در دانستنیها املاک تعداد بازدید 705

نکاتی برای خانه دار شدن


 خرید خانه و داشتن یک سقف بالای سر یکی از خواسته ها و اهداف افراد اجاره نشین و تازه ازدواج کرده در زندگی است.اما چگونه می توان در این اوضاع اقتصادی که هر ساله با رشد تورم مواجه هستیم و درآمد افراد کم و هزینه خرید کالا و اجناس افزایش می یابد و سرمایه افراد که به سختی و هزاران زحمت و صرفه جویی آن را به دست آوردن در دستشان همانند فردی که یخ در دست دارد درحال آب شدن و کمتر شدن است ، خانه خرید.

ما در ادامه سعی داریم که بهترین راهها و روش های ممکن را که می توانید برای خرید خانه از آنها استفاده کنید ، بیان کنیم.

 

مدیریت مالی هزینه ها برای خانه دار شدن

 

اگر شما هم ، مثل خیلی از افراد دیگر در این روزها به دنبال خرید خانه باشید ، متوجه می شوید که با این درآمدها زمان زیادی باید کار کنید تا بتوانید یک جایی برای زندگی کردن بخرید. اما نمی توان دست روی دست گذاشت و کاری نکرد. داشتن یک برنامه ریزی درست برای کم کردن هزینه ها در زندگی و بالا بردن منابع درآمد می تواند به شما کمک کند تا به خواسته خود سریعتر برسید.

 

نکته:ابتدا میزان بودجه مورد نیاز برای خرید خانه را تعیین و بعد با توجه به آن زمان بندی کنید.البته در این فرآیند برنامه ریزی ، هزینه های جانبی مانند حق کمیسیون بنگاه ، انتقال سند و هزینه های دیگر که کمتر از 10% کل مبلغ خانه است را باید در نظر بگیرید.

 

بیشتر بدانید:روش محاسبه مبلغ کمیسیون مشاور املاک

 

مدیریت مالی درآمدها و هزینه ها

 

 • سعی کنید درصد مشخصی از کل درآمد خود را پس اندازید کنید و آن را به عنوان کمک هزینه خرید خانه کنار بگذارید و از آن خرج نکنید.سعی کنید این پول را در حسابی نگهداری کنید که به آن سود تعلق بگیرد.
 • سعی کنید مایحتاج و لوازم ضروری زندگی خود را از فروشگاههایی تهیه کنید که دارای تخفیف ها و کمترین مبلغ خرید برای کالاها هستند.
 • یکی دیگر از روش های صرفه جویی کم کردن هزینه هایی است که شما برای حمل و نقل می پردازید.سعی کنید از مترو یا اتوبوس برای رفتن به سرکار استفاده کنید و یا اگر مسافت محل زندگی شما تا محل کارتان کوتاه است ، کمی زودتر از خواب بیدار شوید و تا آنجا پیاده روی کنید.
 • سعی کنید در اوقات فراغت خود به یادگیری مهارتهای جدید بپردازید که بتوانید با ساخت و تولید لوازم خانگی درآمد خود را بالا ببرید.
 • این روزها که تعداد سایت ها و اپلیکیشن های خرید و فروش لوازم دست دوم و نو زیاد شده است و افراد می توانند به راحتی با ارسال آگهی رایگان ، وسایلی که به آن نیاز ندارند بفروشند ، شما هم می توانید وسایل اضافی خود را بفروشید و درآمد کسب کنید.
 • سعی کنید رفت و آمدهای غیر ضروری خود را کم کنید.
 • از خرید وسایلی که به آنها نیازی ندارید و صرفا به خاطر دیدن آگهی و تبلیغات ، می خواهید آن را بخرید ، اجتناب کنید.

اینکه شما بتوانید با مدیریت و برنامه ریزی دریافتی و پرداختی های خود ، یک خانه بخرید باعث می شود تا اعتماد به نفس شما زیاد و رسیدن به خواسته ها ، دیگر غیر ممکن نباشد و با حس اعتماد بیشتری به خود برای بدست آوردن چیزهای دیگر تلاش کنید.

 

پیش خرید خانه

 

خیلی از سازنده های آپارتمان برای تامین پول مورد نیاز برای اتمام ساخت ساختمان خود اقدام به پیش فروش آپارتمان های نیم ساز خود می کنند. اگر شما فردی مجرد هستید این کار می تواند علاوه بر اینکه شما را خانه دار کند یک سرمایه گذاری خوب است.

