در وسایل و تجهیزات خانه تعداد بازدید 1505

چگونه یک میز تلویزیون و نگهدارنده مناسب انتخاب کنیم.


شما می خواهید یک میز تلویزیون ال ای دی یا ال سی دی بخرید تا بتوانید تلویزیون و سینمای خانگی خود را بر روی آن قرار دهید.خبر خوب این است که با تغییر در شکل و ظاهر تلویزیون ها ، تغییرات خوبی نیز در شکل و ظاهر میز تلویزیون ها افتاده است.

اما هنوز شما باید به دنبال خرید میز تلویزیون متناسب با ظاهر و شکل تلویزیون خود باشید به این دلیل به یک میز خوب احتیاج دارید که هم محکم باشد و هم می خواهید ظاهر زیبایی داشته باشد. این چند نکته را در هنگام خرید یک میز تلویزیون نظر داشته باشید.

اندازه تلویزیون

این مهم است که یک نگهدارنده با ابعاد درست را انتخاب کنیم چون نه تنها شما به دنبال یک پایه محکم و قوی برای تلویزیونتان  می گردید اما باید چیزی باشد که قشنگ به نظر برسد ، در حالی که دارد کارش را انجام می دهد.

مطمئن شوید که پهنای کلی نگهدارنده از عرض کلی تلویزیون شما بیشتر باشد. این مهم است که تلویزیون شما یک میز قوی داشته باشد.

چیز دیگری را که شما باید در یاد داشته باشید این است که میز باید قادر به تحمل وزن تلویزیون باشد.دفترچه راهنمای میز را نگاه کنید برای اینکه ببینید که آیا میز برای مدل و سایز تلویزیون شما مناسب است.این مهم است که میز تلویزیون دارای گوشه ها و جاها تیز نباشد تا علاوه بر اینکه به تجهیزات آسیب نرساند ، آنها یکی از عوامل اصلی صدمات به افراد به خصوص کودکان هستند.

اندازه اتاق

میزان فضایی که شما می توانید برای میز یا نگهدارنده خود اختصاص بدهید بستگی به اندازه اتاق شما دارد ، به همین دلیل شما باید قبل از خرید میز تلویزیون ، اندازه اتاق را در نظر بگیرید.یک اتاق بزرگ برای تماشای فیلم به یک میز با ابعاد بزرگ نیاز دارد چون یک میز تلویزیون کوچک در یک اتاق بزرگ از لحاظ قشنگی و زیبایی جالب نیست  ، به هر حال همه چیز درباره اندازه است.

یک اتاق کوچکتر برای تماشای تلویزیون به یک میز متناسب با ابعاد همان اتاق نیاز دارد و برای جبران این کمبود جا ، نیازشما با فضاهای ذخیره سازی و نگهداری برطرف می شود.

فضای ذخیره سازی

به چه مقدار فضای ذخیره سازی احتیاج دارید.این به بستگی به تجهیزات شما دارد.آیا شما دارای یک سینمای خانگی و یا دارای تجهیزات صوتی و تصویری اضافی هم هستید.شاید شما دارای مجموعه ای از دی وی دی ها هستید که نیاز به فضای نگهداری مناسب دارند. شاید شما بخواهید همه چیز را در یک محل قرار بدهید یا شاید شما فضاهای نگهدارنده جدا را ترجیح بدهید.

مواد سازنده

انتخاب یک متریال یا نوع جنس میز تلویزیون بستگی به سلیقه شخصی شما با توجه به مدل های مختلفی که در بیرون است دارد.اما تخته های روکش شده بیشتر در ساخت ، بدنه میز استفاده می شود.اما شما می توانید مدل های میزهای چوبی متفاوت را پیدا کنید اما در حقیقت چوب  های روکش دار نسبت به چوب های واقعی قوی تر و تحمل فشار بالاتری دارند.

