در محصولات و لوازم الکترونیکی تعداد بازدید 318

راهنمای خرید تلویزیون : نکاتی که در هنگام خرید باید بدانیم.


تلویزیون های هوشمند ، LED ،OLED،4K،HDR. دنیای تلویزیون ها هر روز بهتر می شود ، اما خیلی گیج کننده تر است.امروزه به طور شگفت انگیزی در فروشگاهها مجموعه ای از ردیف های عریض از تلویزیون های HD و 4K Ultra HD از تلویزیون هایی با صفحه نمایش بزرگ تا صفحه نمایش هایی با تکنولو‍ژی بالا که می تواند قیمتی بیشتر از یک خودرو داشته باشد. ما اینجا هستیم تا به شما در خرید تلویزیون نو کمک کنیم.

 

سایز صفحه نمایش: نقاط مشترک را پیدا کنید.

 

چه شما به دنبال یک تلویزیون ساده یا تلویزیون با عملکرد بالا بگردید، مهم ترین فاکتور در تصمیم شما سایز صفحه نمایش خواهد بود. در نظر بگیرید چند نفر در خانواده شما معمولا تصمیم می گیرند تا با هم تلویزیون تماشا کنند و تلویزیون جدید خود را در کجا می خواهید قرار دهید.سپس بزرگترین سایز صفحه نمایش که به راحتی در فضای مورد نظر شما جا می شود را انتخاب کنید البته با بودجه شما هم مناسب باشد.نقاط مشترکی که امروزه در نظر گرفته می شود شامل قیمت ، کارآیی و سایز صفحه نمایش مناسب برای ناهار خوری است که  بین 55 تا 65 اینچ است.

اندازه صفحه نمایش همچنین بستگی دارد که شما چقدر نزدیک به تلویزیون می نشینید. اصولا اگر شما بتوانید تک تک پیکسل ها را در صفحه نمایش ببینید ، شما خیلی نزدیک به تلویزیون نشسته اید.یک قانون امتحان شده این است که اگر شما یک تلویزیون HD دارید شما باید در فاصله ای به اندازه 3 برابر ارتفاع تلویزیون بنشینید و برای تلویزیون های 4K Ultra HD 1.5 برابر ارتفاع تلویزیون است به این معنی که فاصله شما از تلویزیون 4k UHD نصف HD است.

اگر فرصت دارید ، یک سری به فروشگاهها بزنید و نگاهی به تلویزیون ها بکنید.حتی اگرچه هنوز تلویزیون های 4K هنوز در بازار کم است ، شاید شما بخواهید از تلویزیون هایی با فن آوری وضوح تصویر بالا استفاده کنید،اگر شما خیال دارید که جلوی یک تلویزیون با صفحه نمایش بزرگ بشینید.

نکته مهم: اندازه صفحه نمایش و رزولوشن تلویزیونی که می خواهید انتخاب کنید باید مناسب با فاصله ای که از تلویزیون می نشینید باشد.

 

وضوح صفحه نمایش: 4K یا HD

 

رزولوشن نشان دهنده وضوح تصویر است یا معمولا به خطوط افقی از پیکسل ها هم گفته می شود. آنها در این نقطه خیلی تار هستند و باید از آنها دور شد اما یک دستگاه HD ارزان قیمت ممکن است تنها از رزولوشن 720p پشتیبانی کند به این معنی که دستگاه 720 خط افقی از پیکسل ها که به تدریج اسکن می شوند را نمایش می دهد. یکسری از تلویزیون های اچ دی دیگر که از فرمت HD 1080p پشتیبانی می کنند ، فول اچ دی نامیده می شوند که دارای 1080 خطوط افقی از پیکسل ها برای وضوح تصویر هستند. اما در این مرحله ما دستگاههای  1080p را نیز در نظر نمی گیریم. به این دلیل که سازندگان تلویزیون به سرعت در حال عبور از تلویزیون های اچ دی به سمت دستگاههای Ultra HD هستند.این مدل های 4K تعداد پیکسل های آنها در صفحه نمایش 4 برابر تلویزیون های اچ دی است.ما داریم درباره 2160 خط افقی یا 3840*2160 پیکسل صحبت می کنیم. بزرگترین مزیت تلویزیون های 4K این است که اشیاء کوچک در تصویر دارای جزئیات بیشتری است که شامل نوشته های واضح تر است. در کل تصویرها نسبت به تلویزیون های  HD واضح تر و زنده تر هستند ولی این مزیت ها ممکن است زیاد به چشم نیاد.

