرات بازار خانه در یک منطقه خاص را نشان می دهد.

گام دوم: مشخص کنید چه خانه ای را می توانید بخرید.

وام دهندگان عموما به افراد توصیه می کنند که به دنبال خانه هایی باشند که هزینه آن از 2 تا 3 برابر درآمد سالانه خانواده بیشتر نباشد اگر می خواهند 20 درصد هزینه آن را نقدا و مابقی آن را به صورت وام پرداخت کنند. اما شما باید این تصمیم را براساس موقعیت مالی خودتان بگیرید.

گام سوم:شرایط و ضمانت های لازم را برای دریافت وام از قبل تهیه کنید.

قبل از اینکه شما شروع به گشتن برای خانه بکنید ، شما نیاز خواهید داشت تا بدانید که شما چقدر دقیقا می توانید هزینه کنید. بهترین راه این است که شما بدانید که چه مقدار وام میتوانید دریافت کنید.برای احراز شرایط شما تنها کافی است تا یکسری اطلاعات حقوقی را به بانک ارائه کنید مثل میزان درآمدتان ، میزان پس انداز و میزان سرمایه ای که دارید. بانک همه اطلاعات ارائه شده از طرف شما بازبینی می کند و به شما خواهد گفت تا چه میزان به شما می تواند وام خرید خانه بدهد. این کار باعث میشود تا بدانید باید به دنبال چه خانه هایی با چه رنج قیمتی بگردید. در ادامه برای دریافت وام شما باید یکسری از اسناد شامل چک های ضمانت ، ضامن ، معرفی حساب بانکی را امضا و به بانک تحویل دهید تا آنها بتوانند شما را برای دریافت وام تایید و به شما اعتبار خواسته شده را تخصیص دهند.

گام چهارم:یک مشاور املاک مناسب پیدا کنید.

مشاورین املاک یکی از مهم ترین همکاران شما برای زمانی هستند که می خواهید خرید و فروش خانه انجام بدهید.مشاورین املاک می توانند اطلاعات مفیدی در خانه ها و همسایه ها که براحتی برای افراد عادی قابل دسترس نیست ،فراهم آورند.اطلاعات آنهادرباره روند خرید خانه ، مهارتهای مذاکره ، و آشناییت با منطقه ای که شما می خواهید در آن زندگی کنید می تواند برای شما واقعا ارزشمند باشد و جالب اینکه، استفاده از مشاور برای شما هیچ هزینه ای ندارد. البته هزینه مشاورها از طریق کمیسیون که آنها از طریق خرید و فروش خانه بدست می آورند جبران می شود.

گام پنجم:بازدید خانه ها و دادن پیشنهاد

شروع به بازدید کردن از خانه هایی که با پول شما همخوانی دارند بکنید. یادداشت برداری از جاهایی که شما به آنها سرزده اید می تواند مفید باشد.شما تعداد زیادی خانه را خواهید دید. پس سخت است که همه چیز را درباره آنها به یاد بسپارید، ممکن است بخواهید عکسی بندازید با فیلم از هرکدام تهیه کنید.

مطمئن شوید که همه موارد را حتی موارد کوچک را چک کنید، مانند:

  • لوله کشی ها رو را بوسیله بازکردن شیرها تست کنید و ببینید که فشار آب چقدر قوی است و اینکه چه مقدار تا آب گرم شود طول میکشد.
  • تجهیزات برقی را بوسیله خاموش و روشن کردن کلیدها امتحان کنید.
  • درها و پنجره ها را باز و بسته کرده و ببینید به درستی کار میکنند.

