در عمومی تعداد بازدید 1175

چگونه به صورت آنلاین کار پیدا کنیم؟


اینترنت بزرگترین منبع برای کارجویان است. اما می تواند کمی غافلگیر کننده باشد ، اگر بدون برنامه ریزی وارد آن شوید.بهترین راه برای پیدا کردن کار به صورت آنلاین ، این است که حضور خود را به صورت آنلاین افزایش بدهید بوسیله ساخت یک وب سایت حرفه ای  و یا ایجاد یک پروفابل در لینکداین است.

البته اگر هنوز دانشجو و یا فاقد سابقه کار هستید می توانید به مطلب چگونه می توان بدون سابقه شغلی ، کار بدست آورد مراجعه کنید . به آگهی های شغلی که در سایت های مختلف مانند سایت سنگریز تا سایت موسسات استخدام نگاهی بندازید.وقتی که شما یک شغل پیشنهادی که مناسب شما است ، را پیدا کردید ، فرصت را از دست ندهید و تمام تجربه حرفه ای خود به همراه برنامه های که در آینده دارید ، ارسال نمایید.

یک حضور آنلاین حرفه ای داشته باشید.

 • ساخت پروفایل لینکداین

این سایت یکی از شبکه های اجتماعی اصلی است ، که کارفرمایان به دنبال کارمندان آینده خود می گردند.ساخت یک پروفایل لینکداین به صورت عملی ساده است و لینکداین یک راهنما آنلاین را آماده کرده است و در تلاش برای کمک به کاربران است.هنگامیکه شما ساخت پروفایل را به اتمام رساندید ، شروع به ارسال دعوتنامه ارتباط به دوستان ، خانواده و همکاران حرفه ای خود بکنید.شما همچنین می توانید از بخش ارتباطات لینکداین بخواهید تا شما را به افراد دیگر معرفی کند ، که می تواند موقعیت های شغل بالقوه شما را حتی بیشتر و گسترش دهد.

 • مهم است که شما همه موارد پروفایل خود را به صورت 100% کامل کنید.برای پر کردن همه سوالات پرسیده شده و آپلود همه مدارک خواسته شده در سایت که در پروفایل شما موجود باشد کمی وقت بگذارید.هر وقت که شما رزومه اصلی خود را بروز می کنید ، ادامه بدید و همراه با آن مدارک جدید خود را نیز آپلود کنید.
 • بدون توجه به اینکه چه کسی در حال دیدن پروفایل شما است ، نگران نباشید و به آنها مشاوره دهید یا کمک کنید. این یکی از هزاران ارتباطی است که در لینکداین ایجاد می شود.

 

 • هر گونه سابقه بد و منفی را که در موتورهای جستجو هست حذف یا از بین ببرید.

اسم کامل خود و پسوند های آن را در موتورهای جستجو متفاوت وارد کنید و به ببینید آنها چه نتایجی را به شما نشان می دهند. خیلی از کارفرمایان فعلی این کار را نیز همچنین انجام می دهند.پس این روش خوبی است تا بفهمیم که آنها چه چیزی را خواهند دید. به هر نکته منفی توجه کنید ، پس شما می توانید کار را برای حذف یا از بین بردن آنها آغاز کنید.بهترین روش برای انجام این کار ، ارسال پست های جدید حاوی خبرهای خوب درباره خودتان در شبکه های اجتماعی و یا سایت های دیگر است و سپس صبر کنید تا خبرها دیده شوند.

 • اگر نتوانید این موارد را در موتورهای جستجو رفع کنید ، این می تواند یک مشکل بشود.همانطور که به جستجو ها نگاه می کنید در همان حال رزومه خود را به سایت های کاریابی اضافه کنید.
 • هرگونه اطلاعات منفی درباره خودتان در شبکه های اجتماعی را حذف کنید.

 

صفحه خود را در سایت های شبکه اجتماعی مانند فیس بوک را باز کنید و کار خود را در پروفایل از بالا تا پایین شروع کنید. هر چیزی را که به نظر غیر حرفه ای می آید را پاک کنید.

 

 • تنظیمات صفحات اجتماعی خود را بر روی Private تنظیم کنید.

 

منو تنظیمات در پروفایل خود در سایت های شبکه اجتماعی را بازکنید.گزینه های حریم خصوصی خود را به Private or Not Public تغییر دهید.این کار باعث میشود میزان اطلاعات شخصی شما که به صورت آنلاین در دسترس است محدود شود.

 

 • یک وبلاگ یا وب سایت حرفه ایجاد کنید یا بر روی آنها نظرات خود را ثبت کنید.