ویدئوهای Ultra HD به نظر عالی هستند و پیدا کردن آن راحتتر شده است.

نکته مهم: امروزه تلویزیون های اچ دی با رزولوشن 1080P هنوز هم مورد استفاده هستند اما تلویزیون های 4K به طور سریع در حال تبدیل شدن به یک استاندارد هستند و انتخاب بهتری هستند اگر می خواهید در آینده سرمایه گذاری کنید.

 

HDR: بخرید اگر می خواهید رنگ های بیشتری داشته باشید.

 

HDR یکی از ویژگی های جدید در دستگاههای 4K Ultra HD است و به معنی محدوده دینامیکی بالا است ، اشاره به توانایی آن برای نمایش رنگ های بیشتر ، سطوح بیشتر کنتراست و افزایش روشنایی است.HDR اساسا ارتقاء فرمت 4K یا Ultra HD است.(این ویژگی در تلویزیون های HD قابلیت اضافه شدن را ندارد.).سازندگان تلویزیون برای اینکه این دسته از تلویزیون ها را از تلویزیون های استاندارد 4K Ultra HD متمایز کنند ، برای آنها نام جدید انتخاب کردند..

استاندارد اولیه برای محدود دینامکی بالا به نام HDR10 است که از طرف اتحادیه سازندگان که  یک گروه صنعتی و بازرگانی است ، HUD تعیین شده است. هزاران شرکت دارند از این مشخصات حداقلی پایه برای سازگاری با HDR  استفاده می کنند، پس شما HDR10 یا Ultra HD Premium را در تعداد بیشتری از دستگاهها در امسال می بینید.دالبی ویژن یکی از نسخه های قوی تر از HDR است ، که ساخته و گواهی شده توسط افرادی که است که به ما کاهش نویز دالبی و صدای فراگیر را ارائه می دهد. در تئوری دستگاههای دالبی وی‍‍ژن باید دارای مجموعه ای از شرایط باشند تا بتوانند محتوای HDR را نمایش دهند و آزمایشات ما به نظر این را تایید می کند.در آینده نزدیک دالبی ویژن صنایع را به این سمت راهنمایی می کند تا فرمت ها اختصاصی از HDR داشته باشند.ادامه این روند باعث بعضی از آشفتگی ها در HDR می شود.فرضا بعضی از دستگاهها قابلیت Ultra HD Premium  یا HDR10 دارند ، در حالیکه بعضی از دستگاه ها با دالبی ویژن سازگار هستند ( مثل Sony و Vizio) و بعضی از دستگاهها با هر دو اینها سازگار هستند (مثل سونی).سامسونگ فرمت HDR پریمیوم خودش را معرفی کرده است که HDR10 پلاس نامیده می شود. برنامه های HDR زیادی وجود ندارد ، اما نگاه ها به آن دارد بهتر می شود. تنها تعداد کمی از فیلم های جدید در فرمت 4K وجود دارند ، تعداد آنها در حال افزایش است که توسط سرویس های ویدئویی ارائه می شوند.بعضی از دستگاههای پخش Blu-Ray با این وی‍ژگی که قابل ارتقا برای پخش دیسکهای HDR جدید هستند عرضه می شوند اما شما قبل از خرید چک کنید. در آخر تلویزیون های کابلی و ماهواره ای ، فرمت اختصاصی خود را برای HDR عرضه می کنند ، که به آن هایبرید Log Gamma می گویند. پس شاید تا الان تبلیغات برای HDR ها را دیده باشید و سپس برای فیلم ها و حتی تلویزیون ها که پخش زنده دارند.

