در راهنمای استخدام و کاریابی تعداد بازدید 151

استخدام شدن به چه معناست ؟


ما همیشه از کلمه کارمند استفاده می کنیم و و بیشتر افراد بزرگسال می دانند که استخدام شدن به چه معنا است.با اینحال یک تعریف خیلی خاص برای استخدام وجود دارد و این ایده خوبی است که کارفرمایان و کارمندان ، گاه به گاه آن را مرور کنند.

 

اینکه استخدام شوید به چه معناست؟

 

استخدام یک توافق بین کارفرما و کارمند است که کارمند یکسری خدمات معین را برای یک شغل ارائه خواهد داد.قرار استخدام برای اطمینان از:

  • کار در محلی که کارفرما تعیین کرده است انجام خواهد شد.(که می تواند از راه دور و در خانه انجام شود)
  • این کار به منظور رسیدن شرکت کارفرما ، به یک سری هدف و ماموریت طراحی شده است.
  • کارمند در عوض کاری که دریافت می کند ، یک حقوق دریافت می کند.

توافق نامه شغلی برای یک نفر کارمند تنها می تواند  به صورت شفاهی باشد ، در یک ایمیل نوشته شود یا یک نامه پیشنهاد شغلی باشد.توافق برای اشتغال می تواند به صورت ضمنی در یک مصاحبه بیان شود و یا در یک قرار داد رسمی و اداری نوشته شود.

 

مدت زمان و حقوق برای استخدام

 

استخدام از لحاظ شکل زمانی و حقوق پرداختی می تواند به شکل های متفاوتی ارائه شود.دو تا شغل هیچ وقت شبیه هم نیستند.

برای مثال ، استخدام می تواند به صورت:

  • شغل پاره وقت که برای هر ساعت کار مبلغ معینی پرداخت می شود.
  • استخدام تمام وقت که در ازای پرداخت یک حقوق معین و مزایا از طرف کارفرما ، برای انجام کار در یک موقعیت شغلی خاص پرداخت می شود.
  • استخدام می تواند برای یک بازه ی زمانی کوتاه باشد یا می تواند به مدت 30 یا 40 سال با یک کارفرما طول بکشد.
  • کارفرمایان می توانند یک زمان بندی کاری انعطاف پذیر به کارمند ارائه کنند یا آنها به یک کارمند برای کار از دوشنبه تا جمعه از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر همراه با یک ساعت استراحت برای ناهار و 2 تا بیست دقیق برای استراحت ، یکی در صبح و دیگری در ظهر نیاز داشته باشند.

تا زمانی که کارفرما به تعهد خود در مورد پرداخت حقوق کارمند پایبند باشند – پرداخت به موقع – و کارمند بخواهد کار خود را با کارفرما ادامه دهد ، روابط کاری ادامه خواهد یافت.

باید این واقعیت را در نظر گرفت که شرایط و مقررات استخدامی به صورت عمده در دست کارفرمایان است.کارمندان به تنهایی می توانند برای شرایط خاصی از قرارداد مذاکره کنند – مثل برای اضافه کار یا روزهای مرخصی بیشتر – اما محل کار ، ساعات کار ، محیط کار و حتی فرهنگ سازمانی به صورت مشخص توسط کارفرما تنظیم می شود.

بهترین زمان برای مذاکره قبل از قبل پیشنهاد شغلی است ، اگر گزینه ای مثل زمان بندی کاری خاصی را در نظر دارید. استخدام می تواند در صورت فسخ از سوی کارمند یا کارفرما پایان یابد. به ویژه در موقعیت هایی  که همه چیز دارد به بهترین حالت خود کارمی کند ، کارفرمایان بخواهند بخواهند استخدام را پایان دهند یا کارمندان بدون هیچ دلیل یا هر دلیلی که انتخاب می کنند ، بخواهند کار خود را ترک کنند.

 

بیشتر بدانید:چگونه می توان از آگهی استخدام یک شرکت اطلاع پیدا کرد؟

 

کار و محیط محل کار

 

کارفرما تعیین می کند که کجا ، چه وقت ، چگونه ، چرا و چه کاری توسط کارمند انجام شود.درجه وابستگی ، خودمختاری و خود گردانی که یک کارمند می تواند در شغل خود تجربه کند می تواند بستگی به فلسفه مدیریت و استخدام کارفرما باشد.

دامنه فرهنگ محل کار می تواند از یک محیط کار با قوانین سخت و اقتدارگرا همراه با زنجیره ای از دستورات سخت گیرانه مرکزی تا محیط های کارگر محور که در آن کارمند باید ورودی داشته باشد و تصمیم بگیرد ، متفاوت باشد.هر شخص که می خواهد امنیت شغلی داشته باشد – در آن شغل بماند – نیاز دارد محیطی را پیدا کند که نیازهای او را براساس استقلال ، توانمند سازی و رضایتمندی دارا باشد.

اگر کارمند اختلاف نظری با کارفرما در بخش خصوصی داشته باشد ، کارمند می تواند با مدیر خود درباره مسائل خود صحبت کند ، یا به بخش منبع انسانی مراجعه کند ، یا با مدیر بالا دستی خود صحبت کند یا اطلاع بدهد.

در شرایط ویژه و ناخوشایند ، یک کارمند ممکن است تقاضای کمک از یک وکیل قانون کار یا از سازمان کار و تامین اجتماعی یا مشابه آن تقاضای کمک کند.اما هیچ اطمینانی وجود ندارد که دیدگاه یک کارمند ناراضی در یک پرونده دعوا ، مورد قبول قرار بگیرد.

در بخش عمومی ، قرارداد رسمی کار ممکن است فرصت کارمند را برای مذاکره درباره تغییرات دلخواهش بالا ببرد.

 

نقش دولت در استخدام

 

بیشتر روابط استخدام بین کارفرما و کارمند بر اساس نیازها ، سودآوری و فلسفه مدیریت کارفرما اداره می شود.روابط کاری نیز براساس در دسترس بودن کافی کارکنان در بازار کار – یعنی تعداد افراد متخصص کمتر ، قدرت مذاکره بیشتر – و انتظارات کارکنان در مورد کارفرمایان انتخابی تنظیم می شود.

با این حال ، با قوانینی که در دولت به تصویب می رسد ، روابط استخدام شکل می گیرد و میزان استقلال کارفرمایان کاهش می یابد – به عنوان راهی برای اینکه جلوی کارفرمایان را برای سوء استفاده از قدرتشان  بگیرند.

نهادهای دولتی مانند وزرات کار نیز برای کارمندان در دسترس هستند.این سازمان ها به دنبال پیگیری آمار شغلی هستند و می توانند به کارکنان در اختلافاتشان با کارفرمایان کمک کنند.


این صفحه را به اشتراک بگذارید