 

به وبلاگ ها و وب سایت هایی که مورد علاقه شما هستند بروید و عادت کنید که نظرات خود را بگذارید و یا حتی نوشته های خود را ارسال کنید. سعی کنید تا ارتباط برقرار کنید با افرادی که به صورت آنلاین پیدا می کنید که آرزوهای مشترکی با شما دارند.شما همچنین می توانید ویدئو های حرفه ای از اجراهای که انجام داده اید ، آپلود کنید.

 • شاید شما حتی بخواهید وبلاگ خودتان را راه اندازی کنید یا وب سایت شخصی خود را ایجاد کنید.این کار به شما اجازه می دهد تا نوع اطلاعاتی که از شما در نتایج جستجو ها در مورد شما نمایش داده میشود ، را شکل دهید.تمرکز اطلاعات را بر روی زندگی کاری خود نگه دارید و از آن به عنوان یک فرصت برای رسیدن به افراد دیگر در زمینه کاریتان استفاده کنید.

مهارت در جستجو شغل

 • شغل هایی را در نظر بگیرید که با تجربه کاری قبلی و توانایی شما هم خوانی دارد.

 

از این اطلاعات برای ساخت یک لیست از عنوان های شغلی که مناسب شما و علاقمند به انجام آن هستید ، استفاده کنید. انجام نامنظم و بدون تمرکز جستجو آنلاین عنوان های شغلی ، باعث از بین رفتن وقت با ارزش شما می شود ، پس بنابراین هر چه تمرکز شما بیشتر شود ، شما کار بهتری را می توانید انجام دهید.

 • برای مثال ، ممکن است خیلی کسل کننده باشد که بگید من به شغل فروشندگی علاقه مند هستم. سعی کنید جستجوهای خود را محدود کنید با پرسیدن این سوال که شما از چه نوع فروشندگی لذت می برید ، چه نوع محیطی را برای فروشندگی می خواهید و حقوق مورد درخواست شما چه قدر هست.
 • هنگامیکه جستجوهای خود را محدود کردید ، شروع به ساخت لیست از کلمات کلیدی که شما می توانید برای جستجو عنوان های آگهی استخدام به کار ببرید ، بکنید. برای مثال به جای کلمه فروشنده شما بخواهید از فروشنده لباس استفاده کنید.
 • وب سایت های کاریابی و استخدامی آنلاین را امتحان کنید.

 

وب سایت های کاریابی آنلاین شامل لیستی از تعداد زیادی از آگهی استخدام هستند. مزایای اینگونه سایت ها براساس آمار بالای عنوان های شغلی که برای شغل های متفاوت ارسال می شود ، است. اما ایراد اینجا است شما برای هر آگهی شغلی ارسالی باید با افراد زیادی رقابت کنید.

 • خیلی از این وب سایت های بزرگ به شما اجازه ارسال آنلاین رزومه کاری خود به کارفرمایان جهت نگاه به آن را می دهند.اگر این گزینه موجود است ، شروع به استفاده از آن کنید.
 • اگر سایت کاریابی شما دارای بخش ارسال ایمیل برای اعلان آگهی های کاری جدید است موافقت کنید تا اگر در دسته بندی خاصی عنوان جدیدی ارسال شد به شما خبر دهد.
 • ایجاد شبکه در سایت ها شبکه های اجتماعی

 

به محض شروع برای جستجو شغل ، در هر  شبکه اجتماعی که عضو هستید ، پستی را ایجاد کنید و اجازه بدهید که مخاطبان شما بدانند که شما در حال فعالیت برای پیدا کردن یک شغل هستید. به ویژگی های کلی و نوع شغل هایی که ممکن است نظر شما را جلب کند ، اشاره کنید. پست خود را با درخواست از اینکه آنها در این جستجو با شما همکاری کنند به پایان برسانید ، که این به معنی به اشتراک گذاری پست شما با دوستان و همکارانشان است.

 • برای مثال شما ممکن است بنویسید "همانگونه که همه شما می دانید" من از شغلم در شرکت طراحی سایت هفته پیش استعفا دادم. در حال حاضر در حال جستجو شغل برای طراحی سایت هستم. من خیلی دوست دارم که در تهران فعالیت کنم. خوشحال میشم اگر از دوستان در این زمینه، موقعیت شغلی را می شناسند یا افرادی که بتوانند به من کمک کنند معرفی کنند. با تشکر
 • از به اشتراگ گذاری فعالیت خود برای پیدا کردن شغل در شبکه های اجتماعی خجالت زده نشوید.بسیاری از افراد در موقعیت های مشابه با شما قرار داشته اند و وضعیت شما را درک خواهند کرد.
 • شما همچنین می توانید عکس های خود را که در حال فعالیت در محل کار خود هستید به اشتراک بگذارید.ممکن است شما بخواهید عکسی را که در حال کار طراحی سایت هستید یا از یک سایت طراحی شده خود به اشتراک بگذارید. چنانچه بعضی از افراد ترجیح می دهند تا صفحه فیس بوم ک اینستاگرام آنها شخصی باشد تا کاری، این گزینه خوبی است و می توانید از آن استفاده کنید.
 • نگاه به سایت سازمان های دولتی

