در راهنمای خرید لوازم شخصی و پوشاک تعداد بازدید 800

8 نکته برای خریدن یک کفش ، که مناسب پای شما باشد.


خریدن کفش مناسب، یک سرمایه گذاری برای سلامت پا است. اما چگونه یک کفش پیدا کنیم که اندازه آن مناسب و کیفیت کافی را دارا باشد؟

از پاهای خودتان شروع کنید و داخل کمد را همین الان یک نگاهی بندازید و ببینید چه کفش هایی دارید.با پای برهنه بر روی تکه ای کاغذ یا مقوا بایستید و شکل هر کدام از پاهای خود را رسم کنید.حالا کفش های خود را پا کنید ، یکی یکی ، و آنها را در بالای طرح های رسم شده قرار دهید. شما هم مانند اغلب افراد ، کفش هایی که در آنها راحتتر هستید به طرحی که رسم کرده اید نزدیکتر است.

کفش هایی که باعث ایجاد درد می شوند را شناسایی کنید.اگر شما یک خانم هستید ، بیشتر این مشکلات توسط کفش هایی ایجاد خواهد شد که بخش جلو کفش که انگشتان پا قرار می گیرند تنگ هستند یا دارای پاشنه های بلند هستند. چک کنید و ببینید که قسمت جلویی کفش که انگشتان شما قرار می گیرد باریکتر یا کوتاه تر از اندازه انگشتان شما هست.

هنگامیکه شما آماده بودید تا کفش هایی را که با آنها راحت نیستید را عوض کنید ، این نکات می تواند به شما کمک کند:

  • تا بعد از ظهر برای خرید کفش صبر کنید – پاهای شما به طور طبیعی به دلیل استفاده در روز بزرگ می شود و در آب و هوای گرم ممکن است باد کند و متورم شود.
  • همان جوراب هایی را بپوشید که شما در نظر دارید همراه با کفش بپوشید.
  • از فروشنده بخواهید که هر دو پای شما را اندازه گیری کند – و هر دفعه که شما برای خرید کفش نو مراجعه می کنید کار را انجام دهید. اگر یکی از پاهای شما بزرگتر یا پهن تر از آن دیگری است ، سایزی را انتخاب کنید که اندازه پای بزرگتر است.
  • کفش ها را پا کنید و بایستید . مطمئن شوید که قسمت جلویی کفش که انگشتان شما قرار می گیرد تا بلند ترین انگشت پای شما حداقل یک چهارم اینچ تا نیم ایچ فاصله دارد.
  • با کفش ها راه بروید تا راحتی آن مشخص گردد. آیا فضای کافی برای بازی کردن پا وجود دارد؟ آیا پاشنه های آن به اندازه کافی راحت هست یا به راحتی تا می شود یا سر است. این درست نیست که فقط لازم است کفش را پوشید یا اینکه آنها در طول زمان جا باز خواهند کرد.کفشی را انتخاب کنید که از همان ابتدا مناسب پای شما باشد.
  • به جای اینکه به اندازه کفش یا توضیحات آن توجه کنید ، سطح راحتی خود را در نظر بگیرید. اندازه ها از یک سازنده به سازنده دیگر متفاوت هستند. و فرقی نمی کند که در آگهی چه مقدار درباره راحتی کفش گفته شده است ، شما باید نظر اصلی را بدهید.
  • قسمت های داخلی کفش را نگاه کنید وببینید که در درزها ، بر چسب ها ، یا مواد سازنده دیگر آن ، از موادی که در شما ایجاد حساسیت یا مشکل می کند ، استفاده نشده باشد.
  • کفش ها را برگردانید و کفه های آن را امتحان کنید.آیا آنها به اندازه کافی محکم هستند تا پای شما را در برابر اجسان تیز محافظت کنند؟آیا آنها انعطاف پذیری خوبی دارند؟ همچنین کفه ها ی آن را همانطور که در حال قدم زدن در داخل کفش فروشی هستید امتحان کنید:آیا کفه ها در مقابل فشار راحت هستند؟ سعی کنید بر روی سطح سخت مانند فرش گام بر دارید تا ببینید که پاهای شما چه حسی دارد.

منبع:health.harvard.edu


این صفحه را به اشتراک بگذارید