نکته مهم: یک دستگاه را فقط به دلیل سازگار بودن با  HDR انتخاب نکنید ، این استاندارد هنوز جا نیفتاده است.چنانچه شما بهترین را می خواهید ، یک دستگاه HDR بخرید که با دالبی وی‍ژن هم سازگار باشد ، چون این فرمت به نظر می آید در حال رشد است.

 

نرخ رفرش:سریعتر بهتر است.

 

نرخ رفرش با هرتز(Hz) نشان داده می شود ، و نشان دهنده این است که تصویر چند دفعه در هر ثانیه در صفحه نمایش رفرش(ساخته) می شود.نرخ رفرش استاندارد هر 60 دفعه در ثانیه یا 60Hz است.با این حال در صحنه هایی که شی به صورت سریع در حال حرکت است ، نرخ رفرش 60Hz باعث می شود تا تصاویر تار و ناواضح باشند ، به خصوص در تلویزیون های اچ دی LCD.خوب برای اینکه یک تصویر عالی داشته باشیم ، سازندگان نرخ رفرش را دو برابر یعنی 120Hz کردند(در بعضی موارد این به 240Hz می رسد).

چون که به اندازه آن همه تصاویری که در هر ثانیه تولید می شود ، زیاد محتوا در ویدئو های اصلی وجود ندارد ، تلویزیون نرخ رفرش سریعتر را به چندین روش مدیریت می کند. یک روش این است که به سادگی تصاویر سیاه را میان تصاویر اصلی قرار می دهند ، این کار باعث می شود چشم های ببیننده تاری کمتری را ببیند و تصویر واضح تر باشد.تکنیک دیگر این است تصاویر جدید تولید و قرار بدهند – نمایش وضعیت حرکت در میان دو تا تصویر پشت سر هم – برای اینکه یک صحنه نزدیک به واقعیت به نظر برسد.اگر چه بستگی به این دارد که پردازش یک ویدئو چگونه انجام می شود ، باعث می شود یک فیلم یا کمدی به نظر بی مزه بیاید یا ممکن است کمی روشن دیده شوید یا اپراهای زمان قدیم به نظر بیاید.

بعضی از مدل های جدید مجهز به نرخ فریم بالا(HFR) هستند به این معنی که آنها هم نرخ رفرش بالاتری و هم قابلیت اضافه کردن محتوا برای نرخ فریم بالاتر از 60Hz را دارند.محتوای HFR تنظیم شده که از فیلم ها و پخش های زنده بدست می آید – به خصوص که HFR برای پخش صحنه های ورزشی خیلی خوب است – یکی از ویژگی ها برای تماشا در سال 2018 است.

یک توصیه:مواظب کلماتی مانند "نرخ رفرش موثر" باشید که به معنی این است که نرخ رفرش واقعی دستگاه نصف عدد نوشته شده است. برای مثال نرخ رفرش موثر 120Hz در واقع نرخ رفرش 60Hz است.

نکته مهم: تلویزیونی با نرخ رفرش پایین تر از 120Hz نخرید.

 

HDMI و اتصالات :برای بیشتر بروید.

 

این ممکن است به نظر یک پس انداز باشد اما به تعداد ورودی های HDMI که یک دستگاه دارد توجه کنید.

سازندگان به دنبال کم کردن هزینه ها هستند که این باعث می شود که تعداد ورودی های HDMI پشت دستگاه کمتر شود. این پورت ها خیلی سریع می تواند استفاده شوند: اضافه شدن ساند بار ، ویدئو پخش و کنسول بازی و شما همین الان همه سه پورت را استفاده کردید.

اگر شما تصمیم گرفتید دل به دریا بزنید و یک تلویزیون 4K Ultra HD بخرید ، مطمئن شوید که پورت ها دستگاه سازگار با استاندارد HDMI 2.0 هستند تا با دستگاههای Ultra HD که درآینده عرضه می شود ، تطبیق پیدا کند.همه تلویزیون ها در داخل بازار تنها یک پورت دارد که سازگار است با طرح کپی محافظتی 4K که به نام HDCP2.2 شناخته می شود.

