در مبلمان و دکوراسیون داخلی تعداد بازدید 949

نکات مفید برای خرید مبلمان دست دوم


خرید مبل یکی از مواردی است ، افراد انجام آن را خیلی دوست دارند.در انتخاب مبلمان باید به ست بودن آن با دکوراسیون داخلی توجه کرد.به طور مثال اینکه رنگ مبلمان باید با رنگ دیوارها ، کاغذ دیواری ها ، فرش و پرده ها همخوانی داشته باشد. باید این را اضافه کرد که طرح و شکل آنها نیز مهم است.از مزیت های خرید مبلمان دست دوم که زیاد گفته می شود کمک به محیط زیست است ، به این شکل که دیگر نیازی به تخریب جنگل ها و آسیب به محیط زیست و صرف انرژی برای ساخت مبلمان جدید نیست.

خرج کردن پول برای مبلمان جدید برای ایجاد یک فضای داخلی راحت و نرم ممکن است گزینه ی افرادی که پول خرید مبل نو را ندارند ، نباشد. آنها معمولا مبلمان دست دوم را انتخاب می کنند اما این کار چندین مشکل دارد.چگونه ما باید بگردیم ، ارزیابی و ارزش گذاری کنیم ، این مهم است پس ما در اینجا نکاتی را بیان می کنیم که برای یک تصمیم خرید هوشمندانه در نظر بگیرید.

 

با آگاهی خرید کنید

 

قبل از اینکه شروع به جستجو و خرید مبلمان دست دوم بکنید ، ابتدا نوع مبلی را که قصد خرید آن را دارید در نظر بگیرید.اینکه شما بدانید مبل ایده آل از نظر شما چی هست و چه انتظاراتی از آن دارید و این مبل قرار است در چه بخشی از خانه  مورد استفاده شود به شما در محدود کردن انتخاب هایتان کمک کند.

 

بررسی حضوری مبلمان

 

این اولین موردی است که باید توجه کنید ، زیرا وضعیت و شرایط مهم ترین جنبه در قیمت گذاری است.اگر شما میخواهید مطمئن شوید که مبلمان شما در چندین ماه آینده از هم نمی پاشد ، پس با عجله خرید نکنید. این را هم می توان اضافه کرد که ممکن است شما بخواهید از طریق سایت ها و شبکه های اجتماعی اقدام به خرید کنید. در این روش شما فقط یک عکس را می بینید که نمی توانید به طور کامل نمی توانید پی به ایرادات احتمالی مبل پی ببرید.اگر می خواهید از طریق سایت خرید و فروش لوازم دست دوم اقدام بخرید کنید ، این امکان برای شما مهیا است به صورت مستقیم با فروشنده صحبت و یک وقتی را برای بازدید حضوری از مبل مورد نظر خود هماهنگ کنید.در هنگام بازدید حضوری وقت بگذارید و هر قسمت را به طور دقیق بررسی کنید.چک کنید ببینید که مبل از یک چوب با کیفیت ، همراه با اتصالات محکم که به خوبی به هم متصل شده است ، ساخته شده است ، شما قصد خرید یک مبل با اطمینان دارید نه ترس.

 

بیشتر بخوانید:نکات خرید یک مبل خوب

 

ابتدا از آن استفاده کنید

 

به دلیل اینکه شما قادر نیستید تا بخش های مهم مبل را ببینید ، باید مبلمان را ابتدا امتحان کنید.بر روی صندلی تکیه کنید و به پشت صندلی ضربه بزنید.اگر یک کاناپه است نگاه کنید که فریم آن تغییر شکل نداده باشد پس کار را ادامه بدید ، دسته ها و بخش های مختلف را بوسیله وارد آوردن فشار به قسمت های آن امتحان کنید و این کار را تاجایی که مطمئن شوید بخش های فلزی به خوبی کار می کنند ادامه دهید.

 

اندازه فضای خود را بدانید.

 

اندازه فضاها و ابعاد راهروها یا راه پله ها فاکتورهای خیلی مهمی هستند که شما باید از آنها آگاه باشید ، اگر نمی خواهید که مبلمان خود را در پارکینگ نگه داری کنید.شما دارید پول واقعی می دهید پس بهتر است چک کنید که شما می توانید آن را به داخل ببرید و آیا به خوبی با دیگر بخش ها ست می شود.

 

هزینه های یک مبل بعد از خرید

 

اینکه فکر کنید که با خرید یک جنس دست دوم شما توانسته اید یک معامله خوب انجام بدهید و دیگر همه چی تمام است ، درست نیست.همانطور که یک وسیله نو بعد از گذشت زمان کیفیت بعضی از بخش های آن کم می شود ، مبلمان نیز همانگونه است.شاید یک مبل دست دوم نیاز به تعویض روکش آن داشته باشد ، یا بعضی از بخش های آن در اثر استفاده ضعیف و نیاز به مرمت و تعمیر داشته باشد و هزینه های اضافی دیگر که گاها به اندازه خرید مبل نو ممکن است برای شما خرج تراشی کند.

 

اطلاع از قیمت های روز

 

داشتن آگاهی از قیمت های روز مبلمان باعث می شود که شما هنگامیکه شروع به خرید مبلمان دست دوم می کنید ، فروشنده از عدم آگاهی شما سوء استفاده نکند و قیمتی را بیش از ارزش مبلمان به شما ندهد که شاید با آن بتوانید یک مبلمان نو بخرید.با این روش قدرت شما برای خرید با بهای کمتر بیشتر می شود.

 

چه قدر پول دارید

 

اگر شما می خواهید یک خریدار باهوش باشید ، دانستن اینکه چقدر پول دارید و می توانید روی آن حساب کنید مهم است.برنامه ریزی کنید و تصمیم بگیرید شما چقدر می توانید برای هر آیتم هزینه کنید و تا آخرین بخش پولتان چانه بزنید.البته هزینه ارسال را فراموش نکنید.ببینید که فروشنده ارسال رایگان دارد و اگر نه مطمئن شوید که هنگامیکه شما آن را به مبلغ نهایی اضافه می کنید مبلغ آن به اندازه ای است که شما از پس آن بربیاید.

 

در چه جاهایی به دنبال لوازم دست دوم بگردیم.

بله این امکان هست که شما فضای خود را تزئین کنید حتی اگر با خرید مبلمان دست دوم باشد اما ما در چه جاهایی می توانیم بهترین قیمت ها را پیدا کنیم.مغازه های دست دوم فروشی ، سایت نیازمندیها و خرید لوازم دست دوم ، پرس و جو از دوستان ، سمساری ها ، بازارهای محلی و غیره وجود دارند.همه آنها را چک کنید تا ببینید قیمت آنها چقدر است و سپس وسیله ای را که نیاز دارید انتخاب کنبد.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که شما می توانید به شهرهای اطراف نیز مراجعه کنید و با قیمت کمتری که به نسبت شهرها آنها برای مبلمان دست دوم در نظر می گیرند یک مبل دست دوم خوب پیدا کنید.


این صفحه را به اشتراک بگذارید