در محصولات و لوازم الکترونیکی تعداد بازدید 327

هر چیزی که نیاز است درباره ساعت های هوشمند بدانید.


ساعت هوشمند دستگاهی است که طوری طراحی شده است تا دور مچ شما بسته شود. ساعت های هوشمند – مانند گوشی هوشمند – از صفحه لمسی استفاده می کنند.دارای اپ و بعضی اوقات امکان ثبت ضربان قلب و علائم حیاتی دیگر را دارند.

اپل واچ و مدل های WearOS که سابقا اندروید Wear شناخته می شد باعث شده است تا مصرف کنندگان پی به مفید بودن این مینی کامپیوتر کوچک که به دور مچشان می بندند ، ببرند و قدردان آن باشند. علاوه بر این ، ساعت های هوشمند مخصوص برای فعالیت های خارج خانه در بعضی از موارد یک مکمل خوب ، بادوام و دستگاهی برای کارهای ماجراجویانه است.

 

تاریخچه کوتاهی در مورد ساعت های هوشمند

 

در حالیکه ساعت دیجیتال تقریبا برای چند دهه است ، استفاده می شوند – بعضی از آنها دارای قابلبت ماشین حساب و تبدیل واحد دارند – شرکت های تکنولوژی تنها این اواخر شروع به عرضه ساعت هایی با قابلیت مشابه با گوشی های هوشمند کردند.

اپل ، سامسونگ ، سونی و بقیه بازیگران اصلی ، ساعت های هوشمند را به بازار مصرف معرفی کردند ، اما در واقع یک استارت آپ کوچک باعث شد که ساعت های هوشمند محبوب مدرن امروزی شایستگی و اعتبار کافی را بدست آورند. هنگامیکه Pebble از اولین ساعت هوشمند خود در سال 2013 رونمایی کرد ، آنها رکورد مبلغ سرمایه گذاری برای شرکت های نو پا را با فروش بیش از یک میلیون دستگاه شکستن.

در همان زمان ، پیشرفت هایی که در کوچک سازی سیلیکون انجام شد درها را برای انواع دیگری از ساعت هوشمند اختصاصی چند منظوره باز کرد.شرکت هایی مانند گارمین برای مثال از ساعت های هوشمندی مثل فنیس حمایت کرد که محکم تر هستند و بهمراه سنسورها و ردیاب ها برای اردوها و سفرهای خارج از شهر بهینه شده اند. یک مورد دیگر شرکت هایی مانند سونتو ساعت های هوشمندی را عرضه کرد که مناسب است برای غواصی است که می تواند یک زمان طولانی را در عمق مشخص از آب دوام بیارد.

 

ساعت های هوشمند چه کار می کنند.

 

همه ی ساعت های هوشمند صرف نظر از اینکه از آنها برای کارهای روزانه استفاده شود – مثل اپل واچ – یا برای انجام کارهای مخصوص – مثل فنیس – همه آنها دارای مجموعه ای ویژگی های استاندارد هستند.

هشدار:ساعت های هوشمند هشدارها را نمایش می دهند تا شما را از یک فعالیت یا رویداد مهم آگاه کنند.نوع هشدارها متفاوت است.دستگاههایی که به گوشی های هوشمند وصل می شوند می توانند هشدارهای گوشی را بر روی مچ شما منعکس کنند اما ساعت های هوشمند دیگر هشدارهایی را نمایش می دهند که تنها دستگاههای پوشیدنی می توانند ارائه دهند.براي مثال جديدترين اپل واچ داراي سنسور افتادن است.اگر درحاليكه اپل واچ در دست داريد بيفتيد ، ساعت حركات غير عادي شما را حس مي كند و اگر چيزي را تشخيص ندهد ، يكسري پيام هاي هشدار تشديد شونده ارسال خواهد كرد ، اگر شما به اين پيام ها پاسخ ندهيد ، دستگاه فرض مي كند كه شما زخمي شده ايد و از طرف شما به مركز امداد خبر مي دهد.

اپ ها:در كنار نمايش هشدارها از گوشي شما ، ساعت های هوشمند به خاطر اینکه قابلیت نصب اپ را هم دارند ، محبوب هستند.اكو سيستم اپ ها متفاوت هستند و آنها به محيط هاي برنامه نويسي اپل يا گوگل وابسته هستند.ساعت هاي هوشمند براي استفاده خاص مثل غواصي يا اسكي كردن عموما از برنامه هايي كه براي رسيدن به اين هدف به آنها كمك مي كند ، استفاده مي كنند ، بدون اينكه بخواهند برنامه هاي ديگر را اضافه كنند.

مديريت رسانه:بيشتر ساعت هاي هوشمند كه با گوشي هاي هوشمند جفت شوند مي توانند پخش آهنگ را براي شما مديريت كنند.براي مثال شما در حال گوش دادن به موزيك بر روي آيفون از طريق اپل اير پد هستيد ، مي توانيد از اپل واچ براي تنظيم صدا يا تغيير آهنگ استفاده كنيد.

