در دانستنیها املاک تعداد بازدید 1498

چگونه خانه خود را به صورت آنلاین بفروشیم.


زمان فروش خانه ، مانند خیلی از چیزهای دیگر، بیشترین توجهی که یک محصول می تواند بدست می آورد ،  بیشترین شانس را برای معامله خواهد داشت.بنابراین آگهی کردن خانه اتان در اینترنت خیلی پیچیده نیست. با این حال فروش آنلاین خانه نیاز به یک برنامه ریزی دقیق دارد. بعضی از تصمیمات زیرکانه و بعضی از استراتژی های امتحان شده برای جذب خریداران آینده باید کشیده شود.

آگهی دادن

 

 • برای بهتر دیده شدن هزینه پرداخت کنید

 

فروش خانه آنلاین بدون یک مشاور املاک می تواند میلیون ها تومان در هزینه های شما برای پرداخت کمیسیون صرفه جویی کند اما انتظار نداشته باشید که در این مرحله بدون پرداخت پول ، بتوانید ملک خود را بفروشید. یکی از روشهای عاقلانه برای هزینه در بیشتر موارد این است که آگهی فروش خانه خود را در سایت هایی که با دریافت مبلغی به مالک اجازه ثبت آگهی فروش را می دهند ، قرار دهید. تعداد زیادی سایت فروش توسط مالک وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنبد ، پس به دقت سایت ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید آنها این ویژگی ها را دارند:

 • دارای رتبه بالا در موتورهای جستجو هستند.بهترین روش برای شما ، که بفهمید کدام وب سایت ها بهتر هستند این است با استفاده از کلمات مختلف که فکر می کنید خریداران برای پیدا کردن اینگونه سایت ها استفاده می کنند ، به جستجو بپردازید.سایت هایی که در بالاترین نتیج جستجو قرار می گیرند،بهترین سایت های رتبه بندی شده هستند و شما باید یکی را از بین آنها انتخاب کنید.

 

 • به راحتی بتوان در آنها گشت.سایت هایی که شما انتخاب می کنید باید کارکردن با آنها راحت باشد و همچنین دارای فیلتر جستجو براساس منطقه و قیمت باشد.به یاد داشته باشید مشتریان بالقوه شما نیاز خواهند داشت که تا از سایت برای پیدا کردن خانه شما استفاده کنند و اگر صفحه نمایش آگهی ، کاربر پسند نباشد ، احتمالا بازدید کنندگان آن را ترک می کنند تا به سایت های دیگر سر بزنند.

 

 

 • آگهی های باکیفیت.فروش خانه به صورت آنلاین خیلی متفاوت است از فروش خانه به صورت حضوری و اولین آشنایی خریداران با ملک مورد نظر از طریق تصاویر و توضیحات است. مطمئن شوید سایتی که می خواهید در آن آگهی ملک خود را قرار دهید ، آگهی های آن دارای تصاویر باکیفیتی هستند و به همان خوبی دارای یک قسمت توضیحات عالی است که به خوبی ویژگی های خانه نمایش می دهد.

 

 • سرعت آپلود بالا.این نیز یکی از موارد کاربرپسند بودن سایت است.کاربران اینترنت به استفاده از اینترنت با سرعت بالا عادت کرده اند.سرعت آپلود پایین احتمالا سبب شود تا بازدیدکنندگان جای دیگری را جستجو کنند.
 • خدمات اضافی و ابزارهای فروش.برخی ، هرچند نه همه ، صاحبان سایت های ثبت آگهی آنلاین توسط مالکان به مشتریان خود پیشنهادهایی مثل تابلو فروش در حیاط ، فرم ها ، موارد بازاریابی ، جعبه امانات ، راهنما و کمک در فروش به آنها می دهند تا در فرآیند فروش کمک کنند.

 

 • یک زمانی برای سایت های ثبت آگهی رایگان توسط مالک بگذارید ، اگر ممکن است.

 

بر خلاف سایت های ثبت آگهی پولی ، سایت های رایگان چیزی بیشتر از یک فضا برای نمایش آگهی تان در اختیار شما قرار نمی دهند.به این معنا که شما باید عکس ها را خودتان آپلود کنید ، توضیحات خودتان را بنویسید و خودتان باید آگهی را مدیریت و بروزرسانی کنید.

