در وسایل و تجهیزات خانه تعداد بازدید 1359

چگونه مبل خوب بخریم


اینکه بعد از یک روز کاری سخت و پر مشغله بر روی یک مبل گرم و نرم بنشینید و یک نوشیدنی گرم میل و استراحت کنید ، یکی از موارد لذت بخش بزرگ در زندگی است. انتخاب یک مبل نیاز به بررسی و آشنایی با یکسری نکات مهم دارد ، پس با ما باشید تا به شما کمک کنیم که یک مبل مطابق با سلیقه و دکوراسیون منزل خود تهیه کنید.

نکاتی که در هنگام خرید مبل رعایت کنیم

تناسب و اندازه

اینکه مبلی بخریم و در نشیمن قرار بدهیم که مناسب آن نباشد ، زیاد حس خوشایندی ندارد ، پس قبل از خرید مبلتان محل قرارگیری آن را مشخص(علامت گذاری کنید) و محل های رفت و آمد را در نظر بگیرید تا در هنگام انتخاب مبل متناسب با آن اقدام به خرید کنید تا مطئن باشید فضای اختصاص داده شده ،فعالیت شما را مختل نمی کند.

نکته: همانگونه که اندازه فضای داخلی برای قرار گیری مبلمان مهم است ، دقت در متناسب بودن اندازه مبل و راحتی حمل آنها  با توجه به فضای راهروها ، راه پله ها و در ورودی  برای رسیدن به فضای داخلی منزل نیز مهم است.

راحتی

 علاوه بر اینکه یک مبل باید زیبا باشد توجه به این نکته نیز ضروری است که ما از یک مبل برای چندین سال و به طور متوسط 5 سال استفاده می کنیم و باید از کیفیت ساخت و راحتی بالایی برخوردار باشد.

شکل و ابعاد

اگر اتاق نشیمن شما دارای ابعاد کوچک و باریک است و شما میخواهید در آن یک مبل قرار دهید مطئنا این کار باعث اختلال در رفت و آمد شما میشود ، پس یک مبل مطابق با ابعاد و شکل نشیمن خود بخرید.

کاربرد

 یکی از مواردیکه باید در انتخاب مبل در نظر گرفت کاربرد آن است ، اگر میخواهید بر روی مبل بنشینید و فوتبال تماشا کنید و دوستان یا خانواده با شما همراهی می کنند انتخاب یک مبل راحتی u یا L شکل میتواند انتخاب مناسبی باشد نسبت به مبل استیل باشد و اعضای خانواده میتوانند به راحتی و با صمیمیت در کنار هم جمع شوند.

نکته: شما بر روی مبل های راحتی علاوه بر نشستن امکان لم دادن ، دراز کشیدن را نیز دارد و میتوانید در حالات مختلف به تماشای تلویزیون بپردازید ولی مبل استیل تنها امکان نشستن دارند.

انتخاب اسکلت محکم(بدنه)

 انتخاب یک مبل با بدنه محکم و مقاوم با توجه به استفاده طولانی از مبل و نشستن و برخاستن های زیاد یک نکته مهم در خرید مبلمان است.انتخاب مبل با اسکلت و بدنه ی چوبی بهترین انتخاب است البته امکان استفاده از فریم و قاب فلزی در مبل است ولی اینکار شما را در جا به جایی ها به دردسر خواهد انداخت.

طراحی دسته

راحتی دسته مبل به دلیل قرار گیری دست بر روی آن همانند محل نشیمن مبل مهم است.وجود یک دسته باریک و سفت در هنگام تماشای یک برنامه ، گپ و گفتگو و استراحت میتواند باعث بر هم خوردن آرامش شما و مانع آن شود. در هنگام انتخاب این موضوع را فراموش نکنید.

کوسن

اگر در هنگام خرید یا دیدن مبل های دقت کرده باشید به طور متوسط سه کوسن برای پشتی مبل ها استفاده می کنند البته امکان تهیه تعداد بیشتری وجود دارد ولی این را توجه کنید مبل برای نشستن است نه برای نمایش کوسن ها ، پس قراردادن دو کوسن بر روی هر مبلمان انتخاب خوبی است.

پارچه

 در هنگام دیدن و تماشای یک مبل ، بخشی که باعث جذب شما و تاثیر زیادی در انتخاب  یک مبل برای خرید میشود مطمئنا زیبایی و جلوه طرح و جلوه پارچه استفاده شده در آن مبل و هماهنگی آن با فضای داخلی منزل شما است.

جنس

جنس پارچه رومبلی تاثیر زیادی در زیابیی و ظاهر سبک دکوراسیون شما دارد.در هنگام خرید جنس بادوام آن را خریداری کنید تا بتوانید چندین سال برای شما کار کند و همانند روزهای اول خرید نو و زیبا باشد.در هنگام خرید از فروشگاههای معبر خرید کنید و نحوه ی نگهداری و مراقبت را بپرسید تا همیشه یک مبل سالم و زیبا داشته باشید.

رنگ

برای انتخاب رنگ مبل مورد نظرتان حتما به سبک ، ابعاد و بقیه جزئیات دکوراسیون خود دقت کنید. یادتان نرود که مبلمان خود را هماهنگ با فرش ، پرده ، مبلمان بخرید.توجه داشته باشید اگر فرزند کوچک دارید و رفت امد در نشیمن شما زیاد است و برای نظافت وقت ندارید از رنگ های چرک تاب استفاده کنید.

کلام آخر

در روزهای آخر اسفند اقدام به خرید نکنید به دلیل فشردگی کار و زمان کم ممکن است مبل تحویلی دارای نواقصی باشد یا کیفیت آن با نمونه دیده شده متفاوت باشد و در این زمان کم امکان برطرف کردن آن نباشد و اگر قصد خرید دارید نمونه داخل مغازه را بخرید.

روکش مبل قابلیت تعویض داشته باشد، همچنین به چگونگی تعویض رویه توجه شود و همچنین قابلیت شستشوی آن مهم است.

به تمیز دوزی کناره های مبل و کوسن ها توجه کنید و روی مبل های فنردار چندین بار بنشینید و در هنگام بلند شدن از مبل به سرعت برگشتن مبل به حالت اولیه توجه کنید ، چرا که بازگشت دیر نشان از بد دوامی و خرابی دارد.

با  پایان یافتن تعطیلات نوروز، سال نو آغاز شده است و همیشه یکسری از کارهای نو نوار کردن منزل، در لیست باقی مانده است. با توجه به سال جدید ، مشاغل طرح ها و رنگهای جدید خود را به بازار ارائه می کنند و بسیاری به بازار می روند تا ببینند چه مدلها و طرحهای جدیدی به بازار آمده است البته در این بین علاقمندی خانم ها بسیار و آقایان کمتر است.


این صفحه را به اشتراک بگذارید