در راهنمای استخدام و کاریابی تعداد بازدید 192

10 نکته عالی برای استخدام کارمند مناسب


 استخدام کردن کارمند خوب یک فرآیند چالش برانگیز است.استخدام یک کارمند اشتباه ، برای محیط کاری شما هدر دادن زمان ، هزینه زا و گران تمام می شود.استخدام یک کارمند خوب ، در عوض می تواند هزینه ای که برای آن می کنید را در تولید محصول ، یک رابطه استخدامی موفق و یک تاثیر مثبت در کل فضای کار برگرداند.

استخدام کارمند مناسب فرهنگ کاری شما را افزایش می دهد و هزینه شما را هزاران بار با بالا بردن روحیه کارکنان ، طرز تفکر آینده نگرانه مثبت و رسیدن به اهداف چالش برانگیز بر می گرداند.همچنین تضمین می کند که شما بیشترین وقت  و زمانی را که در رابطه با کارمندان قبلی خود صرف کردید برای کارمند جدید نیز همان کار را انجام می دهید . که در واقع یک فرآیند احساسی و هزینه زا است.

این یک راهنما عالی برای استخدام کردن نیست اما این گام ها یک کلید است هنگامی که می خواهید کارمند استخدام کنید.

 

 • قبل از استخدام کارمند ، کار آن را مشخص کنید.

 

استخدام کارمند مناسب با آنالیز شغل آغاز می شود.آنالیز شغلی به شما این امکان را می دهد تا اطلاعات درباره ی وظایف ، مسئولیت ها ، مهارتهای مورد نیاز ، هزینه ها و محیط کاری خاص برای آن شغل را گردآوری کنید.

اصلاعاتی که از آنالیز شغلی بدست می آید پایه ای ، برای طراحی توضیحات شغلی برای کارمندان جدید است.توضیحات شغلی به شما کمک می کند تا استراتژی شغلی خود را برای استخدام کردن یک کارمند مناسب برنامه ریزی کنید.

 

 • استراتژی استخدام خود را برنامه ریزی کنید.

 

با داشتن یک توضیحات شغلی مشخص ،یک جلسه برای برنامه ریزی استخدام تنظیم کنید که شامل کارمندان اصلی که قرار است در فرآیند استخدام باشند ترتیب دهید.بودن مدیر استخدام برای برنامه ریزی خیلی مهم است.در این جلسه استراتژی استخدام شما برنامه ریزی می شود و اجرای آن آغاز می شود.تیم ها می توانند در اغلب اوقات در کنار یکدیگر از طریق ایمیل به صورت منظم در ارتباط باشند تا یک کارمند جدید را استخدام کنند.

 

 • استفاده از چک لیست برای استخدام کارمند

 

داشتن یک چک لیست برای استخدام کارمند به شما کمک می کند تا فرآیند استخدام کارمند جدید را سیستماتیک کنید.چه این اولین کارمند شما باشد یا یکی از هزاران کارمند که شما استخدام کردید ، این چک لیست برای استخدام کارمند به شما کمک می کند تا کارها انجام شده برای استخدام را پیگیری کنید.

چک لیست برای استخدام کارمند کارهای انجام شده برای استخدام را قابل پیگیری و پیشرفت ها را برای کارمندان درگیر و مدیر استخدام نشان می دهد.

 

 • استخدام نامزدهای مناسب در زمان استخدام کارمند

 

شما می توانید با کاندیدهای مورد نظرتان ارتباط هایی ایجاد کنید ، خیلی قبل تر از اینکه هنگام استخدام عضو جدید به آنها احتیاج داشته باشید.این ایده به شما برای استخدام از مجموعه ای از متقاضیان کمک خواهد کرد زمانی که یک موقعیت شغلی موجود است.نامزدهای واجد شرایط شما می تواند بیشتر شود وقتی که یک کارمند استخدام می کنید ، هر چه بیشتر احتمال پیدا کردن کارمند واجد شرایط مورد نظر شما بیشتر می شود. برای پیدا کردن بهترین روش ها برای توسعه و جمع آوری لیست افراد مورد نیاز در هنگام استخدام کردن کارمند مطالعه کنید.

 

بیشتر بخوانید:از چه راههایی شرکت ها کارمندان خود را استخدام می کنند.

 

 • مرور برنامه ها و اعتبارات لازم

 

بر روی بازبینی رزومه ها ، نامه های معرفی ، برنامه های شغلی و نامه های برنامه شغلی که با یک توضیحات شغلی که خوب نوشته شده شروع می شود ، کار کنید. ایجاد یک لیست از ویژگی های مورد نظر برای واجد شرایط ترین نامزدها یکی از فرآیندهای برنامه ریزی برای استخدام است.همه کاندیدها را در مقابل این لیست از مشخصات ، مهارتها و تجربه و ویژگی ها قرار دهید.شما زمان خود را با واجد شرایط ترین نامزد خواهید گذراند وقتی که یک کارمند را استخدام می کنید و این بهترین راه برای استفاده از زمانتان است.