 • اگر شما به توانایی خودتان در نوشتن یک آگهی چشم گیر اعتماد دارید ، خریداران احتمالی را به طرف خودتان خواهد کشید. شما می توانید سایت های ثبت آگهی رایگان را در اولویت قرار دهید.
 • اگر شما مطمئن نیستید ، احتمالا بهتر است یک یا دو تا از سایت های ثبت آگهی پولی را در اولویت قرار دهید. شما می توانید همیشه یک لیست اولیه از سایت های ثبت آگهی رایگان ایجاد کنید.بعد از همه اینها ، شما نمیدانید که طعمه شما-آگهی- در کدام سایت به قلاب-خریداران خانه- می افتد.
 • به صفحات آگهی ثبت شده خود در سایت های ثبت آگهی آنلاین لینک بدهید. سایت های آگهی اینترنتی به شما اجازه می دهد تا عکس آپلود کنید ، توضیحات متن خودتان را بنویسید یا شما به سادگی امکان دادن لینک به یک صفحه وب که آگهی فروش خانه اتان در آن قرار داده اید ، دارید.

 

 • خانه خود را در سایت شبکه های اجتماعی آگهی کنید.

 

اگر شما از سایت های شبکه اجتماعی استفاده می کنید و تعداد مخاطبان زیادی دارید ، بازاریابی خانه خودتان در این سایت ها روش عالی برای تبلیغ دهان به دهان به صورت رایگان است.

 • خیلی از همسایه ها در صفحه شبکه اجتماعی که برای ساکنان است عضو هستند.ارسال آگهی در این صفحه شاید باعث شود تا همسایگان با دیدن آگهی شما آن را به دیگران توصیه کنند.

 

 • صحبت با مشاور املاک محلی

 

شاید شما تصمیم بگیرید که با مشاور املاک های محلی همکاری کنید.شما می توانید به آنها پیشنهاد پرداخت کمیسیون بکنید در صورتیکه آنها برای خانه شما یک خریدار که بخواهد خانه شما را بخرد پیدا کنند.زمانی که شما خانه را به صورت آنلاین آگهی کردید ، شما نیازی به پرداخت کمیسیون برای آگهی ندارید ، تنها یک کمیسیون برای پیدا کردن خریدار نیاز دارید بدهید.

 • اگر شما می خواهید یک بازدید از خانه ترتیب بدهید ، این کار باید توسط مشاور املاک نه شما انجام شود.شما نیاز به یک مشاور املاک شخصی دارید.

آغاز مرحله فروش

 • مشخص کردن وضعیت بازار

شما زمانیکه شروع به فروش خانه خودتان می کنید ، شما نیاز دارید تا بدانید که تغییرات بازار چگونه شانس شما برای فروش خانه را تحت تاثیر قرار می دهد اگر بازار مناسب فروش باشد برای مثال جایی که محدوده کوچکی است و یک خانه در چند روز فروخته می شود ، چند تا عکس با گوشی ممکن است کافی باشد. در غیر این صورت به کمک یک فرد حرفه ای برای ایجاد یک آگهی بهتر نیاز خواهید داشت.

 

 • استفاده از سایت های تخصصی

 

استفاده از سایت های تخصصی که خدماتی را که توسط مشاورین املاک انجام می شود را ارائه می دهند می تواند فرآیند فروش را آسان کند.

 • در حالیکه خواندن اطلاعات خانه های قابل مقایسه در منطقه تان می تواند به شما کمک کند ، شاید شما بخواهید تا یک کارشناس حرفه ای استخدام کنید تا به شما در بدست آوردن یک قیمت مناسب برای خانه تان کمک کند.بعد از همه اینها ، پس چه فایده ای دارد برای ملکی که 10 تومان می ارزد ،7 تومان بابت مشاور املاک بپردازیم؟
 • وقتی که زمان انجام معامله فرا می رسد ، مقدار حجم کاغذ بازی که باید انجام شود سخت می توان مشخص نمود.بعضی از سایت های ثبت آگهی پولی ، یکسری راهنمایی ها را در نظر گرفته اند. در عوض شاید شما بخواهید یک متصدی مشاور املاک را برای انجام این کارها مانند بازبینی فرم ، اسناد و غیره ، استخدام کنید.
 • همچنین توجه داشته باشید ، همانطور که آگهی های قرار داده شده در اینگونه از سایت ها توسط افراد به روزرسانی می شود ، ممکن است بعضی از این سایت ها خیلی به روز نباشند.