در فرمت جدید ، HDMI 2.1 شروع به معرفی در تلویزیون ها در آخر سال خواهد شد ، اما مگر اینکه شما آخرین گیرنده با وضوح 8K را داشته باشید و دلیلی ندارد که هنوزاستاندارد جدید را بگیرید.

نکته مهم:به دنبال یک دستگاه با 4 پورت HDMI بگردید، خریداران 4K باید درباره سازگاری با HDCP سوال کنند.

 

توضیح مدل های تلویزیون و اقتصادی:LCD,LED LCD,OLED

 

جدا از دستگاههای پروژکتور ، اساسا تنها دو نوع تلویزیون در بازار وجود دارد:LCD,OLED.مگر اینکه شما درآمد کمی داشته باشید،ممکن است شما بخواهید یک تلویزیون LCD بخرید.

 

تلویزیون های LCD و LED

 

امروزه بیشترین سهم در بازار تلویزیون LED LCD ها هستند.این دستگاهها HD و Ultra HD از لامپ های تابشی دیودی به نام LED برای روشنایی تصویر در LCD ها استفاده می کنند و این باعث می شود آنها خیلی نازک باشند.این تلویزیون ها می توانند به طور داینامیکی بخشی از صفحه نمایش را روشن کنند و می تواند بخشی دیگر را تار ، برای نمایش بهتر از ترکیبی از نقاط روشن و خاموش در تصاویر استفاده می کنند. – این ویژگی شناخته می شود به نام نقاط نوری فعال یا نقاط محلی. دستگاههای LED LCD بدون حاشیه می تواند قیمتی کمی بیشتر از 2 میلیون داشته باشد برای دستگاههای 32 اینچ ، در حالیکه تلویزیون های بالای 90 اینچ می تواند بالای 10 میلیون قیمت داشته باشد.

بیشتر دستگاههای LCD از ال ای دی در کنارهای صفحه نمایش استفاده می کنند. بهترین  مدل ها دستگاهها از نور پس زمینه فعال استفاده می کنند ، اما از کمی جادوی دیجیتال برای انجام این کار استفاده می کنند بوسیله اینکه نورهای کناره ها را مدیریت می کنند.

دستگاههای تمام LED دارای لامپ های LED مستقیم در پس زمینه، در شبکه ای از نقاط هستند که می توانند به تنهایی خاموش یا روشن شوند.این نوع چیدمان باعث می شود نور پس زمینه خیلی دقیق تر باشد و امکان داشتن تصویر واضح تر با جزئیات بیشتر با توجه به کنتراست ، داشته باشیم.

دستگاهها با نور پس زمینه تمام LED در ابتدا تنها برای دستگاههای مدل بالا عرضه می شدند ، اما با عرضه دستگاههای Ultra HD بیشتر این امکان در قیمت های پایین تر امکان پذیر شد ، استفاده از این ویژگی در دستگاههایی که در بازار کمی قیمت بالاتری دارند عادی شده است.

یک تکنولوژی دیگر LCD ها ، کوانتوم دات نامیده می شود ، که استفاده از آن دارد بیشتر می شود به دلیل اینکه در HDR ما نیازمند تولید تعداد آرایه های رنگی بیشتر و همچنین نور بیشتر هستیم. دستگاههای LCD که اساسا از کوانتوم دات استفاده می کنند یک لایه دیگر هم دارند یا یک ریل اضافی دارند از نقاط نانو کریستال در اندازه های مختلف که روشن می شوند وقتی که نور پس زمینه LED  به آنها تابیده می شود. نتیجه ی آن طیف رنگی بیشتر و افزایش روشنایی است.

توجه داشته باشید بعضی برندها برچسب های گیج کننده ای دارند. جدیدترین دستگاههای سامسونگ QLED نامیده می شود.اینها تلویزیون LCD کوانتوم دات هستند – نباید با OLEDها اشتباه گرفت. این درحالی است که صفحه نمایش های کوانتوم دات هنوز قابل مقایسه با OLEDها در وضوح و سطح های رنگ مشکی واقعی نیستند ، و این فاصله هر روز کمتر می شود چون سازندگان در حال کار برای ارتقاء این تکنولوژی هستند.

