در دانستنیها املاک تعداد بازدید 1602

نکات موثر در خرید یا اجاره ملک اداری


امروزه نياز به فضاهاي اداري براي دفترکار با توجه به تغییر الگوهای فضای کسب و کار به يك نياز تبديل شده است و ممکن است شما نياز به دفتركار براي توسعه يا راه اندازي كسب و كار خود داشته باشید و به همین دلیل به دنبال اجاره یا خرید ملک اداری برای انجام فعالیت هایتان باشید.اما آيا مي توان از هر ساختماني براي كاربري اداري استفاده  كرد؟ چه تفاوتي بين ساختمان هاي اداري و مسكوني است؟ وآيا ... سوالاتي كه ما مي خواهيم به آنها جواب دهيم.

 

اطمینان

 

قبل از اينكه شما اقدام به خريد يا اجاره يك ملك براي دفتر كار خود بكنيد ، تمام جوانب را ارزیابی کنید و از اینکه می توانید با خرید یا اجاره ملک اداری کار خود را گسترش و به رونق آن کمک کنید مطمئن شوید و اين را بياد داشته باشيد كه يك ملك كه كاربري اداري دارد با يك ملك مسكوني متفاوت است و هزينه ها و مخارج خود را دارد.اين املاك به دليل نوع كاربريشان داراي قيمت فروش و اجاره بالاتري هستند و ممكن است اگر شما به درستي تصميم نگيريد بعدا به دردسر بيفتيد.

 

 اختصاص زمان بیشتر

 

در همين ابتدا مشخص كنيد كه به چه نوع ملكي با چه مشخصاتي نياز داريد و بدانید که شما برای خرید یا اجاره یک ملک اداری باید زمان بیشتری را صرف کنید..آيا به يك ملك در يك مكان شلوغ و پر رفت و آمد نياز داريد يا به يك دفتركار با متراژ‍ بالا نياز داريد؟آيا به يك ملك اداري در ساختمان اداري يا يك آپارتمان مسكوني با موقعيت اداري نياز داريد.همچنین نوع فعالیت و تعداد افرادی که ممکن است در آینده در آنجا مشغول به کار شوند هم مهم است.

 

ملك هايي كه مي توان به عنوان دفتركار استفاده كرد

 

ملك اداري:داراي سند اداري هستند و مناسب براي هر نوع دفتركاري و از مزاياي آن امكان نصب تابلو و نسبت به ملك هاي مسكوني قيمت بالاتري دارند.

موقعيت اداري:داراي موقعيت اداري و مناسب دفتر كار با سند مسكوني هستند و فقط يك سري كسب و كارهاي مشخص را مي توان در آنها را انداخت.

آپارتمان مسكوني: شرايطش مانند آژارتمان موقعيت اداري است با اين تفاوت كه موقعيت آنها مناسب براي دفتركار نمي باشد.

  • سعی کنید گول افراد را نخورید.در زمانی که متقاضی در بازار خیلی کم است بعضی از بنگاهها برای اینکه ملک خود را اجاره بدهند یا بفروشند سعی می کنند اطلاعات نادرست بدهند که به شما ضرر بزند.
  • قیمت ملک با سند اداری خیلی بیشتر از ملک های موقعیت اداری است و شما در ملک های اداری امکان هر گونه فعالیتی را دارید ولی در ملک موقعیت اداری و مسکونی شما امکان فعالیت های محدودی را دارید و سر و کار شما با شهرداری است در صورتیکه فعالیت شما مشمول کسب و کارهای مجاز نباشد.
  • سعي كنيد در ساختمان هايي دفتركار خود را داير كنيد ، كه همه افراد در آن از آپارتمانشان به عنوان دفتر استفاده مي كنند.مثل ساختمان پزشكان
  • براي دفاتري مانند مطب ، طلاق يا ازدواج ، وكالت ، دفتر مجله و روزنامه نيازي به ساختمان اداري نيست و مي توانيد از ساختمان موقعيت اداري با قيمت پايين تر استفاده كرد.
  • مطمئن شويد واحدي كه قصد داريد كه دفتركار خود را در آن داير كنيد مجهز به پاركينگ باشد و داشتن انباري يك امتياز است.
  • داشتن كمد ديواري براي دفاتري كه اسناد و پروندهاي زيادي دارند يك كمك زياد است.
  • یکی از مواردی که باعث بالا رفتن یک ملک در یک ساختمان می شود قرارگیری آن در طبقه همکف یا اول است و راحت تر می توان برای شغل هایی مثل آژانس هواپیمایی ، آرایشگاهها ، عکاسی و بنگاه و... مجوز فعالیت کسب کرد ، در صورتیکه این امکان برای طبقات بالاتر سخت تر است

 

شما یک کسب و کار نوپا هستید.

 

داشتن یک دفترکار در یک منطقه اداری شهر خوب است اما آیا به هزینه های آن فکر کرده اید.شاید فعالیت شما نیازی به یک ملک اداری نداشته باشد و شما بتوانید از یک ملک موقعیت اداری یا مسکونی برای شروع فعالیت خود استفاده کنید. چون شما در شروع کسب و کار خود هستید سعی کنید تا جایی که می توانید در هزینه ها برای اجاره یا خرید دفترکار صرفه جویی کنید.

 

انتخاب مناسب : دفترکار اشتراکی

 

اگر هنوز تعداد زیادی کارمند ندارید و در شروع فعالیت کسب و کار خود هستید و از طرفی پیدا کردن یک واحد اداری کوچک دشوار است می توانید از دفاتر کار اشتراکی استفاده کنید و خود را از هزینه های دفاتر مستقل راحت کنید.این کار باعث می شود تا هزینه ها تقسیم شود و لازم نیست شما بابت تجهیزات اداری ، شارژ ساختمان ، برق ، تلفن و غیره هزینه زیادی را پرداخت کنید و هزینه نیروهای خدماتی و منشی سرشکن می شود.از مزایای دیگر این نوع دفاتر این است که شما می توانید در یک نقطه خاص دفتر داشته باشید که پیشتر می خواستید این دفتر را داشته باشید ، به دلیل هزینه بالا ناممکن بود.

 

راهای پیدا کردن دفتر کار اشتراکی

 

شاید سنتی ترین روش گشتن در داخل روزنامه ها باشد.اما روش های جدیدی هم مثل سایت های خرید و فروش خانه و آپارتمان و اپلیکیشن ها وجود دارد.اما شما می توانید اگر می خواهید در منطقه خاص و ساختمان خاصی دفتر داشته باشید ، با هماهنگی مدیر ساختمان اطلاعیه ای در برد آن نصب کنید و شرایط خود را بیان کنید.


این صفحه را به اشتراک بگذارید