اما شما می توانید میزهایی از جنس شیشه ، استیل ، آلومینیوم ، پلاستیک های مدرن پیدا کنید.بیشتر از شیشه های نشکن در بدنه میزهای تلویزیون استفاده می شود.اگر شما یک بچه کوچک دارید ، شاید شما چوب را ترجیح دهید.شیشه های نشکن اگر بیفتند یا یک ضربه ناگهانی دریافت کنند به قطعات کوچک شکسته می شوند.آنها مانند شیشه های خرد نمی شوند و خیلی ایمن تر هستند اما من احساس می کنم که شما بهتر است از جنس های بادوام استفاده کنید وقتی پای بچه ها در میان است.

ظاهر و شکل

انتخاب شکل و ظاهر یک میز تلویزیون یک کار سلیقه ای خواهد بود.شما می توانید یک میز تلویزیون بخرید و انتخاب کنید که با دکوراسیون فعلی شما تا جای ممکن ست شود.خوب بدون شک در بیرون گزینه های زیادی وجود دارد.

شما می توانید یک میز مدرن و با ظاهر امروزی انتخاب کنبد تا با شکل ظاهر دستگاه تلویزیون شما هم خوانی داشته باشد اما اگر شکل و ظاهر میز با اتاق شما هم خوانی ندارد ، می توانید آن را در جاهای دیگر که همخوانی بیشتری دارد قرار دهید.

شما می توانید شکل سنتی اتاقتان را با میز تلویزیونی با ظاهر سنتی ست کنید.

انواع میز تلویزیون

 • میز تلویزیون فلزی: محکم هستند ، نسبت به چوب سبکتر هستند ، دارای ساختار ظریف هستند ، معمولا همراه با قفسه های شیشه ای عرضه می شوند.
 • میز تلویزیون شیشه ای:دارای ظاهری برجسته و براق هستند ، این مدل ها به همراه قطعات نگهدارنده فلزی عرضه می شوند ، دارای قیمتی نسبتا ارزان در بازار هستند.
 • میز تلویزیون چوبی: فروش بیشتری نسبت به بقیه میز ها دارند به دلیل داشتن طرح چوب و طراحی مدرنی که دارند.میزهای چوبی از لحاظ قیمتی به نسبت میزهای شیشه ای گرانتر هستند ، به دلیل اینکه قیمت چوب در بازار بیشتر است. جنس آنها اغلب از نئوپان یا ام دی اف است.به دلیل طراحی و نقوش و المان های ظریف طراحی شده برای دکوراسیون ها با سبک قدیمی یا کلاسیک مناسب هستند.

قابیلت های ویژه

بعضی از قابلیت ها که ممکن است بعضی از میزها داشته باشند اما این به معنی استاندارد بودن آنها نیست:

 • نگهدارنده فیلم و آهنگ
 • چرخ برای راحتی جا به جایی
 • کشوهای تنظیم شونده

شاید شما بخواهید یه نگاهی به این قابلیت ها بندازیذ تا میزتان بیشترین قابلیت ها را داشته باشد.

چند نکته کاربردی

 • از نشکن بودن شیشه میز در صورت خریداری میز شیشه ای اطمینان حاصل کنید.
 • از مرغوب و با کیفیت بودن جنس پایه میز به دلیل اینکه کل وزن میز و لوازم داخل آن را تحمل می کند ، مطمئن شوید.
 • میزهای فلزی ، ام دی اف و نئوپان مقاومت بیشتری دارند و نسبت به چوب واقعی سبک وزن تر هستند.
 • حتما وسایلی که قرار است در داخل میز قرار دهید را قبل از خرید به ذهن بسپارید تا بتوانید به کمک کن میزی با فضاهای نگهدارنده مناسب را خریداری کنید.
 • در انتخاب ابعاد میز علاوه بر اندازه تلویزیون ، ابعاد اتاق نیز نقش دارد.


این صفحه را به اشتراک بگذارید