مزایا:دارای تنوع زیاد در قیمت ها ، اندازه ها و امکانات هستند.بعضی از مدل های Ultra HD 4K مقرون به صرفه دارای روشنایی صفحه نمایش به اندازه ای هستند که در اتاق هایی که نور آفتاب در آن زیاد است قابل دیدن هستند ، کیفیت تصویر به طور کامل ارتقاء پیدا کرده با استفاده از ردیف های کامل از نورهای پس زمینه و تکنولوژی کوانتوم دات.

معایب:نمایش ضعیف زمانی که در حال نمایش یک صحنه سریع هستند مانند تصاویر ورزشی ، که باعث از دست رفتن بعضی جزئیات سایه ها به خاطر اینکه پیکسل ها به طور کامل نمی توانند مشکی شوند(حتی در حالیکه دارای ردیف های کامل از نور پس زمینه هستند) و تصاویر حالت محو شدگی دارند هنگامی که از کنار به آنها نگاه کنید.

 

تلویزیون های OLED

 

تلویزیون های OLED عملکرد بهتری نسبت به دستگاههای LCD-LED با نور پس زمینه کامل دارند که تنها دارای چندین نقاط روشنایی هستند. آنها برای نور پس زمینه از لایه ای از LEDها طبیعی استفاده می کنند که در سطح پیکسل کنترل می شوند تا به یک رنگ مشکی کامل و سطوح خیره کننده کنتراست برسند.( فیلم آتش بازی در آسمان مشکی شب یکی از نمایش های مورد علاقه در تکنولوژی OLED است).

ال جی تنها شرکتی نیست که به طور فعال تکنولوژی OLED را برای صفحه نمایش های بزرگ ارائه می دهد ، با ارائه مدل های جدید OLED که شرکت های پاناسونیک ، فیلیپس ، و سونی امسال به بازار عرضه کردند.همه مدل های جدید دارای وضوح Ultra HD 4K هستند اما تعداد کمی از مدل های HD-OLED  ارزانتر هنوز در بازار هستند. قیمت این تلویزیون ها از 6 میلیون توان برای تلویزیون های HD ، 55 اینچ شروع می شود تا 15 میلیون تومان یا بیشتر برای مدل  های Ultra HD 4K که سایز صفحه نمایش 65 اینچ دارند.

 

مزایا: دارای بهترین تصویر تلویزیونی، بدون تیرگی ، رنگ ها واقعی نمایشی ، عمق رنگ مشکی بیشتر ، کنتراست بهترو جزئیات سایه بهتر نسبت به نمایش در تلویزیون ها ال سی دی هستند. حفظ کیفیت تصاویر هنگامیکه از کنار به آن نگاه می کنید.

 

معایب:خیلی گران قیمت هستند ، پیک روشنایی کمتر نسبت به بعضی از دستگاههای ال سی دی ، نا مطمئن بودن از اینکه چگونه صفحه نمایش در طول زمان عمل خواهد کرد ، که شامل این می شود که آیا تصاویری که به صورت ثابت برای مدت زمان طولانی نمایش داده می شود کیفیت خود را حفظ خواهد کرد.

 

صفحه نمایش های خمیده:غیر ضروری

 

نوآوری دیگری که برای جلب خریداران معرفی شده است صفحه های نمایش خمیده است.که بیشتر در تلویزیون های OLED و ال سی دی های 4K استفاده می شود. ایده ای که سازندگان برای ساخت اینگونه از صفحه نمایش ها اعلام می کنند این است که آنها می خواند تجربه لذت تماشای تلویریون را بیشتر کنند.

چنانکه صفحه نمایش های خمیده نه تنها مزیت فنی بیشتری نسبت به دستگاههای دیگر ندارند  اما آنها مطمئنا دارای بعضی معایب متمایز هستند.بعضی از آنها مانند دارای انحنای کم زاویه کجی تصویر و کاهش زاویه های دید کناری موجود است ، کم کردن زاویه دید خوب برای تعداد افراد که در یک جای تنگ می نشینند، نقاط اشتراک مرکزی هستند.بعضی از مدل های LED همچنین احتمالا کمی روشنایی غیرعادی در طول تصویر تولید می کنند.