البته در برای انجام این کار باید یکسری نکات را رعایت کنید تا سرتان کلاه نرود.

 • حتما از سازمان های مربوطه مانند ثبت اسناد و شهرداری و غیره ... استعلامات لازم را بگیرید.
 • لازم است که مشخص شود فردی که قرار است ملک را به شما بفروشد آیا امکان و اختیارات قانونی این کار را دارد و چه سمتی دارد.آیا صاحب زمین ، سازنده و یا صاحب سند است؟سهم ایشان از تعداد آپارتمان های در حال ساخت چه قدر است؟آیا آپارتمان مورد نظر را می تواند به شما به فروشد؟ آیا امکان انتقال ملک به شما را دارد؟
 • پس از اطلاع از حدود ، اختیارات و سمت فرد فروشنده ، همه اطلاعات هویتی فرد من جمله اطلاعات شناسنامه ای و محل زندگی وی را در قرارداد پیش فروش قید کرده ، سمت و داشتن حق معامله وی را نیز ذکر کنید.

 

 

ساختن خانه قدیمی

 

اگر خانه ای دارید که از زمان قدیم و بچگی در کنار پدر و مادرتان در آن زندگی می کردید ولی دیگر از آن استفاده نمی شود و درگوشه ای افتاده است.می توانید آن را خراب و از نو بسازید. این کار مطمئن ترین روش است چون خودتان مالک و کارفرما هستید.

اما اگر نمی توانید این کار را به تنهایی انجام دهید ، می توانید از افراد سرمایه گذار که کارشان ساخت مشارکتی خانه است کمک بگیرید.این افراد همه اطلاعات تخصصی در مورد ساخت خانه و امور تخصصی مربوط به آن را دارند.

 

مشارکت در ساخت

 

شما می توانید در پروژهایی که در حال ساخت است ، مشارکت کنید اما این به معنی خانه دار شدن نیست اما از پیش خرید آپارتمان ، مطمئن تر است.

نکته:سعی کنید در پروژه هایی که توسط افراد و شرکت هایی که دارای تجربه ، دانش و توانایی بالا هستند سرمایه گذاری کنید . سعی کنید همه جزئیات مانند میزان سهم طرفین ، زمان دقیق پایان پروژه و مصالح مورد استفاده مشخص شود.

 

بیشتر بدانید: چگونه می توان بر روی ملک سرمایه گذاری کرد؟

 

دریافت وام

 

یکی از روشهایی که می توان مبلغ مورد نیاز برای خرید خانه را به دست آورد ، استفاده از وام مسکن است.البته این کار به شرطی موثر است که شما دارای یک شغل و درآمد ثابت باشید تا بتوانید از پس بازپرداخت آن بر بیایید.

 • شما می توانید از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم بانک مسکن استفاده کنید.
 • استفاده از اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن

 

جا به جایی و رفتن به یک خانه کوچکتر

 

یکی از روشهایی که می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید نقل مکان به یک آپارتمان کوچکتر است.با این کار می توایند در هزینه های ماهانه خود صرفه جویی کنید.به طور مثال اگر شما ماهانه 500 هزار تومان هزینه اجاره کمتری بدهید در سال 6 میلیون از درآمد خود را ذخیره کرده اید.

 

روش های دیگری که می توانید از آنها برای خانه دار شدن استفاده کنید.

 

 • شما می توانید یک خانه را با قرار دادن مبلغی به عنوان ودیعه نزد صاحب خانه ، رهن کامل کنید و در پایان قرار داد کل پول خود را پس بگیرید.
 • اگر به دلیل اضافه کاری یا دریافت پاداش درآمد شما در یک ماه اضافه شد ، آنها را در حساب پس انداز خانه تان نگهداری کنید.
 • یکی از روشهایی که می توانید در آمد خود را افزایش دهید انجام دوری کاری یا آزاد کاری است.این کارها به دلیل اینکه از طریق اینترنت انجام می شود ، راحت هستند و هر چه شما در آنها فعال تر باشید درآمد شما هم افزایش می یابد.

مطالب ذکر شده در بالا تنها بخشی از روشهایی است که شما می توانید برای خرید خانه از آنها استفاده کنید.

 


این صفحه را به اشتراک بگذارید