در تبلیغات و بازاریابی تعداد بازدید 171

چگونه یک بلاگ موفق راه اندازی کنیم.


بلاگ ها همچنان یک روش موثر و ارزان برای بدست آوردن مخاطب ، رسیدن به بازار هدفتان و کسب درآمد به صورت آنلاین هستند.در واقع بیش از 409 میلیون نفر براساس عادت بلاگ ها را می خوانند و 52 درصد افرادی که به خواندن بلاگ ها مشغول هستند همچنین خرید هم می کنند اما تنها ایجاد یک آدرس اینترنتی و شروع به نوشتن کردن کافی نیست ، بخصوص اگر هدف شما از انتشار یک بلاگ این است که درآمدزایی کنید یا خدمات و محصولات خود را تبلیغ کنید.

 

کلید موفقیت در حفظ خواننده است. برای این کار شما نیاز به تمرکز درست ، بالابردن کیفیت محتوا ، ارتقا مناسب آن برای جذب خواننده و تشویق خوانندگان برای بازگشت و خواندن مطالب بیشتر است.وقت بگذارید و این مراحل را دنبال کنید و شما در مسیر درست برای انتشار یک وبلاگ موفق و احتمالا سودآور قرار خواهید گرفت.

 

در مورد بازارتان تحقیق کنید.

 

قبل از اینکه سریع بپرید و شروع به بلاگ نویسی کنید ، شما نیاز دارید تا خودتان را درباره اینکه چه مطالبی مناسب وبلاگ شما است و چه مطالبی بدرد نمی خورد ، خودتان را آموزش دهید.بلاگ های محبوب را بخوانید که شامل بلاگ هایی با موضوعات عمومی و آنهایی که به مقالاتی مربوط می شود که شما دوست دارید.به پست های بازدید کنندگان نگاهی بندازید و توجه کنید از چه چیزی در مورد طراحی و محتوا خوششان آمده یا از آن راضی نبودن.توجه کنید چه نوع مطالبی حجم بالایی از بازخوردهای مثبت را داشته است، به اشتراک گذاشته شده است یا غیره.حالا شما یک ایده دارید که بازار به چه چیزی بیشتر پاسخ می دهد.از چیزی که کار میکند ،‌تقلید کنید و راهی نوآورانه برای بهبود چیزی که نیست پیدا کنید.

 

جایگاه مناسبتان را پیدا کنید.

 

یک بلاگ موفق باید موضوعات زیاد و تمرکز بالای کافی داشته باشد تا از بودن تعداد زیاد عنوان برای نوشتن درباره آن اطمینان حاصل کند. اما این موضوع نباید آه و ناله شما را در بیاورد یا خودتان را برای تسلیم شدن آماده کنید.برای مثال اگر شما به صورت اختصاصی در مورد گل رز می نویسید ، خیلی بعید است که افراد دیگر به اندازه شما به گل رز علاقه داشته باشند. اگر شما یک دوستدار گل هستید ، نوشتن در مورد نگهداری گل می تواند دری باز کند برای داشتن مخاطبان بیشتر ، مقالات پر محتوا بیشتر و فرصت های عالی برای خوانندگان تا نکات و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند ، مخصوصا اگر شما از تصاویر و عکس ها ، مثال ها ، الگوهای رفتاری و سایر عناصر برای نمایش در وبلاگتان استفاده می کنید. هدف اصلی در اینجا ، پیدا کردن یک بازار به اندازه کافی بزرگ است تا هدف های درآمدی شما را حمایت اما به اندازه کافی محدود که شما بتوانید توجه مخاطبانتان را جلب کنید.

 

ایجاد اعتبار

 

هر کسی با دسترسی به اینترنت می تواند یک بلاگ داشته باشد اما هر کسی به اندازه کافی اعتبار برای ساخت یک بلاگ پر محتوا را ندارد.شما لازم نیست که یک استاد نقاشی باشد تا درباره هنر بنویسید ، اما کمک می کند تا اعتماد خوانندگان را جلب کنید. اگر شما یک وقت بگذارید برای توضیح کارهای مورد علاقه خودتان و گواهی نامه های خود را ذکر کنید.- فقط مراقب باشید که خود را خیلی برتر نبینید یا باعث انحراف خوانندگان نشوید.

توجه داشته باشید که شما نباید دکتر باشید تا یک بلاگ سلامتی بنویسید ، یا یک قهرمان بدنسازی برای داشتن یک بلاگ زیبایی اندام یا برای داشتن یک بلاگ درباره حیوانات حتما نباید دامپزشک باشید.چه چیزی از این مهم تر است که شما می توانید مطالبی را که مفید ، جالب ، و جذاب برای مخاطبانتان هست ایجاد کنید.

 

هدف گذاری اهداف قابل دسترس

 

تعیین اهداف(به عنوان مثال ساخت یک انجمن ، تولید درآمد ، بالابردن دنبال کنندگان در شبکه های اجتماعی و افزودن اشتراک های ایمیل و غیره ) برای وبلاگ خود و ایجاد یک دوره زمانی برای دست یابی به آن ها ، پس شما می توانید موفق بودن آن را محاسبه کنید.

