در ماشین و خودرو تعداد بازدید 177

چگونه بهترین تایر را برای ماشین خود خریداری کنید.


اگر نمی خواهید از لاستیک هایی که زیر ماشین شما است ، استفاده کنید ، و به دنبال یک لاستیک با سایز و ویژگی های مورد نظرتان هستید ، پس بیایید شروع کنیم.

فرض کنید جاده از یک لایه برف پوشیده شده است و در این هنگام کامیون جلوی شما بر روی ترمز می زند ، شما هم بر روی پدال ترمز می زنید و احساس می کنید تایر ها در حال سر خوردن بر روی زمین هستند و ماشین تان به صورت ایمن در فاصله خیلی کمی از سپر عقب کامیون می ایستد.

اگر شبیه این اتفاق برایتان افتاده است ، پس احتمالا زمان انتخاب یک جفت لاستیک مناسب رسیده است.انتخاب لاستیک هایی متناسب که بتواند در شرایط آب و هوایی و جاده ای که شما در آن رانندگی می کنید بهترین عملکرد را داشته باشد یکی از مهم ترین تصمیماتی است که شما باید بگیرید.مهم تر از همه اینها ، لاستیک های خودرو تنها نقطه ارتباطی شما با جاده است.پس الان وقت لاستیک های جدید است.

 

نکته:اگر به دنبال خرید خودرو دست دوم هستید ، حتما وضعیت لاستیک های آن از جمله سال ساخت لاستیک و میزان آج باقی مانده آن را چک کنید.

 

لاستیک های اصلی یا یک برند جدید

 

وقتی که زمان خریدن لاستیک های جدید می رسد ، بهترین کار در نظر گرفتن و خرید لاستیک هایی است که در زمان خرید خودرو زیر آن بوده است ، اگر از هندلینگ و رانندگی با خودرو راضی هستید . این راحتترین گزینه است تا زمانی که شما می دانید که تایرهای طراحی شده برای خودرو شما بهترین عملکرد را دارد . شما می توانید برای فهمیدن اینکه از نظر شرکت سازنده خودرو چه مدل لاستیکی با چه برندی مناسب خودرو شما است به دفترچه راهنما خودرو نگاهی بندازید و در سایت های خرده فروشی آنلاین به جستجو بپردازید.

اما اگر شما می خواهید ویژگی های رانندگی خودرو خود را تغییر بدهید ، شما هنوز هم نیاز است تا تحقیقات بیشتر انجام دهید.

 

اندازه تایر

 

یک پلاکارد بر روی کناره درب راننده نصب شده است که نشان می دهد چه نوع لاستیکی برای خودرو شما مناسب است.برای مثال ممکن است سایز تایر خودرو شما به این صورت نوشته شده باشد P215/65 R15. این رشته ای از حرف ها و اعداد نشان دهنده پهنا ، ارتفاع در مقایسه با پهنا و قطر است.در بیشتر مواقع لاستیک های شما باید با این اندازه ها یکسان باشد.

اگر به صورت آنلاین لاستیک را خریداری می کنید ، به راحتی می توانید سایز لاستیک خودرو را در سایت خرده فروشی پیدا کنید.

 

میزان کنترل و راحتی

 

"لاستیک ها شخصیت خودرو را تعرف می کنند" گفته یکی از متخصصان است که تست ها و مقالات خودرو را انجام می دهد. او به رانندگان توصیه می کند نه تنها به دنبال انتخاب یک لاستیک با اندازه درست باشند اما همچنین به دنبال به حداکثر رساندن قابلیت هندلینگ و ترمزگیری ماشین هم باشند. و در انتها به دنبال لاستیک هایی باشند صدای نویز جاده را کاهش و رانندگی راحتی را ارائه کنند.

با این حال ، به یاد داشته باشید که تنها چند برند هستند که لاستیک های خاص برای خودرو شما را می سازند.

"لاستیک انتخاب شده اند تا لذت رانندگی ، ساکت بودن و هندلینگ خوبی را که متناسب با شخصیت خودروتان باشد را ارائه کنند."

 

لاستیک های چهارفصل ، تابستانه و زمستانه؟

 

همچنین نیاز است تا شما تصمیم بگیرید که می خواهید لاستیک های چهارفصل ، زمستانه یا تابستانه بخرید. ما در اینجا تفاوت این لاستیک ها با هم را بیان می کنیم.

 

  • لاستیک های چهارفصل محبوب ترین لاستیک ها هستند و دلیل آن همانطور که از نام آنها پیداست این است که می توانید در تمام طول سال از آنها استفاده کنید."لاستیک های چهارفصل همان چسبندگی و عملکردی را که بر روی سطوح یخ زده ارائه می دهد که در حرکت بر روی جاده خشک و خیس ارائه می کند."
  • لاستیک های زمستانه برای استفاده در تمام سال طراحی نشده اند.به این معنی که شما باید یک دست رینگ و لاستیک اضافه داشته باشید یا یک دستگاه تعویض تایر تا در زمانی که زمستان به پایان می رسد آنها را با لاستیک های تابستانه عوض کنید.لاستیک های زمستانه از مواد اولیه پلاستیکی انعطاف پذیر ساخته شده اند که بهترین عملکرد را در دماهای خیلی سرد ارائه کنند.آنها همچنین دارای آج های عمیق تر و شکاف های بیشتری برای شکستن یخ و فرو رفتن در برف هستند.
  • لاستیک های تابستانه مناسب ترین لاستیک ها برای ماشین های اسپرت برای داشتن بهترین عملکرد و چسبندگی بر روی جاده خشک در دماهای گرم و در سرعت های زیاد هستند. با این حال مواد اولیه خشک عملکرد مناسبی را در زیر دماهای 40 درجه و سطوح برفی ارائه نمی دهند.

 

زمان تعویض لاستیک

 

هیچ وقت تا زمانی که لاستیک شما به طور خطرناکی صاف نشده است صبر نکنید تا شروع به خرید لاستیک بکنید.برای چک کردن تایرهای کنونی خودرو یک سکه را در بین عاج های لاستیک خودرو قرار دهید اگر تا نیم اینچ بالای سکه را گرفت ، نیاز نیست لاستیک های خودرو عوض کنید در غیر این صورت باید فرآیند خرید لاستیک را شروع کنید.با این حال اگر سکه ای را قرار دادید و دیدید تنها کمی بیش از نیم اینچ است ، تایرها دارند ناایمن می شوند و باید یک جفت جدید از آنها را خریداری کنید.

اگر برای خرید لاستیک کمی زودتر شروع کنید ، زمان کافی برای تحقیق در مرد تایرها و خرید با بهترین قیمت را دارید.زمانی که شما اندازه تایرتان ، نوع لاستیک و ویژگی که شما می خواهید را می دانید ، می توانید بررسی در مورد لاستیک های مختلف را در سایت های مختلف بخوانید.

زمانی که شما لاستیک مناسب با قیمت دلخواه خود را پیدا کردید ، می توانید آنها را خریداری و بر روی ماشین خود نصب و از رانندگی ایمن و راحت با آنها لذت ببرید و حتی شاید مقداری پول صرفه جویی کرده باشید.


این صفحه را به اشتراک بگذارید