پاسخ پيام ها از طريق صدا:ياد داستان هاي كمدي قديمي تريسي ديك مي افتم كه بازرس قهرمان از ساعت به عنوان گوشي استفاده مي كرد.ساعت هاي هوشمند مدرن كه از WatchOS يا WearOS به عنوان سيستم عامل استفاده مي كنند از قابليت تشخيص صدا بر روي ساعت هوشمند پشتيباني مي كند.

پيگيري برنامه سلامتی:اگر شما يك ورزشكار حرفه اي هستيد يك دستبند سلامتی به نظر انتخاب بهتري نسبت به يك ساعت هوشمند مي آيد.هنوز خيلي از ساعت هاي هوشمند داراي يك مانيتور ضربان قلب و يك گام شمار هستند تا به شما در تمريناتتان كمك كنند.

GPS:بيشتر ساعت هاي هوشمند داراي GPS هستند ، پس مي توانند موقعيت شما را رديابي كنند يا يكسري از هشدارهاي خاص موقعيتي را دريافت كنند.

طول عمر باطري بهتر:ساعت هاي هوشمند مدرن داراي باطري هاي وي‍ژه ای هستند كه با يك استفاده عادي مي توانند در طول روز با شما همراهي كنند و با كمي خوش شانسي هنوز كمي باطري براي استفاده مانده است.شارژ دهي باطري ها متفاوت است ، ساعت هاي اپل در هر بار شارژ براي استفاده هاي معمولي تقريبا 18 ساعت كار مي كند در حاليكه Pebbles دو يا سه روز كار مي كند.

 

انواع ساعت هاي هوشمند

 

زياد گفته شده است ، ساعت هاي هوشمند دو جا را در بازار لوازم پوشيدني اشغال كرده اند. ابتدا ساعت هاي هوشمند همه منظوره – مثل اپل واچ و همه دستگاههايي كه از WearOS گوگل استفاده مي كنند – كه تركيبي از شكل زيبا و عملكرد هستند.اين ساعت ها طراحي شده اند تا جايگزين ساعت مچي مكانيكي شوند و آنها به شدت به گوشي هاي هوشمند وابسته هستند. آنها را به عنوان يك دستگاه كمكي براي گوشي موبايلتان در نظر بگيرد ، كه آن را بر روي دستتان مي بنديد.

 

شما با مدل های خاص ساعت های هوشمند همه منظوره  که توسط سازندگان به بازار عرضه می شوند آشنا خواهید شد:

 

اپل واچ:طراحي و فروش توسط اپل.

ساعت هاي WearOS:طراحي و فروش توسط خيلي از توليد كنندگان ، استفاده از سيستم عامل WearOS گوگل.

ساعت هاي تايزن:داراي سيستم عامل اختصاصي طراحي شده توسط سامسونگ براي خط توليد ساعت هاي هوشمند گلكسي.

دسته بعدي شامل دستگاههاي اختصاصي است كه براي كارهاي خاصي استفاده مي شوند.اين دستگاهها اغلب يك نسخه كامل از دستگاههاي پيگيري سلامت هستند:مثل FitBit.

 

نمونه هاي این دستگاههاي خاص عبارت است از:

 

ساعت هاي پیاده روی:طراحي شده براي سفر هاي راه دور با باطري نيرومند ، رهياب ماهواره اي و نويگيشن ، علائم حياتي و پيش بيني وضع هوا.اغلب اوقات مهندسي شده براي دوام بسيار بالا تا در برابر ضربه ، افتادن ، گرد و خاك و آب مقاوم باشند.

ساعت غواصي:تنظيم كننده اوليه خود را به فرستنده بلوتوثي خود وصل كنيد تا از ساعت غواصي خود استفاده كنيد.اين ساعت ها معمولا عمق ، زمان باقي مانده ،‌دما و علائم مهم ديگر را نشان مي دهد.

ساعت هاي پرواز:يك بازار خوب ، داراي نشانگر سطح اكسيژن ، دفتر گزارشات ، نقشه متحرك جي پي اس ، و رادار آب و هوا است.

 

رشد بازار

 

به نظر مي آيد ساعت هاي هوشمند از لحاظ اقبال عمومي در نمودار رشد آمار داراي شيب صعودي است.اطلاعات بدست آمده نشان مي دهد كه آمار فروش نسبت به 5 ميليون دستگاه فروخته شده در سال 2014 به 141 ميليون دستگاه در سال 2018 رسيده است و سهم بازار اپل از 14 درصد به 17 درصد ، نسبت به سه ماه دوم سال 2017 به همان دوره در 2018 رسيده است.اپل هر ساله رشدي 38 درصدي براي اپل واچ هاي سري 3 خود تجربه مي كند – به غير از سري 4،ارتقا اصلي در هوريزون است.در طول مدت مشابه ، توليد كننده هاي خاص مثل گارمين رشد 4.1 درصدي را هر ساله به خود ديده است در حاليكه تنها توليد كننده دستگاههاي پيگيري سلامت مثل Fitbit تقريبا با افت 22درصدي در بازار روبرو شده است.


این صفحه را به اشتراک بگذارید