در محصولات و لوازم الکترونیکی تعداد بازدید 173

بایدها و نبایدها هنگام خرید کامپیوتر گیمینگ


خرید کامپیوتر رومیزی گیمینگ می تواند با آن همه گزینه های پیکربندی ، گیج کننده باشد.در اینجا ما درباره نکات مهم در مورد خرید کامپیوتر گیمینگ و قابلیت ارتقا ، ذخیره سازی و اضافه کردن کارت ها نیز صحبت کرده ایم.

این راهنما به شما کمک خواهد کرد تا از سردرگمی در بیایید و یک کامپیوتر رومیزی گیمینگ خوب بخرید که متناسب با نیازهای شما باشد.

 

تنها یک اندازه جوابگو برای همه مناسب نیست.

 

بیشتر گیمرها با سخت افزار داخل کامپیوتر شروع می کنند.ما در این مورد به اندازه کافی به زودی صحبت خواهیم کرد ، پس بذارید درباره بخش خارجی صحبت کنیم.

هم اکنون کامپیوترهای گیمینگ در شکل ها و اندازه های زیادی عرضه می شوند.سیستم ها با سایز کیس کوچک ، متوسط و بلند وجود دارد.

سیستم های کوچک خوب ، کوچک هستند.آنها ساده هستند و در جایی که کامپیوترهای بزرگتر نمی توانند به راحتی جا شود ، قرار می گیرند.این نوع از کامپیوترها مناسب گیمرهایی است که میز بزرگی ندارند یا می خواهند آن را در کنار سینمای خانگی استفاده کنند.کوچک بودن باعث می شود گزینه های ارتقا در آینده محدود شود با این حال کامپیوترهای خیلی کوچک صدا زیادی تولید می کنند.

در مقابل کامپیوترهای با کیس متوسط خوب و برای بیشتر افراد ایده ال هستند.آنها به اندازه کافی کوچک هستند تا در زیر ، رو یا داخل یک میز معمولی قرار بگیرند.هنوز هم به اندازه کافی بزرگ هستند تا بتوان آنها را ارتقا و خنک گنندگی قبولی داشته باشند. داشتن شکل زیبا یا عدم وجود آن تنها یک عیب است.بیشتر کامپیوترها با کیس متوسط شبیه خیلی از کامپیوترهای رومیزی دیگر هستند.

سرانجا ما به کامپیوترها با کیس بلند –Full Tower  - رسیدیم.بعضی اوقات آنها به قدری بزرگ هستند که به درستی بر روی میز جا نمی شوند ، مگر اینکه بخش جلو یا عقب آنها آویزان شود و کیس های بلند خیلی کمی هستند که حتی به خوبی در زیر میز جا نمی شوند. سیستم ها با کیس بلند می تواند هزینه بیشتری را به نسبت کامپیوترها با کیس متوسط روی دست شما بگذارد.با این حال ارتقا سخت افزار در این نوع از کیس ها راحت و می توان در آنها سخت افزاری را قرارداد که در کامپیوترهای کوچکتر نمی توان جا کرد.

ما کامپیوترها با کیس بلند را پیشنهاد می کنیم اگر فضای کافی برای آن دارید اما مطمئن شوید که اندازه آنها را قبل از خرید درست متوجه شده اید.در عوض کیس های متوسط عالی هستند. سیستم های کوچک می توانند عالی باشند اما آنها راه کار محدودی هستند.شما باید یکی از آنها را بخرید اگر شما فضای محدودی در اختیار دارید  یا به دلایل زیباشناسی از یک سیستم کوچک استفاده می کنید.

 

بیشتر بدانید:نکاتی در مورد انتخاب لپ تاپ

 

شروع با قلب دستگاه : پردازنده

 

زمانی که می خواهید یک کامپیوتر گیمینگ بخرید ، می توان یک مدل سفارشی از یک مغازه خدمات کامپیوتری باشد یا یک مدل از پیش اسمبل شده از دل یا اچ پی ، پردازنده اولین مشخصه ای است که شما آن را خواهید دید . پردازنده مشخص می کند عملکرد سیستم در بیشتر نرم افزارها چگونه خواهد بود.

اولین انتخاب شما بین پردازنده های 2 ، 4 یا 6 هسته ای خواهد بود.ما به شما پردازنده های 6 هسته ای را توصیه می کنیم مگر اینکه بودجه خیلی کمی در اختیار داشته باشید.پردازنده های 2 هسته ای در اغلب اوقات خوب هستند اما بعضی از بازیهای مدرن نیاز به هسته های پردازشی بیشتری دارند و می تواند به خاطر پردازنده 2 هسته ای هنگ کند.

