در محصولات و لوازم الکترونیکی تعداد بازدید 231

تفاوت بین تلویزیون های LCD و LED


 چندین عامل در زمان خریدن تلویزیون جدید وجود دارد که باعث گمراهی شما می شود. اما یک موضوع که باعث گمراهی بیشتر برای مصرف کنندگان می شود ، هنگام استفاده از لغت LED است ، به خصوص در زمانی که کلماتی مثل OLED و S-AMOLED معرفی می شود.به صورت ساده تلویزیون های LED یک نوع از تلویزیون های LCD هستند.

 

تفاوت های اصلی بین LED و LCD

 

کلمه LED ، که برای معرفی تلویزیون استفاده می شود در واقع به سیستم تامین نور پس زمینه تلویزیون ها اشاره دارد ، نه تکنولوژی نمایش که محتوای تصویری را تولید می کند.صادقانه تلویزیونهای LED همان تلویزیون های LCD هستند.با این حال تلویزیون های LED برای تامین نور پس زمینه از ال ای دی ها به جای لامپ های فلورسنت که معمولا در تلویزیون های ال سی دی منبع تامین نور پس زمینه هستند ، استفاده می کند.

کریستال ها در صفحه نمایش تلویزیون های LCD (صفحه نمایش کریستال مایع) به تنهایی امکان تولید نور از خودشان را ندارند.آنها نیاز به یک منبع نور برای روشن کردن پیکسل ها ، برای نمایش تصاویر ایجاده شده در LCD دارند تا آنها توسط بیننده قابل مشاهده باشند ، که ما آن را با نام نور پس زمینه می شناسیم.دستگاههای LCD در واقع از یک مجموعه لامپ های فلورسنت برای روشنایی پیکسل ها که باعث دیده شدن تصاویر توسط شما در صفحه می شود ، استفاده می کند.

 

بیشتر بخوانید:چگونه یک تلویزیون مناسب بخریم؟

 

در تلویزیون های LED منبع روشنایی یکسری از دیودهای تابشی نورانی هستند ، که بیشنر با نام LED ها شناخته می شوند.در بیشتر دستگاههای LCD مدرن ، لامپ های فلورسنت ، با آرایه ای کامل از LED ها جایگزین شده اند.اما هر دو نوع تلویزیون از تکنولوژی LCD استفاده می کنند.

تولید کنندگان یک سود بزرگ از نور پس زمینه LED بدست می آورند و آن این است که دستگاههایی که از تکنولوژی لامپ های ال ای دی  به جای لامپ های فلور سنت قدیمی استفاده می کنند ، انرژی کمتری را مصرف می کنند.اما مزیت های دیگری هم وجود دارد ، اما برای درک آنها شما باید نگاه دقیق تری به نوع نور پس زمینه LED داشته باشید.

در حال حاضر تلویزیون های LCD که دارای نور پس زمینه ال ای دی هستند از یکی از دو سیستم زیر استفاده می کنند:

روشنایی لبه:ال ای دی ها تنها در گوشه های پنل ال سی دی قرار گرفته اند.

آرایه کامل:ردیف هایی از LED در پشت پنل LCD به طور کامل قرار گرفته اند.

 

نورپس زمینه:روشنایی لبه یا آرایه کامل

 

هر سیستم تامین نور پس زمینه دارای مزایا و معایب خودش است و سیستمی مناسب شما است ، که بتواند نیازهای شما را پوشش دهد.

دستگاهها با روشنایی لبه معمولا نازکتر و سبکتر از آن دستگاههایی هستند که از سیستم آرایه کامل استفاده می کنند به این دلیل که منبع روشنایی فضای کمی را اشغال می کند.درستگاههای آرایه کامل ، سنگین تر و ضخیم تر هستند ، اما آنها قابلیت خاموش یا روشن شدن محلی را دارند به این معنی که یک بخش از پنل LED می تواند تاریک باشد در حالیکه بقیه بخش ها روشن باقی می ماند.این کار باعث بهبود نمایش نقاط سیاه در تصویر و کنتراست در تصویر بدست آمده می شود.

دستگاههای LED که از سیستم آرایه کامل برای تامین نور پس زمینه استفاده می کنند ، توانایی تولید بهترین تصویر را در تمام تلویزیون های LCD دارند.آن دستگاههایی که از نوردهی لبه استفاده می کنند ، کیفیت تصویر پایینی دارند اما در عوض سبکترین و نازکترین تلویزیون ها در بازار هستند.

 

بیشتر بدانید:چه نکاتی را قبل از خرید تلویزیون باید بدانیم؟

 

قیمت

قبل از اینکه شما بیرون بروید و اقدام به خرید تلویزیون LCD با نورپس زمینه ال ای دی بکنید ، شما باید یک عامل مهم را در نظر بگیرید:قیمت . تلویزیون ها با نور پس زمینه آرایه کامل LED واقعا عالی هستند اما آنها خیلی گرانتر از مدل هایی که با تامین نور پس زمینه لامپ های فلورسنت کار می کنند ، هستند.

اگر کیفیت تصویر اهمیت ویژه ای برای شما دارد ، پس کمی پول بیشتر خرج کنید تا از مزایای یک تلویزیون با نور پس زمینه آرایه کامل LED که ممکن است باعث هیجان شما بشود ، لذت ببرید.اگر شما به دنبال داشتن نازکترین تلویزیون در کناره ها هستید، تلویزیون با روشنایی لبه بهترین انتخاب است.

اگر شما به دنبال خرید تلویزیون ارزان هستید ، شما قادر خواهید بود خودتان و جیبتان را با خرید تلویزیون هایی که از لامپ های فلورسنت برای روشنایی پس زمینه در تلویزیون های LCD استفاده می کنند ، راضی کنید.اگر توانستید یکی از آنها را پیدا کنید ، چون سازندگان تلویزیون ها دیگه چند وقتی است که دیگه تولید آنها را ادامه نداده اند.


این صفحه را به اشتراک بگذارید