در راهنمای خرید لوازم شخصی و پوشاک تعداد بازدید 1046

چگونه یک کوله پشتی برای مدرسه انتخاب کنیم؟

نویسنده: سنگریز

انتخاب کردن یک کوله پشتی برای مدرسه می تواند جالب و سرگرم کننده باشد.برای انتخاب بهترین کوله پشتی ، درباره مدل آن فکر کنید اما همچنین فاکتورهای مهم مثل اندازه بودن و عملکرد آن را در نظر بگیرید.

 • انتخاب امکانات کوله پشتی

 

 • در نظر گرفتن سایز و جیب ها

سایز وسایل و مقدار وزنی را که با کیف به مدرسه حمل می کنید مشخص کنید.همچنین درباره انواع جیب هایی که احتیاج خواهید داشت فکر کنید.دانشجویان دانشگاهی به خصوص سال اولی ها نیاز به جیب ها و فضاهای مختلف خواهند داشت. یکسری چیزهایی که در ذهن داشته باشید شامل:

- آیا فضایی برای گذاشتن کامپیوترتان نیاز دارید؟

- آیا فضایی برای گذاشتن ظرف غذای خود دارید؟

- آیا محلی برای قراردادن خودکارها،کلیدها یا اشیاء کوچک دیگر نیاز دارید؟

- آیا به یک نگهدارنده بطری آب یا یک جیب برای گذاشتن موبایل خود احتیاج دارید؟

- چه مقدار کتاب ، دفتر و لوازم التحریر نیاز دارید که با هم حمل کنید.

2- انتخاب پارچه

پارچه ای که یک کوله پشتی از آن ساخته میشه ، وزن ، دوام و قابلیت جا به جایی هوا را مشخص می کند.

- پارچه های مصنوعی بیشتر عمر خواهند کرد اما چرم با داشتن حس شخصیتی بیشتر،عمر می کند.

- پارچه های مصنوعی نسبت به چرم سبکتر هستند.اگر شما یک کیف چرمی انتخاب کنید،سنگین تر خواهد بود حتی در زمانیکه خالی است.

- پارچه های مصنوعی مانند پلی استر و نایلون نسبت به پارچه های طبیعی مانند پنبه به آب مقاومتر هستند.

- پارچه های طبیعی مثل کنف نسبت به پارچه های مصنوعی محیط زیست دوستدارتر هستند.اگر شما به داشتن یک کیف دوستدار محیط زیست اهمیت وی دهید ، پارچه طبیعی را انتخاب می کنید.

 

 • چک کردن زیپ ها

 

به قفل و زیپ جیب ها از نزدیک نگاه کنید و مطمئن شوید آنها محکم هستند و به صورت راحت بسته می شوند.

- زیپ های دوطرفه را برای راحتترین دسترسی انتخاب کنید.

- به دنبال زیپ های محکم بگردید که می تواند به طور متوالی باز و بسته شوند.

 

 • براساس مد روز انتخاب کنید.

 

طراحی و شکل یک کیف مهم ترین مشخصه یک کیف مدرسه است.شما کیفی را می خواهید در نظر قشنگ باشد و همچنین شبیه کوله پشتی هایی که الان در بازار مد هستند.

-طرحدارها الان روی مد هستند، اما رنگ های ساده را نیز همچنین در نظر بگیرید چون شما از کیف همه روزه استفاده می کنید و شما باید آن را با لباس های زیادی ست کنید.

- نیمی از رنگ کوله پشتی های فروخته شده توسط یک شرکت تولید کننده مشکی هستند.اگر شما به دنبال یک کیف براق و همیشگی که باعث میشود همرنگ جماعت باشید، شما بدانید که با کوله پشتی مشکی مایوس نخواهید شد.

- کیف های دوستدار محیط زیست را نیز امتحان کنید.کوله پشتی های ساخته شده از مواد بازیافتی یا مواد با دوام خیلی رایج هستند.

 

 • انتخاب بندها و پدها

 

 • نگاه به بندها و پدها

درباره مقدار پدی که شما احتیاج خواهید داشت برای اینکه تا وزن کیف را به صورت امن و راحت حمل کنید ، فکر کنید.

-کیفی با بندهای پهن پددار انتخاب کنید تا وزن کیف بر روی شانه های شما را تحمل کند.

 • انتخاب کیف با بند قابل تنظیم برای شانه ها

بندها باید قابل تنظیم باشند تا بتوانید آن را طوری تنظیم کنید که کیف به صورت محکم بر روی قوی ترین بخش کمر شما قرار بگیرد.اگر کیف به این ور و آن ور نوسان داشته باشد یا به صورت شل بر روی کمر شما قرار بگیرد می تواند باعث درد کمر و مشکلات ستون فقرات شود ، به خصوص اگر خیلی سنگین باشد. براساس نظر آکادمی اطفال آمریکا یک کوله پشتی باید  2 اینچ بالای کمر بچه ها قرار بگیرد.

 • از دو بند به جای یک بند استفاده کنید.

یک کیف با دو بند را انخاب کنید.انتخاب یک کیف تک بند می تواند باعث مشکلات حرکتی برای کمر ، ستون فقرات ، شانه ها و جراحات در گردن شما می شود.