و همچنین یک ارزیابی از همسایه ها داشته باشید و به مواردی مثل:

  • آیا خانه ها دیگر در همان ساختمان به خوبی نگهداری میشوند.
  • چقدر ترافیک در خیابان ها وجود دارد.
  • آیا جای پارک کافی برای شما و مهمانهایتان وجود دارد؟
  • آیا به ساختمان های عمومی که شما نیاز دارید به اندازه کافی نزدیک است مثل:مدارس ، مراکز خرید ، پارک ها ، رستوران ها و وسایل نقلیه عمومی

به اندازه کافی برای پیدا کردن یک خانه که مناسب شما باشد ، وقت بگذارید.سپس با مشاور املاک خود برای دادن یک پیشنهاد مناسب براساس ارزش مقایسه خانه های اطراف و همسایه کارکنید.هنگامیکه شما و فروشنده بر سر یک قیمت به توافق رسیدید، خانه به نام شما  قولنامه می شود به این معنی که یکسری از مراحل خرید خانه مانده است که پس اتمام آن خانه سند زده میشود.

گام ششم:چک کردن خانه

معمولا پشنهادهای خرید خانه منوط به بازدید از داخل خانه برای چک کردن نشان هایی برای آسیب های ساختاری یا مواردی که نیاز به تعمیر کردن داشته باشند است. مشاور املاک شما اغلب به شما برای تنظیم وقت برای بازدید کمک میکند چند روز بعد از اینکه فروشنده پیشنهاد شما را قبول کند.این کار از حق شما در برابر هر خسارتی محافظت می کند و به شما شانس مذاکره مجدد درباره پیشنهادتون را بدون اینکه جریمه ای پرداخت کنید می دهد اگر در هنگام بازدید متوجه آسیب های زیادی به ساختمان شدید.

هر دو نفر یعنی شما و فروشنده یک گزارش از کسی که خانه را بازرسی کرده ، دریافت می کنید. سپس شما می توانید تصمیم بگیرید که از که فروشنده بخواهید که همه خرابی های داخل را قبل از بستن معامله تعمیر کند، که به شما این شانس را می دهد که تایید هر توافقی منوط به بعد از تعمیرات میشود.

گام هفتم:با بانک درباره میزان وام دریافتی خود صحبت کنید.

بانک ها در هنگام ارائه وام میزان مشخصی از وام را براساس اندازه خانه و توانایی شما در پرداخت و تضامین پرداختی می دهند.شما در هنگام خرید خانه سوالات زیادی خواهید داشت و یکی از تجربیات بدست آمده این است مسئولین ارائه دهنده وام می توانند این فرآیند را برای شما ساده تر کنند.

همه خریداران خانه اولویت های خودشان را در هنگام انتخاب وام مورد نیازشان دارند.بعضی از افراد دوست دارند تا میزان بازپرداخت ماهانه وام برای آنها تا جای ممکن کم باشد.بعضی از آنها دوست دارند تا مطمئن باشند بازپرداخت وام ماهانه آنها افزایش پیدا نکند و بعضی از افراد وامهایی براساس تجربه را برمی دارند چون می دانند چند سال آینده از آنجا نقل مکان می کنند.

گام هشتم:ارزش گذاری خانه

وام دهندگان معمولا یک وقتی را برای ارزیابی مستقل از خانه خریداری شده برای بدست آوردن مقدار ارزش تقریبی آن هماهنگ می کنند. معمولا کارشناس یک فرد مستقل از بانک است که به بانک وابسته نیست و کار ارزیابی را انجام می دهد. گزارش ارزیابی به همه نشان می دهد که آنها مبلغ درستی را برای خانه پرداخت می کنند.

گام نهم: انجام کاغذبازی

همانطور که میتونید تصور کنید، کاغذ بازی زیادی برای خرید خانه باید انجام دهید.بانک ها با گرفتن استعلام ها و اطمینان از اینکه معامله به درستی انجام شده و فروشنده مالک اصلی خانه است از صحت معامله شما اطمینان پیدا می کنند.

گام دهم : پایان خرید

در پایان، شما همه مدارک مورد نیاز برای خرید خانه را به طور کامل امضا می کنید که شامل مدارک وام نیز می شود.معمولا چند وقتی طول میکشد تا وام مورد نظر به شما بعد از انجام تمام مراحل اداری دریافت وام پرداخت شود. بعد از پرداخت چک وام به فروشنده ، شما آماده نقل مکان به مکان جدید هستید.


این صفحه را به اشتراک بگذارید