خیلی از ارگان های دولتی سالانه سعی در جذب افراد برای موقعیت های شغلی دارند. با استفاده از سایت های آنها از زمان برگزاری آزمون های استخدامی که آنها برای جذب افراد استفاده می کنند با خبر شوید.

 • سایت شرکت های خصوصی معتبر را چک کنید.

لیستی از شرکت های معتبر خصوصی در زمینه کاری مرتبط با خود تهیه کنید.به سایت آنها مراجعه کنید تا ببینید آنها موقعیت شغلی جدیدی را درخواست یا پیشنهاد نداده اند. به علاوه خیلی از این شرکت ها افرادی را برای آموزش به افراد جدید دارند.

 • سایت کسب و کارهای محلی را نیز چک کنید.

همه کسب و کارها موقعیت های شغلی خود را در سایتشان ارسال خواهند کرد قبل از اینکه آنها را به سایت های استخدام عمومی ارسال کنند. موقعیت های شغلی ارسالی در سایت موسسات دارای توضیحات و جزئیات بیشتری نسبت به جاهای دیگر است. اگر شما فکر می کنید شرکتی مناسب شما است ، در سایت آن جستجو کنید و با منابع انسانی آنها تماس بگیرید.

ارسال یک درخواست شغلی موفق

 • یک رزومه کاری کامل بنویسید.

یک رزمه کاری ایجاد کنید که شامل موقعیت شغلی فعلی ، همه تجربه های شغلی قبلی، مهارتهای حرفه ای و سوابق تحصیلی شما باشد.اسم و مشخصات تماس شما باید در بالای رزومه شما دیده شود. رزومه خود را در فرمت های متفاوت مانند PDF,Doc و غیره ذخیره کنید تا بهتر بتوان آن را ایمیل کرد.

 • اگر رزومه شما مناسب با هر آگهی شغلی که نظر شما را جلب می کند باشد ، بسیار مفید خواهد بود. برای مثال در یک آگهی استخدام آنها به دنبال یک تکنسین با تجربه هستند ، پس شما می توانید از این کلمات دقیقا در توضیحات شغلی خودتان استفاده کنید.
 • مطمئن شوید که اطلاعات تماس شما و به خصوص ایمیل شما مناسب با کارتان است.بیشتر کارفرمایان به دنبال استخدام "kachal12" نیستند.
 • یک شرح حال عالی بنویسید.

در بیشتر شغل ها از شما خواسته می شود ، یکه نامه شرح حال همراه با رزومه و اطلاعات تماس بفرستید.بر روی نامه که برای توضیح شرح حال خود میفرستید کار کنید و سعی کنید آن را مطابق با ویژگی هایی که در رزومه خود فرستادید تنظیم کنید.هدف شما باید این باشد که در نامه ارسالی هم شخصیت شما و هم ویژگی های کاری شما نمایش داده شود.

 • در خواست شغلی بدهید اگر شما مناسب آن هستید.

این فکر خوبی است برای هر شغلی که مناسب با نیازها و ویژگی های شما است ، سریعا در خواست بدهیم. در هر حال مطمئن شوید که وقت خود را برای فرستادن اطلاعات برای شغل هایی که واقعا ممکن است آنها را انجام ندهید ، تلف نکنید.در عوض انرژی خود را صرف بهتر کردن رزومه خود و بیشتر کردن جستجو آنلاین خود بکنید.

 • مواظب کلاهبرداران استخدامی باشید.

فکر خوبی که کمی هنگامیکه در حال جستجو آنلاین برای شغل هستید کمی مواظب باشید.از ارسال هر در خواست شغلی که به شما پیشنهاد حقوق کم برای قبول شدن در کار را می دهد دوری کنید. مراقب باشید که هرگز اطلاعات کارت اعتباری و بانکی خود را همراه رزومه و در اطلاعاتی که به سایت های می دهید ، قرار ندهید.

 • به عنوان یک قانونی همگانی ، اگر یک آگهی شغلی با شرایط خوب فراتر از واقعیت به شما پیشنهاد می دهد ، مطمئن شوید که قبل از ارسال درخواست کار به دقت به آن فکر کردید.

منبع:wikiHow


این صفحه را به اشتراک بگذارید