یک برنامه یک ساله بسازید شامل یکسری زمان های بررسی که در آن شما ارزیابی کنید که آیا اهداف شما برآورده شده است و رشد کلی بلاگ شما چقدر بوده است.بعضی از شاخص های کلیدی که شما می خواهید روی آن تمرکز کنید این است که سایت شما چه مقدار ترافیک دریافت می کند ، تعداد ایمیل هایی که مشترکان شما دریافت می کنند و البته شما چه مقدار درآمد کسب می کنید.

 

شبکه

 

بلاگ های دیگری که مشابه بلاگ شما هستند شناسایی کنید و شروع به ارتباط با نویسندگانش کنید.این روشی راحت است تا درباره اتفاقاتی که در بلاگ نویسی می افتد آگاهی داشته باشید ، حتی قبل از اینکه شما بلاگ خودتان ر رونمایی کنید.این همچنین راهی عالی برای آمدن افراد به بلاگ شما بعد از زمان انتشار آن و بالابردن اعتبار خودتان است با کمک نظرات و عقایدی که شما به اشتراک گذاشته اید.

 

داشتن مهارت در نوشتن مطالب جذاب

 

محتوای باکیفیت برای حیات یک بلاگ ضروری است.تا جایی که ممکن است به مطالعه و تحقیق بپردازید تا مطمئن شوید که در مورد موضوع بلاگتان و هر چه در مورد آن است به روز و مسلط هستید.آنچه که مهم است انتقال این دانش به یک شیوه سرگرم کننده است.از نوشتن لذت ببرید و به آن یک شخصیت بدهید.

اگر مطالب شما فنی و فهم آنها سخت باشد ، خوانندگان شما گیج خواهند شد و به سرعت علاقه خود را از دست می دهند. به یاد داشته باشید ، این تنها درباره ی نوشتن محتوا یا اینکه یک نویسنده عالی باشید نیست. این روزها افراد علاقه زیادی به تصاویر ، اینفوگرافیک ها ، صدا و محتوای ویدئویی دارند. رسانه ای را انتخاب کنید که بهترین عملکرد را برای کار شما دارد.

 

بیشتر بخوانید : تبلیغات اینترنتی ، راهی برای دیده شدن بیشتر در اینترنت

 

معرفی خودتان

 

اولین نوشته خود را به معرفی خودتان اختصاص دهید – با استفاده از یک نام مستعار ، اگر در نظر دارید – و اهداف بلاگ خود را بیان کنید.این نوشته می تواند شامل مدارک و علاقه شما به موضوع مورد نظر باشد.نوشته های جالب درباره خودتان بنویسید و به آن شکل بدهید.اگر خوانندگان شما احساس کنند که شما را می شناسند ، آنها خیلی بیشتر به شما وفادار خواهند بود و در سایت شما می مانند.

برای اطمینان بیشتر یک صفحه درباره ما در بلاگتان ایجاد کنید تا خودتان را بیشتر معرفی کنید و یک ارتباط یک به یک با بازدیدکنندگان خود برقرار کنید.مردم با کسانی کار می کنند که آنها را می شناسند ، دوست دارند و به آنها اعتماد دارند و صفحه درباره ما بهترین محل برای ایجاد ارتباط مقدماتی و توسعه آن است.

 

داشتن مداومت

 

انتشار دائمی پست ها در روز ، طول پست ها ، کیفیت محتوا و طراحی شکل آن باعث ایجاد اعتماد ، قابلیت اطمینان و بدست آوردن خواننده می شود.تعداد پست هایی را که در هفته می خواهید منتشر کنید تعیین کنید و به آن بچسبید.خوانندگان – و موتورهای جستجو – مداومت را دوست دارند.در پایان روز ، اولویت داشتن کیفیت نه کمیت پس مطمئن شوید اول بر روی آن تمرکز می کنید اما بعد از این قانون ، هر چه شما بیشتر منتشر کنید ، بهتر است.

 

ساخت انجمن

 

هنگامی که شروع به انتشار بلاگ خود میکنید ، مطالب خود را در شبکه های اجتماعی مثل سایت های اجتماعی مثل لینکداین ، توئیتر و اینستاگرام به اشتراک بگذارید تا نقطه ای برای پیدا کردن مطلب و رسیدن به بلاگ شما باشد.این به شما اجازه می دهد که برای بلاگ خود یک انجمن بسازید و همچنین ترافیک ایجاد کنید و بلاگ خود را تبلیغ کنید.در حالیکه همه افراد تنها به فکر استفاده رایگان از شبکه های اجتماعی برای بدست آوردن ترافیک هستند ، اما این شبکه ها دارای ابزارهای قدرتمند بازاریابی پولی هستند که این فرصت را به شما می دهند تا به سرعت یک حجم بالایی از ترافیک را دریافت کنید.

 

نگهداری

 

به طور منظم محتوای(پست ها ، فروم ها ، و نظرات)به روز کنید تا خوانندگان را تشویق کنید تا دوباره به بلاگ شما برگردند – این کار باعث می شود که شما در موتورهای جستجو فعال باشید – همیشه افراد را تشویق به نظر دادن کنید و وقتی آنها این کار را انجام دادن به خاطر نظراتشان از آنها تشکر کنید.نیازهای خوانندگان خود را ارزیابی کنید و محتوای خوبی را به صورت سری برای پاسخ دادن به علاقه آنها آماده کنید.به روزرسانی محتوا نشان دهنده ی تعهد شما به خوانندگان و مشترکانتان است.


این صفحه را به اشتراک بگذارید