 

 • مصاحبه تلفنی با افراد منتخب

 

مهم ترین دلیل برای مصاحبه تلفنی با کاندیدها در هنگام استخدام کارمند  این است که در زمان کمیته انتخاب و مصاحبه صرفه جویی کنیم . در حالیکه ممکن است یک کارمند بر روی کاغذ خوب باشد یک مصاحبه تلفنی به شما خواهد گفت که ویژگی های گفته شده با شغل مورد نیاز شما واقعا مناسب هستند.

به علاوه در یک مصاحبه تلفنی شما می توانید بفهمید که انتظارت حقوقی آنها با شغل مورد نظر شما همخوانی دارد.یک مصاحبه گر تلفنی با تجربه همچنین خواهد توانست تشخیص دهد درباره اینکه آیا فرد مورد نظر شما از نظر فرهنگ سازمانی شما مناسب است یا نه.

 

 • پرسش سوالات مصاحبه شغلی مناسب

 

مصاحبه شغلی یک عامل قوی در استخدام یک کارمند است.مصاحبه شغلی یک ابزار کلیدی است که کارفرمایان برای استخدام استفاده می کنند. سوالات مصاحبه شغلی که پرسیده می شود ، در تقویت  قدرت مصاحبه شغلی خیلی حیاتی هستند و به شما برای استخدام یک کارمند مناسب کمک می کند.

سوالات مصاحبه به شما کمک می کند تا کاندیدهای خوب را از کاندیدهای متوسط جدا کنید وقتی که می خواهید یک کارمند استخدام کنید.سوالات مصاحبه بستگی به نظر کارفرما دارد.

 

 • معرف ها و سوابق قبلی را در هنگام استخدام کارمند چک کنید.

 

کنترل موثر سوابق شغلی یکی از گام های مهم در استخدام کارمند است.شما نیاز دارید تا همه مهارتها ، اعتبارات و تجربه های شغلی که از طرف کاندیداها ارائه می شود را تایید کنید. چک کردن سوابق شغلی باید شامل معرف های شغلی به خصوص سرپرستان سابق ، مدارک تحصیلی ، معرف های استخدامی ، شغل های قبلی و سوء سابقه باشد. کنترل سوابق قبلی دیگر زمان استخدام یک کارمند مثل سابقه مالی ، که باید مخصوصا مرتبط با شغلی که شما برای آن کارمند استخدام می کنید باشد.

 

 • 7 عامل حیاتی که باید در نظر گرفته شود قبل از استخدام کارمند

 

وقتی شما در نظر دارید یک کارمند استخدام کنید این وسوسه انگیز که شغل را به فردی که بیشتر شبیه شما است ، پیشنهاد دهید. فرد به عنوان یک فرد باتجربه احساس راحتی می کند.شما هنگامی که یک پیشنهاد شغلی را ارائه می دهید خیلی متعجب نخواهید شد و خیال شما راحت است که کاندیدای مورد نظر شما می تواند آن شغل را انجام دهد.

آگاه باشید ، از این تمرین هنگام استخدام یک کارمند آگاه باشید.چرا شرکت شما به یک کارمند مثل شما احتیاج دارد؟در اینجا هفت عامل مهم است که باید در نظر بگیرید که قبل از استخدام یک کارمند و ارائه پیشنهاد شغلی باید در نظر بگیرید.

 

 • تمدید پیشنهاد شغلی

 

نامه پیشنهاد شغلی به فرد منتخب انتخابی برای موقعیت شغلی ارائه می شود. اغلب مواقع داوطلبان و سازمان ها به صورت شفاهی ، شرایط استخدام را مورد بحث قرار می دهند و نامه پیشنهاد شغلی نشان از موافقت شفاهی درباره حقوق و مزایا دارد.

با این حال برای پیشنهادات شغلی رده بالا ، احتمال دارد که به مذاکرات طولانی در مورد حقوق و مزایا ، خاتمه کار ، مزایای احتمالی ، حقوق بازنشستگی ، گزینه های سهام و بیشتر در زمان استخدام کارمند نیاز باشد.

 

 • استفاده از نامه های شغلی موثر در هنگام استخدام کارمند

 

این نامه های استخدامی نمونه به شما در رد متقاضیان شغلی ، ارائه پیشنهاد شغلی ، خوش آمد گویی به کارمندان جدید و خیلی موارد دیگر هنگامی که کارمند استخدام می کنید ، کمک می کنید.از این نامه های استخدامی برای طراحی یک نامه استخدامی استفاده و در سازمان خود هنگام استخدام افراد جدید از آنها استفاده کنید.


این صفحه را به اشتراک بگذارید