در دانستنیها املاک تعداد بازدید 1079

خرید ملک برای سرمایه گذاری


 

خرید خانه و آپارتمان و سرمایه گذاری بر روی آن یکی از روشهایی است که افراد برای حفظ و بالابردن ارزش دارایی خود انجام می دهند.شاید شما هم با این مسئله برخورد کرده باشید که یکسری افراد وارد صنعت ساختمان شده اند و توانسته اند به سودها و درآمدهایی خوبی دست پیدا کنند ، اما این امر حاصل چه چیز است؟

 

جواب در این است که آنها با انتخاب یک ملک در منطقه و زمان مناسب یک سرمایه گذاری درست انجام داده اند.اما شما چه طور می توانید در خانه و آپارتمان یک سرمایه گذاری سود آور داشته باشید ، آیا می توانید در بازار ملک که دارای دشواری ها و پیچیدگی ها خود است ملک مناسب برای سرمایه گذاری پیدا کنید.

ما در این مقاله سعی در ارائه نکاتی برای سرمایه گذاری درست داریم.

 

از کجا شروع کنیم؟

 

ابتدا سعی کنید میزان بودجه خود را مشخص کنید و براساس آن تصمیم بگیرید در کدام مناطق می توانید به سرمایه گذاری بپردازید.سعی کنید در مناطقی که فکر می کنید می توانید در آنها سرمایه گذاری کنید تحقیق و از بازار آنجا اطلاعات کافی بدست آورید.می توانید برای این کار به بنگاه معاملات ملکی در آن منطقه مراجعه و درباره املاک در آن منطقه سوال کنید یا با یک کارشناس ملک صحبت کنید.یک روش مراجعه به سایت ها خرید و فروش ملک است و بدست آوردن میزان تغییرات قیمت ها در یک بازه 6 تا یکساله است.

 

در چه مناطقی ملک بخریم

 

 • در مناطقی و محله هایی که به آنجا آشنا هستید سرمایه گذاری کنید.
 • در مناطق و محله های در حال رشد که در آینده از سطح زندگی و اجتماعی بالایی برخوردار می شوند سرمایه گذاری کنید.
 • در جاهایی ملک بخرید که افراد هزینه اجاره بالاتری را پرداخت می کنند.- برای جبران هزینه ها و مالیات.
 • سعی کنید تغییرات در یک منطقه را در نظر بگیرید و اتفاقات آینده را مانند ایجاد یک مرکز خرید ، درمانگاه و غیره که می تواند تاثیر مثبت در قیمت های یک منطقه داشته باشد ، را در نظر بگیرید.
 • سعی کنید در محله های پر جمعیت که تقاضا برای خرید یا اجاره ملک بالا است ، سرمایه گذاری کنید.
 • سعی کنید در محله هایی که دارای امنیت بالایی هستند ملک بخرید.
 • سعی کنید به روز باشید از تغییرات قیمت آگاه باشید.
 • اگر در یک محله با موارد زیادی از آگهی های فروش یا اجاره خانه مواجه شدید ، می تواند به دلیل شرایط بد آن محل باشد پس هوشیار باشید شاید هم موردی فصلی باشد.
 • امکانات و ویژگی های هر محله را مورد نظر قرار دهید.

 

چه ملکی را بخریم؟

 

سهولت در فروش:سعی کنید بر روی ملک هایی سرمایه گذاری کنید که در صورت نیاز بتوانید آن را راحت بفروشید.

 

انتخاب درست:سعی کنید در انتخاب ملک یک تصمیم درست بگیرید و چندین بار تغییر انتخاب ایرادی ندارد.

 

به روز باشد:امروزه یکی از عوامل مهم در یک ساختمان نوع طراحی و زیبایی آن است.اگر یک ساختمان اصولی ساخته شده باشد و در ساخت آن از مصالح و لوازم با کیفیت به کار رفته باشد ،بیشتر مورد توجه است.

پایداری و استقامت سازه:نوع نقشه و معماری ساختمان ، نوع اتصالات و مهاربندی سازه ، نوع بتون و میلگرد آن و عدم قرارگیری ساختمان روی کمربند زلزله در استقامت ساختمان تاثیر دارد.

 

ساختمان نوساز:سرمایه گذاری بر روی آپارتمان های نوساز به دلیل ساخت به روز آنها و فروش راحت تر آنها اولویت دارد.

 

هزینه نگهداری:معمولا آپارتمان ها هزینه نگهداری کمتری به نسبت خانه دارند البته به جز هزینه شارژ که در مجتمع آپارتمانی باید پرداخت شود.