 

 • فروش مستقیم

 

اگر زمان مسئله باشد ، و شما به توانایی خود برای انتخاب درست قیمت خانه اعتماد دارید ، سریع جلوتر بروید و وارد مرحله فروش بشوید.

 • اگر شما باید خانه تان را سریعا بفروشید ، شما می توانید در اینترنت برای پیدا کردن یک سرمایه گذار که خانه شما را با یک مبلغ پایین تر خریداری خواهد کرد جستجو کنید و در شرایط اضطرار هر قیمتی داده می شود.

بالا بردن تقاضای فروش

 • از عکس های خود را جذاب کنید.

 

بر خلاف اینکه شاید شما خیلی خوش شانس باشید ، با چند تا عکس ساده دیجیتالی ، کار شما برای فروش خانه تمام نشده است.یک نگاه به وب سایت های ثبت آگهی فروش و بنگاه های معاملات ملکی با تعداد زیادی آگهی فروش خانه همراه با عکس باکیفیت که شاید توسط عکاسان حرفه ای گرفته شده باشند روبرو شوید که الان دیگر یک استاندارد است.

 • شما می توانید یک سرمایه گذاری با ارزش انجام دهید. شاید شما تصمیم به استخدام یک عکاس حرفه ای برای گرفتن عکس از خانه تان بکنید. عکس این هم صادق است که شاید بخواهید به آن پسر عموی پدرتان که یک عکاس آماتور و همیشه در مجالس شادی کار راه انداز است ، زنگ بزنید.
 • اگر عکس ها را خودتان می گیرید ، یک وقتی را برای اینکه ببینید نور ، وضوح و جایی که انتخاب کرید مناسب است بگذارید.در هر صحنه عکسبرداری از اتاق طوری عمل کنید که همه چیز طبیعی باشد نه مشکوک و شما این قدرت را به ببینده بدهید که درباره آن فکر کند نه آنکه آن را محدود کنید.

 

 • اضافه کردن عامل جذابیت

 

عکس های عالی یکی از الزامات در سایت های فروش آنلاین خانه هستند اما اغلب اضافه کردن شکل های دیگری از تصاویر ارسالی مفید است.شما می خواهید به فردی که در حال تماشا عکس هستش ، این امکان را بدهید تا فکر کند در آن خانه زندگی می کند در حالیکه بر روی کناپه یا صندلی راحتی خود لم داده است.

بهترین گزینه برای بالابردن تقاضا برای تبلیغات انلاین تان شامل : تهیه فیلم های درجه یک از خانه تان است یا شاید یک تور 3D داخلی : مثل محل آن در نقشه ، عکس هوایی ، عکس سه بعدی از ساختمان ، طبقات و داخل خانه ، زمان بندی آنلاین برای بازدید از ملک ، چک لیست ها و اسنادی که برای معمامله احتمالی نیاز است و تور مجازی داخلی ، که به خریداران احتمالی اجازه می دهید تا با وسایل و لوازم جانبی که در خانه می گذارند آن را بهتر تصور کنند.

استفاده از این امکانات باید در پکیج هایی که در سایت های ثبت آگهی پولی ارائه می شود قابل دسترس باشد.در بین سایت های فروش آنلاین جستجو کنید و ببینید کدام یک از آنها امکانات ترکیبی اضافی بهتری را که باعث بالا رفتن تقاضای خرید خانه شما می شود را دارد.

 

 • قیمت گذاری مناسب

 

اگر در بعضی از بخش های مقاله توجه کرده باشید، استخدام یک ارزیاب تا به شما در تعیین یک قیمت فروش مناسب کمک کند می تواند چند میلیون تومان به جیب شما اضافه کند و مانع شما می شود تا بیش از قیمت خانه ، ارزش گذاری نکنید که باعث تاخیر در فروش خانه شود.