به علاوه بعضی از تست کننده ها مانند سایت گزارش مصرف کننده ، خستگی ببنندگان را به علت انحنای صفحه نمایش را گزارش کرده است.در مقابل بعضی از دارندگان دیگر گزارش دادن که بعد از استفاده از صفحه نمایش های منحنی آنها هیچ تفاوتی یا هیچگونه کجی را احساس نکردند.

مدل های منحنی خیلی گران هستند:یک تلویزیون ال سی دی 65 اینچ منحنی برای مثال هزینه ای 2 میلیون تومانی بیشتر از مدل های معمولی صفحه تخت دارد. – سامسونگ و الجی دو تا از سازندگانی هستند که تلویزیون با صفحه نمایش منحنی را معرفی می کنند – همش همین اما جدا از مفهوم ، آنها یک یا دو مدل را بیشتر برای سال 2018 معرفی نکردند.

نکته مهم: تلویزیون ها منحنی تنها یک هزینه اضافی برای روی مد نشان دادن است بدون اینکه مزیت قابل توجهی در کیفیت صفحه نمایش تحویلی داشته باشند.

 

تلویزیون های هوشمند:الان همه هستند

 

افزایش تعداد دستگاههایی که با وای فای داخلی برای وصل شدن به سرویس های اینترنتی عرضه می شوند در حال افزایش است.آخرین مدل ها حتی می توانند در سرویس های ارائه خدمات ویدئویی و برنامه های زنده بر روی کابل یا ماهواره به جستجو بپردازند.

رابط کاربری آنها بهتر شده است.ویزیو و ال جی و اکنون سامسونگ از یک نوار دستی از آیکون ها در پایین صفحه نمایش استفاده می کنند.روکو رابط بصری معروف خود را برای تلویزیون های اقتصادی از هایسنس ، تی سی ال و برندهای ارزان دیگر معرفی کرده است.گوگل پلتفرم تلویزیونی اندرویدی خود را برای شرکت هایی مانند سونی ، وستینگ هاوس ارائه کرده است و آمازون هم با تلویزیون هایی از توشیبا و اینسیگنا ترکیب شده است.

نکته مهم: قابلیت های هوشمند دارند به عنوان یکی از ویژگی های تلویزیون های استاندارد در می آیند پس این دارد به یک فاکتور در تصمیم خرید شما کم کم تبدیل می شود.

 

نرخ کنتراست:اعداد غیر قابل اعتماد

 

نرخ کنتراست نشاندهنده رنج درجه های روشنایی که یک دستگاه می تواند نمایش دهد است.نرخ کنتراست بالاتر سایه ها و رنگ ها را دقیق تر و همچنین جزئیات را بهتر نشان می دهد.با این حال روشی که سازندگان برای اندازه گیری یا نرخ استفاده می کنند خیلی با هم متفاوت است. در واقع این وی‍ژگی کاملا بی ارزش است که اگر فروشنده از آن به عنوان یک امتیاز خرید استفاده کرد ، شما برای خرید باید به جای دیگر بروید.

ما هم از همان رو شها برای امتحان نرخ کنتراست در همه ی تلویزیون ها که تست کردیم ، استفاده می کنیم ، پس ما می توانیم  به طور تقریبی بگوییم  آنها در مقابل هم چقدر بهتر هستند. هنوز هم بهتر این است که خودتان ببینید که تلویزیون چگونه نمایش می دهد جزئیات سایه ها را بوسیله پیدا کردن فیلمی با صحنه های تاریک و ببینید که چگونه جزئیات را در سایه ها نمایش می دهد مثل فیلم هری پاتر.این کار را با روشنایی ، وضوح و تنظیمات دیگر تصویر آزمایش کنید قبل از اینکه تصمیم نهایی خود را بگیرید.(راهنما:از مود سینما یا فیلم استفاده کنید.)