 • بند کمری را در نظر بگیرید.

اگر شما قصد دارید تا بارهای سنگین به صورت روزانه حمل کنید ، شما ممکن است لازم داشته باشید تا یک بند دور کمر خود داشته باشید تا وزن بیشتری را پخش کنید.

 • استفاده از پد کمری

بعضی از کیف ها دارای یک پد برای کمر هستند تا شما راحتی بیشتری داشته باشید.

 

 • انتخاب مدل کوله پشتی

 

 • کیف مدل نامه رسان ها

 

یک کیف با دو بند به جای یک بند نشان از پخش وزن بیشتر و همین طور مناسب تر بودن برای کمر است اما کیف مدل نام رسان ها همراه با یک بند ممکن است مدتر به نظر برسد.تصمیم بگیرید کدام یک از مزیت ها برای شما مهم است.

 

 • به میزان ظرفیت پر شدن کیف و تمام زیپ بودن آن توجه کنید.

 

کوله پشتی های کلاسیک تمام زیپ بودن که از یک طرف شروع می شدند و با رسیدن به بالا و حرکت به پایین با رسیدن به زمین در طرف دیگر تمام می شد.بعضی از کیف ها در آنها فقط به سمت بالا باز می شوند و ممکن است به جای زیپ از یک زبانه برای قفل شدن استفاده کنند.

-کیف های تمام زیپ به شما این امکان را می دهد تا وسایل هایتان را راحت در داخل کیف بگذارید یا از آن بردارید یا تعداد زیادی وسیله را یک جا بردارید.

-کیف های از بالا بازشو شاید مقدار کمی فضا اضافه به شما بدهند چون زبانه آنها در بالا قرار دارد و با وجود وسایل بزرگ یا حجیم مثل ژاکت می تواند بسته شود.

 

 • نگاهی به کوله پشتی های چرخ دار

 

در سال های اخیر کوله پشتی هایی که دارای چرخ هستند و می توان آنها را به جای حمل کشید به محبوبیت زیادی رسیدند.برای حمل بارهای سنگین و حجیم می تواند آپشن خوبی باشد.

-در نظر داشته باشید که کیف های چرخ دار سنگین تر خواهد بود حتی در صورتیکه داخل آنها خالی باشد به دلیل فریم های اضافی ، چرخ و دسته.

-ممکن است جا به جایی کیف های چرخ دار در محل های شلوغ مثل راهروهای بین کلاس ها سخت باشد.

-بعضی از مدارس دارای قوانینی درباره کیف های چرخ دار هستند و بعضی از آنها اجازه استفاده ار آنها را نمی دهند،پس قبل از خرید سوال کنید.

 

 • تصمیم بگیرید از کجا می خواهید بخرید.

 

 • تصمیم به خرید آنلاین دارید یا حضوری

 

مزیت هایی برای خرید آنلاین وجود دارد اما پیدا کردن حضوری یک کیف می تواند به شما نسبت به چیزی که می خرید حس بهتری بدهد.

-خرید کردن آنلاین به شما انتخاب های بیشتری با قیمت کمتری بدهد.

-خرید به صورت حضوری به شما این امکان را می دهد تا کوله پشتی را امتحان کنید و مطمئن شوید که به خوبی اندازه می شود و داخل کیف را نیز برای دیدن ویژگی اضافی جستجو کنید.

 

 • انتخاب مغازه برای خرید

 

کوله پشتی ها در مدل های مختلف در خرده فروشی ها موجود هستند.فروشگاههای بزرگ ممکن است پیشنهاد قیمتی کمتری بدهند اما مغازه های مخصوص کیف دارای افراد با تجربه تری برای کمک به خرید هستند.

- فروشندگان آنلاین بزرگ، دارای مدل های مختلف با شانس انتخاب بهتر و قیمت کمتر هستند.

- فروشگاههای فروش لوازم ورزشی ، معمولا تعداد زیادی کوله پشتی برای فروش دارند.

- کیف فروشی ها،خرده فروشی هایی که مخصوص کیف هستند جای بسیار خوبی برای پبدا کردن کوله پشتی هستند.

- شما می توانید وارد سایت شرکت های تولید کننده کیف شوید و به صورت مستقیم یا از طریق نمایندگی های آنها اقدام به خرید کنید.

 

 • امتحان کوله پشتی به صورت حضوری

 

ممکن است سعی کنید سفارش یک کوله پشتی به صورت آنلاین بدهید اما بهتر است که آنها را به صورت حضوری امتحان کنید تا از اندازه آن و سایر ویژگی های آن مطمئن شوید.

-سعی کنید کوله پشتی که میخواهید بخرید امتحان کنید تا از احساس راحتی آن و قابل تنظیم بودن برای اینکه به درستی اندازه شود مطمئن شوید.

-هنگامی که در حال دیدن کیف ها هستید،کیف را باز کنید و نگاهی به جیب ها و امکانات ان بندازید.بعضی اوقات اینها در داخل عکس های سایت های فروشگاه آنلاین وجود ندارند.


این صفحه را به اشتراک بگذارید