در ماشین و خودرو تعداد بازدید 235

چگونه برای دریافت کارت سوخت المثنی اقدام کنیم؟


 شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در اطلاعیه ای به هموطنان عزیزی که به هر دلیلی کارت سوخت خودرو یا موتور سیکلت خود را گم کرده است ، روش ها و زمان بندی را اعلام کرده است که از طریق آن می توانند برای دریافت کارت سوخت المثنی اقدام کنند.

نکته:در اطلاعیه مذکور آمده است در صورتیکه مالکان وسایل نقلیه اعم از خودرو و موتور سیکلت که دارای کارت سوخت فعال هستند ، اقدام به ثبت نام برای دریافت کارت سوخت المثنی بکنند ، کارت سوخت قبلی آنها باطل می شود و در این اطلاعیه تاکید شده است تنها افرادی که نیاز به دریافت سوخت دارند ، اقدام به ثبت نام بکنند.

 

مراجعه به دفاتر پلیس+10

 

مالکان خودرو و موتور سیکلت که فاقد کارت سوخت هستند می توانند ار تاریخ 3 آذر با در دست داشتن مدارک شناسایی خود و وسیله نقلیه شان به دفاتر پلیس+10 مراجعه کنند و مراحل ثبت نام برای دریافت کارت سوخت را انجام دهند.

 • مالکان وسایل نقلیه عمومی و دولتی مانند خودرو سواری ، خودروهای کار و تجاری (وانت) و موتورسیکلت ها و افرادی که اقدام به خرید خودرو به صورت وکالتی یا قولنامه ای کرده اند ، می توانند مانند سالهای گذشته تنها با مراجعه به دفاتر پلیس+10 نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.
 • خودروهای نو و صفر کیلومتر ، دارای کارت سوخت هستند و مالکان آنها تنها کافی است برای دریافت کارت خود به مراکز پستی مراجعه کنند.

بیشتر بدانید:دلایل کارشناسی خودرو کارکرده و نو چیست؟

سامانه خدمات دولت

 

شما می توانید از تاریخ 5 آذر به بعد به درگاه اینترنتی www.mob.gov.ir مراجعه کنید و اطلاعات خود را ثبت و درخواست خود را برای دریافت کارت سوخت ارسال کنید.انجام عملیات ثبت نام در این سامانه بدون هزینه است.

 

استفاده از اپلیکیشن خدمات دولت همراه

 

شما کافی است تا اپلیکیشن خدمات دولت همراه را که در نسخه های اندروید و IOS موجود است بر گوشی همراهتان از طریق مارکت های اندرویدی و IOS نصب کنید.همچنین شما می توانید به درگاه اینترنتی www.mob.gov.ir  مراجعه و به صورت مستقیم این اپلیکیشن را دانلود کنید.

 

جدول زمان بندی مراجعه به درگاه ملی خدمات دولت همراه براساس دو رقم سمت راست شماره موبایل متقاضی

تاریخ

عدد

۵ آذرماه 97

دو رقم سمت راست ۹۹

۶ آذرماه 97

دو رقم سمت راست ۸۹

۷ آذرماه 97

آخرین رقم سمت راست ۹ (دو رقم سمت راست ۰۹ الی ۹۹)

۸ و ۹ آذرماه 97

آخرین رقم سمت راست ۸

۱۰ و ۱۱ آذرماه 97

آخرین رقم سمت راست ۷

۱۲ و ۱۳ آذرماه 97

آخرین رقم سمت راست ۶

۱۴ و ۱۵ آذرماه 97

آخرین رقم سمت راست ۵

۱۶ و ۱۷ آذرماه 97

آخرین رقم سمت راست ۴

۱۸ و ۱۹ آذرماه 97

آخرین رقم سمت راست ۳

۲۰ و ۲۱ آذرماه 97

آخرین رقم سمت راست ۲

۲۲ و ۲۳ آذرماه 97

آخرین رقم سمت راست ۱

۲۴ و ۲۵ آذرماه 97

آخرین رقم سمت راست ۰

 

اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام اینترنتی کارت سوخت المثنی

 • شماره موبایل –تلفن همراه- شخصی که به عنوان مالک وسیله نقلیه شناخت می شود.
 • کد ملی و تاریخ تولد مالک وسیله نقلیه – در صورت ورود کد ملی تمامی مشخصات فرد به صورت خودکار نمایش داده می شود.
 • اطلاعات شناسایی وسیله نقلیه یا شماره VIN- یک شماره سریال 8 رقمی بر روی پشت کارت خودرو که در زیر یک بارکد قرار گرفته است-.
 • انتخاب یکی از شماره کارت های بانکی عضو شتاب متقاضی که به صورت اتوماتیک در صفحه ورود و ثبت اطلاعات نمایش داده می شود – در این مرحله تنها 6 رقم اول و 4 رقم کارت به متقاضی نمایش داده می شود 503749****1233-
 • بعد از انجام مراحل بالا پیامکی از سرشماره MGOV مبنی بر تایید روند ثبت نام اطلاعات متقاضی ارسال خواهد و در اینجا ثبت نام شما به پایان رسیده است.
 • در پایان لازم به ذکر است تمامی موارد اعم روش فعالسازی کارت سوخت و نحوه ی استفاده آن در اطلاعیه های بعدی به اطلاع رسانده می شود.

 

نکات پایانی

 

 • اگر شما مالک بیش دو دستگاه وسیله نقلیه اعم از خودرو و موتورسیکلت هستید باید برای هر کدام از آنها جداگانه و با یک شماره کارت بانکی دیگر اقدام به ثبت نام کنید.
 • اگر شما امکان یا تمایلی برای ثبت نام اینترنتی ندارید ، می توانید با در دست داشتن مدارک مورد نیز به دفاتر پلیس+10 برای ثبت نام کارت سوخت المثنی خود مراجعه کنید.
 • برای دریافت هرگونه اطلاعات جدید و تکمیلی به آدرس اینترنتی gov.ir یا شماره 0967 تماس برقرار کنید.
 • در هیچ یک از بخش های ثبت نام چه به صورت حضوری و چه به صورت اینترنتی ، نیازی به ارائه رمزهای کارت های بانکی نیست پس مراقب باشید.
 • در صورت فراموشی رمز کارت سوخت امکان تعویض رمز آن وجود دارد و نیازی به ثبت نام مجدد نیست.


این صفحه را به اشتراک بگذارید