 

نکته مهم: شما می توانید از نرخ کنتراست که سازندگان اعلام کردند، صرف نظر کنید زمانیکه آنها قابل مقایسه با برندهای دیگر نیستند.

 

صدا:یک ساند بار بگیرید

 

حتی بهترین و گرانترین تلویزیون های HD این مشکل را دارند:صدای ضعیف.این یکی از عواقب طراحی پنل های تخت باریک است. – فضای کافی برای قرار دادن اسپیکرهای بزرگ که توانایی تولید صدای کامل و صدای غنی را دارند ، ندارند – خوب شما انتخاب دارید: استفاده از هدفون(که می تواند نشان دهد که شما جامعه گریز هستید) ، خرید یک سیستم صدای فراگیر(که می تواند نصب آن سخت و صدای آن وحشتناک باشد) یا یک ساندبار بگیرید.

ساندبارها محبوب هستند ، آنها در مقابل 1 میلیون تومان یا بیشتر می توانند به طور باورنکردنی تجربه سینمایی شما را ارتقا ببخشند و هنوزم هم در یک دقیقه نصب می شوند. مدل های جدید به اندازه کافی کوچک هستند تا زیر تلویزیون قرار بگیرند بدون اینکه جلوی  دیده شدن بخش پایین تصویر را بگیرند.همه آنها می توانند زیر تلویزیون های که بر روی دیوار قرار گرفته اند نصب شوند.شرکت های متعددی همچنین ارائه کردند بلندگو ها و استند هایی که زیر دستگاه قرار می گیرد.

بعضی از تلویزیون ها و ساندبار ها از دالبی اتمز پشتیبانی می کنند ، یک استاندارد جدید از دالبی که شامل صدای بلندتر برای بدست آوردن یک تجربه ی شنیداری کامل است. در حالیکه شما می توانید از افکت های اتمز برای استفاده در ساندبارها سقفی استفاده کنید ، خیلی از ساندبارها دارای پردازشگر صدای اتمز داخلی و بلندگو های رو به بالا داخلی هستند تا یک صدای واقعی بیشتر را ایجاد کنند که نیاز نیست تا چندین بلندگو در جاهای مختلف قرار دهید که می توانید با ساندبارهای 5.1 یا 7.1 بدست آورید.

و از بابت به هم ریختگی کابل ها استرس نگیرید.تقریبا همه تلویزیون ها الان دارای حداقل یک پورت HDMI با قابلیت ARC هستند.این ویژگی استاندارد HDMI به شما این اجازه را می دهد تا از HDMI به عنوان هم ورودی صدا و هم خروجی صدا استفاده کنید ، نه تنها این امکان را به شما می دهد که از دستگاهها پخش خارجی به تلویزیون صدا ارسال کنید و همچنین یک خروجی به ساندبار دارند.اتصالات ARC به معنی این است که شما صدای عالی برای همه دستگاهها دریافت می کنید.

نکته مهم: فیلم ها و برنامه های ورزشی از ساندبارهای اضافی بهره خوبی می برند.

 

قیمت اصلی را پرداخت کنید:اقتصادی ها در اینجا جایی ندارند.

 

در حالیکه شما با پرداخت مبلغ کامل دستگاه ، آخرین و بروزترین قابلیت ها و ویژگی ها گیرتان می آید، اما خیلی از خریداران ا دست نگه داشته اند چون فکر می کنند این قیمت ها خیلی گران هستند.واقعیت این است که تلویزیون ها نه تنها هر گز بهتر نشده اند ، آنها تا به این حد مقرون به صرفه نبوده اند. در حالیکه مدل های ممتاز می توانند بالای 6 میلیون تومان باشند ، تعداد کمی تلویزیون خوب برای کیفیت بهتر وجود دارد(که شامل وضح تصویر 4K و HDR و بعضی ویژگی های گفته شده است).شما هنوز هم می توانید یک تلویزیون اقتصادی ساده 50 تا 55 اینچ را زیر 5 میلیون تومان پیدا کنید و مدل های 65 اینچ می توان زیر 10 میلیون تومان پیدا کرد.

منیع : www.tomsguide.com


این صفحه را به اشتراک بگذارید