در وسایل و تجهیزات خانه تعداد بازدید 1016

چگونه کالای خود را باقیمت مناسب بفروشیم


شاید در چند سال گذشته ، اگر می خواستید یک وسیله ای که دیگر به آن احتیاج نداشتید یا نوع جدید آن را خریداری کردید بفروشید یا باید به وانتی هایی که در کوچه و بازار با بلندگو اعلام می کردند که وسیله دست دوم شما را می خرند بدهید یا به یک سمساری بفروشید و با کلی سر و کله زدن و بالا پایین کردن قیمت به توافق برسید و وسیله را به آنها بفروشید که این وسط شما مجبور بودید که از مبلغ مورد نظر خود ، میزان کمتری در نظر بگیرید.

با توجه به روش های مدرن و کم هزینه فروش لوازم دست دوم و تبلیغات در اینترنت همانند تبلیغات در سایتی مانند سنگریز می توانید به خرید و فروش لوازم دست دوم خود بپردازید.

الان دیگه وقتشه که با ثبت رایگان آگهی لوازم دست دوم خود در سنگریز آن ها را بفروشید ولی در این بین رعایت یکسری نکات در هنگام فروش کالای دست دوم  باعث میشود هم سریعتر کالای شما بفروش برسد و هم خریدار از خرید کالای شما راضی باشد.

قیمت کالای خود را منصفانه در نظر بگیرید

اینکه یک زمانی کالای شما با ارزش بوده به اصطلاح مد بود و شما برای خرید آن خیلی هزینه کردید و بخواهید یک قیمت غیر واقعی برای آن در نظر بگیرید - به خصوص اینکه در مورد کالاهای برقی و الکترونیکی با توجه به اینکه عرضه ی مدل های جدید در سال چند بار اتفاق می افتد - باعث میشود کالای شما بفروش نرود.

پس بهتر است با توجه به وضعیت امروز بازار و واقعیت و با کمک یک کارشناس یا جستجو در اینترنت و یا دیدن نمونه های دست دوم مشابه به یک قیمت حدودی دست پیدا کنید و کالای خود را به صورت منصفانه ارزش گذاری کنید.

نکته : ممکن است کالای شما به دلیل اینکه دیگر خواهان ندارد یا شرکت با عرضه ی مدل جدید از مدل قدیمی پشتیبانی نمی کند به سختی به فروش رسد و در اینجا مجبور باشید بهای کمتری برای کالای خود در نظر بگیرید.

درج عکس در آگهی باعث دیده شدن بیشتر میشود

با توجه به تجربه های بدست آمده ، آگهی هایی که دارای تصاویر هستند و این تصاویر از کلیه زوایای کالای شما باشد ، باعث میشود تا افراد بیشتری از آگهی شما دیدن کنند و افرادی که واقعا بخواهند کالای شما را بخرند با دید کلی که از ظاهر وسیله شما و نحوه ی نگهداری آن و میزان سلامت آن بدست می آورند با شما تماس بگیرند و اقدام بخرید آن کنند.

در بیان توضیحات روراست باشید

اینکه وسیله ای معیوب باشد و شما بخواهید آن را پنهان کنید و به خریدار نگویید و او در مواجهه حضوری پی به آن ببرد علاوه بر اینکه باعث میشود وجه شما در برابر خریدار خراب و او شما را به عنوان یک فرد غیر قابل اطمینان بشناسد ، وقت او را نیز تلف کرده اید.

پس بهتر است در بیان  توضیحات آگهی فروش صادق و روراست باشید و به کلیه ایرادات و عیب های وسیله اشاره کنید و از قسمت هایی که دارای ایراد هستند نیز عکس تهیه کنید و قرار دهید و این باعث اطمینان به شما میشود.

با کمترین هزینه تبلیغات کنید

اینکه شما بخواهید برای فروش یک وسیله هزینه کنید امری عادی است همانند چاپ آگهی فروش در نیازمندیهای روزنامه ولی خوب راههایی است بدون اینکه هزینه کنید و کالای خود را بفروشید همانند درج رایگان آگهی در سایت سنگریز تا در صورت فروش نرفتن کالایتان ضرر نکرده باشید.


این صفحه را به اشتراک بگذارید