در ماشین و خودرو تعداد بازدید 147

چگونه در هوای بارانی رانندگی کنید؟


رانندگی در باران ، حال به صورت قطرات ریز یا به صورت شدید ، می تواند یکی از دشوارترین شرایط رانندگی برای رانندگان باشد که با آن مواجه می شوند. شرایط آب و هوایی بارانی به صورت مستقیم در بالا رفتن میزان تصادفات دخالت دارد. فرقی نمی کند که شما در کدام بخش از کشور زندگی می کنید ، این واضح و مشخص است که شما ممکن است در بعضی از زمان ها نیاز باشد که در باران رانندگی کنید.دانستن اینکه چطور جاده خیس و کاهش دید بر روی کنترل اتومبیل تان اثر می گذارد ، می تواند به شما کمک کند تا در امان باشید هنگامی که در حال رانندگی در شرایط بارانی هستید.

 

10 نکته در مورد رانندگی در باران

 

  • اگر میانه خوبی با رانندگی در هوای بارانی ندارید و می توانید سفر خود را به تعویق بندازید یا کنسل کنید و صبر کنید تا آب و هوا قبل از رانندگی بهتر شود.دلیلی وجود ندارد که خودتان را در خطر قرار دهید اگر واقعا اضطراری به رانندگی در شرایط بارانی نیست.

 

  • مطمئن شوید که تجهیزات خودرو شما به درستی کار می کند قبل از اینکه با هوای بارانی مواجه شوید.چراغ ها ، مه شکن ها و برف پاکن ها را چک کنید تا مطمئن شوید که آنها به خوبی کار می کنند وقتی که به آنها نیاز است.همچنین آج های لاستیک خودرو خود را چک کنید.لاستیک های صاف می تواند به طور قابل توجهی کشش و چسبندگی را در جاده های خیس کاهش دهند.

 

  • سرعت خود را کاهش دهید.نه تنها شما باید به تابلوهای محدودیت سرعت که در جاده ها نصب شده است توجه کنید ، زمانی که در هوای بارانی رانندگی می کنید ، شما باید به صورت محسوس یواشتر از مواقع عادی رانندگی کنید.جاده های خیس خیلی خطرناک هستند. زمان عکس العمل شما در خودرو خیلی کمتر است ، هنگامی که باران در حال باریدن است.کاهش سرعت در آب و هوای بارانی ضروری است.

 

  • در همه شرایط نیاز است تا چراغ های خودروتان را روشن کنید در زمانی که در حال رانندگی در باران هستید.حتی اگر تنها یک رگبار باشد ، روشن کردن چراغ های اتومبیل تان هم دید شما و توانایی رانندگان دیگر را برای دیدن اتومبیل شما در جاده افزایش خواهد داد.

 

 

  • از برف پاکن ها استفاده کنید. در حالی که ممکن است این یک کار عادی باشد ، بعضی رانندگان فراموش می کنند تا برف پاکن های خود را در یک بارندگی کم روشن کنند.در بیشتر خودروها سرعت حرکت برف پاکن قابل تنظیم است تا قطرات باران را از روی شیشه در یک بارش کم تا یک بارش سهمگین پاک کند.چندین محصول وجود دارد که می توان آن را بر روی شیشه اسپری کرد یا در مخزن شیشه شور ریخت تا از جمع شدن آب باران جلوگیری کرد.

 

  • خودرو خود را در فاصله بیشتری از وسیله نقلیه روبرویتان نگه دارید. وقتی که در حال رانندگی در باران هستید ، متوقف کردن خودرو کار خیلی دشواری خواهد بود.فاصله خودرو خود و ماشین دیگر را به اندازه چند خودرو حفظ کنید.

 

 

  • از زدن ترمزهای شدید اجتناب کنید.سعی کنید سرعت خودرو را بوسیله برداشتن پا از روی پدال گاز خیلی زودتر از زمانی که شما خود را برای کاهش سرعت یا ایستادن آماده می کنید ، کم کنید.

 

  • مواظب آب گرفتگی در خیابان باشید.رانندگی بر روی آب جمع شده در جاده ، می تواند باعث آب سواری خودرو شما یا پاشیدن آب از سطح به کناره های جاده شود.سعی کنید از کنار محل هایی که آب در آنها جمع شده است بوسیله تغییر مسیر و یا چرخاندن فرمان به طور ایمن و صحیح حرکت دهید.

 

  • اگر خودرو شما در حال آب سواری است ، خونسردانه پای خود را از روی پدال گاز بردارید و تا مسیری که جلوی خودرو شما باز است حرکت کنید.از تغییر مسیرهای ناگهانی یا ترمز زدن ها آنی پرهیز کنید.

 

  • باران باعث می شود تا میزان رطوبت افزایش یابد.شما ممکن است متوجه شده باشید که پنجره های خودرو شما مه آلود می شود در زمانی که شما دارید خودروی خود را کنترل می کنید در حالی باران در حال باریدن است.بیشتر سیستم های تهویه خودروها دارای عملکردی است که کارش کاهش این نوع بخارات است که در بخش داخلی شیشه و پنچره های خودرو شما ایجاد می شود.ممکن است لازم باشد تا کمی شیشه ها رو پایین بکشید اگر شما دیگر قادر به دیدن از طریق شیشه های خود نیستید.

 

 حفظ امنیت در حالیکه در باران رانندگی می کنید آسان است اگر شما تلاش کافی برای به کارگیری این نکات ایمنی گفته شده را به کار ببندید.به یاد داشته باشید کاهش دادن سرعت و روشن کردن چراغ ها روشهایی ساده و در عین حال موثر برای کاهش شانس تصادف است که به خاطر آب و هوای بارانی اتفاق می افتد.


این صفحه را به اشتراک بگذارید