 

بیشتر بخوانید:مراحل لازم برای خرید خانه

 

 

چه مواردی را در خرید ملک باید مد نظر قرار دهیم.

 

زمان خرید:سعی کنید در زمانی که خرید و فروش کم است به اصطلاح بازار راکد است اقدام بخرید کنید به این دلیل که عرضه زیاد است ولی خریدار کم است و شما می توانید پیشنهادهای خوبی دریافت کنید.

 

عدم واگذاری ساختمان و امکانات آن به چند نفر:سعی کنید از عدم واگذاری ملک مورد نظر به شخص دیگر از طریق استعلام از سازمان ثبت اسناد و پرس و جو کردن.در بعضی مواقع فروشنده کد رهگیری به خریدار نمی دهد.

 

خرید از سازندگان معتبر:از سازندگانی که شناخته شده هستند و در بازار آنها را به عنوان سازنده معتبر می شناسند ، خرید کنید در غیر این صورت سعی در پرس و جو از خریداران قبلی بکنید.

 

استفاده از کارشناس:سعی کنید در مناطقی که به آن آشنایی ندارد و یا به مواردی برخورد کردید که قابل توجیه نبود از کارشناسان استفاده کنید.

 

موقفی نبودن ملک:یکی از مواردی که باید به توجه کرد این است که یک ملک موقفی نباشد تا در آینده به مشکل بر نخورید برای اینکار می توانید به ادارات اوقاف مراجعه کنید.

 

موارد حقوقی:موارد حقوقی در خرید آپارتمان مهم است و در هنگام خرید آپارتمان باید به آن اشراف داشته باشید.داشتن یک قرارداد قانونی و محکم ، مهم ترین بخش یک معامله است.

 

دریافت کد رهگیری:حتما بعد از انجام معامله در بنگاه کد رهگیری دریافت کنید و تا می توانید سمت خانه وکالتی نروید. در صورتی که شخص دارای وکالت به تاریخ پایان و نوع وکالت فرد توجه کنید و اینکه وکالت دهنده در قید حیات باشد و مشخصات مندرج در وکالت با مشخصات سند برابر باشد.

 

امتیازات ساختمان:داشتن امتیازاتی مثل تلفن ، برق ، گاز و نوع انشعب آنها دقت کنید.سعی کنید تا جای ممکن اتشعاب ها جدا باشند نه مشترک.

 

در چه مناطقی از تهران ، چه ملکی بخریم؟

 

 • غرب تهران بهترین منطقه برای ساخت و ساز است و سرمایه گذاری بر روی ملک های کوچک است.
 • منطقه ده تهران برای سرمابه گذاری برروی ملک های کلنگی مناسب است به دلیل وجود خانه های فرسوده در این مناطق است.
 • مناطق 4،5،7،8 برای خرید آپارتمان نوساز مهم است.
 • مناطق 1،2،3 گرانترین منطقه برای سرمایه گذاری هستند.

 

هزینه های یک ملک

 

خرید خانه یا آپارتمان جدا از اینکه شما می خواهید بر روی آنها سرمایه گذاری کنید یا برای زندگی کردن بخرید دارای یکسری هزینه های سالانه است.در بعضی از ساختمان ها با شروع فصل تابستان یا زمستان سیستم های سرمایشی و گرمایشی چک و سرویس می شوند و غیره ... که این موارد را برای سرمایه گذاری بر روی ملک حساب کنید.

در صورتیکه خانه خود را اجاره می دهید باید این را در نظر داشته باشید که قبل از هر بار اجاره دادن باید خانه را چک و در صورتیکه مشکل یا ایرادی دارد برطرف کنید.

 

نکته: هر ملک دارای هزینه سند زدن ، ثبت اسناد ، مالیات و کمیسیون مشاور املاک است.

 

تعمیر و باسازی ملک های قدیمی

 

بازسازی یک ملک قدیمی ساز می تواند سود خوبی داشته باشد. خانه ها و آپارتمان های چند سال ساخت ، بعد از چند سال استفاده از مد می افتند.شما می توانید با خرید این نوع از ملک ها و بازسازی اصولی آنها به طوری که به روز باشند و باعث جذب خریدار شوند ، می تواند سود خوبی برای شما داشته باشند.البته باید این را در نظر داشته باشید که این کار را در مناطقی که در حال توسعه هستند و تقاضا برای خرید ملک بالا هست انجام دهید.

 

 

 


این صفحه را به اشتراک بگذارید