 • ارزیاب یک نظر حرفه ای درباره ارزش ملک خواهد داد اما مطمئنا به شما بستگی دارد تا قیمت اولیه را تعیین کنید و کمترین مقداری را که قبول خواهید کرد.
 • حتی اگر شما در مذاکره خیلی قوی نباشید، شاید بهتر باشد مبلغی بالاتر از مبلغ مورد نظرتان بگید. انجام این روش یک کار اجتناب ناپذیر است و باعث می شود تا در هنگام ارائه قیمت های پیشنهادی ، شما به همان قیمت های هدف برسید.به یاد داشته باشید که این کار باعث شود تا بعضی از خریداران نگاه دوباره ای به خانه شما داشته باشند هنگامی که در حال جستجو آنلاین هستند.
 • با توجه به میزان عجله ای که برای فروش خانه دارید ، شما در مقابل قیمت های پیشنهادی انعطاف بیشتری دارید و شما آنها را قبول خواهید کرد.

 

 • همیشه در دسترس باشید.

اگر شما میخواهید کارهای فروش خانه را به صورت آنلاین خودتان انجام دهید به این معنی است که شما باید همیشه برای نمایش خانه ، دادن اطلاعات و جذب خریدار در هنگام نمایش خانه آماده باشید. شما از مزایای این خانه بهتر از هر کس دیگری حتی مشاورین املاک خبر دارید و اما شما باید این کار را با دقت ، آمادگی و شفافیت انجام دهید.

 • شاید بعضی ها بگویند که شما در هر زمانی باید آماده نشان دادن خانه باشید ، آن هم فقط در مواردی که پیدا کردن یک خریدار واقعی کم است.یکی از چیزهایی که باید ذکر شود زمان بازدید از ملک یا تماس جهت هماهنگی برای بازدید از خانه است. این طوری شما همیشه آماده هستید وقتی کسی بخواهد به خانه یک نگاه بندازید.
 • مطمئنا اگر قرار ملاقات دارید ، همیشه آن را به یاد داشته باشید.همچنین ، چنانچه اگر شما برای نمایش خانه انتخاب شدید سعی کنید ، همیشه برخورد دوستانه و محترمانه داشته باشید.حتی اگر کسی که قصد بازدید دارد یک خریدار واقعی نباشد و کسی را بشناسد که واقعا خریدار باشد.
 • در حالیکه رفتار شما محترمانه و دوستانه است ، چنانچه ، خریداری سعی در تلف کردن وقت شما را دارد و اصلا خریدار نیست کنار بگذاریدش و برای آن وقت نگذارید که باعث از دست رفتن خریدار واقعی می شود.

 

 • همه مسائل امنیتی را در هنگام نمایش خانه رعایت کنید.

 

اگر چه بعید است کسانیکه که برای دیدن خانه شما می آیند هر کسی باشند جز خریدار واقعی اما شما باید آماده حفاظت از خود ، خانواده تان یا آسیب های احتمالی که ممکن است از هر کسی که به خانه می آورید باشید.

 • مشخصات کامل و تلفن افرادی را که به خریدار خانه می آورید یادداشت کنید تا بعدا با آن شماره تماس بگیرید و هویت فرد را تایید کنید.
 • هر وسیله باارزش مانند کارت اعتباری ، طلا و کیف پول ، کلید ماشین ، پول نقد یا چیزهای کوچک باارزش را از دسترس بردارید.
 • از یک لیست امضا در زمان دیدار خانه استفاده کنید.
 • هرگز تنها با خریداران در یک اتاق نمانید.
 • یک محافظ شخصی استخدام کنید اگر در زمان بازدید عمومی هستید و وسایل با ارزشی در خانه دارید.
 • از خریداران احتمالی تصویری از مدرک شناسایی بخواهید که در زمانی که برای بازدید خانه می آیند نشان دهند. این کار ممکن در ابتدا باعث ناراحتی شود ولی اگر توضیح بدهید که می خواهید بدانید که به چه کسی دارید اجازه می دهید تا درباره اطلاعات خانه بدانند ، آنها باید بفهمند.
 • همیشه چهره یک خریدار واقعی را در نظر بگیرید.

منبع : wikiHow


این صفحه را به اشتراک بگذارید