گیمرهایی که بودجه بیشتری در اختیار دارند ممکن است به پردازنده های 8 هسته ای اینتل یا بیشتر فکر کنند.این هسته ها با چیپ های سری X قیمتی خیلی زیادی دارند و برای بازی ارزشی ندارند.ما این را تنها به خریدارانی توصیه می کنیم که نگرانی را بابت هزینه نهایی ندارند.این سری ها می توانند تا 18 هسته داشته باشند مانند Core i9-7980XE و مبلغ خرید آن می تواند تا 1975  دلار بالا رود.

در کل ، اینتل بهترین انتخاب است مگر اینکه بودجه شما کمتر از هزار دلار باشد با این حال اینتل انتخاب خوبی است.اگر چه AMD در بعضی از قیمت های کم در حال رقابت است ، همه پردازنده های شرکت در ارائه عملکرد تک پردازشی عالی شکست خوردند. انتخاب یک پردازنده 8 هسته ای یا بیشتر با توجه به بودجه محدود عالی است اما چیپ های 4 یا 6 هسته ای انتخاب مناسب برای بازی هستند اگر تنها توان مالی خرید آنها را دارید.

 

یک پردازنده گرافیکی عالی باعث داشتن یک کامپیوتر گیمینگ عالی می شود.

 

در هنگام خرید ، شما ممکن است خود را در موقعیتی پیدا کنید که باید بین دو کارت که مشابه هستند اما رم های متفاوتی دارند ، انتخاب کنبد. داشتن حافظه بیشتر تاثیر قابل توجهی بروی عملکرد کلی به تنهایی ندارد اما داشتن حافظه بیشتر به کارت گرافیک این امکان را می دهد تا بتواند تا مقدار اطلاعات بیشتری را کنترل کند قبل از اینکه به ظرفیت نهایی خود برسد.

ما حداقل داشتن 1GB را توصیه می کنیم اگر رزولوشن تصویر شما پایین تر از 1080P است و حداقل داشتن 2GB حافظه اگر صفحه نمایش شما 1080p است.اگر رزولوشن نمایشگر شما بالای 1080P است ، شما باید یک کارت گرافیک با حداقل 3GB حافظه خریداری کنید و کارت گرافیک با حافظه 4GB هنوز هم عالی هستند. به هر جهت بیشتر کارت ها شامل حداقل حافظه داخلی 4GB هستند و خوب شما از این بابت باید خیلی خوشحال باشید.

انویدیا و AMD هنوز هم در بیشتر نقاط قیمتی با هم در حال رقابت تنگاتنگی هستند. در گذشته دارای مزیت هایی بودند ولی الان دیگر این طور نیست.اگر شما هیچ مدل انتخاب شده ای ندارید ، انتخاب بین برندها می تواند محدود شود به آنچه که شما در روز خرید ، به عنوان کارت جدید انتخاب می کنید تا بخرید.

ما کارت های گرافیک چندگانه را پیشنهاد نمی دهیم.اگر چه به طور بالقوه سریع هستند ، تنظیمات چند کارت اغلب بستگی دارد به درایور و پشتیبانی بازی که جلوی آنها را از آنلاک شدن برای استفاده کامل از توان نهایی آن ها می گیرد.کارت های گرافیک چندتایی دارای صدای بلندتر و تولید گرمای بیشتر نسبت به کارت های تکی هستند.

 

پول خود را برای داشتن حافظه رم که به آن نیاز ندارید تلف نکنید.

 

شما دستگاه Alienware Area-51 R5 را همراه با 64 گیگ رم در نظر بگیرید اما بیشتر افراد حتی به نصف این مقدار هم نیاز ندارند.

حافظه رم به نسبت ارزان است ، خوب اضافه کردن تعداد بیشتر از آنها باعث می شود سیستم در نظر مصرف کنندگان ناآگاه که هزینه کمی پرداخت می کنند ، قوی تر به نظر برسد.پس گول آن را نخورید.برای داشتن یک دستگاه بازی عالی ، توصیه ما به شما داشتن 16GB رم است. هر چیزی بالاتر از این در کل زیاده روی است.

ما در اینجا حافظه رم مورد نیاز برای اجرای محیط بازی ، 5 بازی محبوب را می گوئیم تا به شما ایده خوبی برای آنچه که واقعا در کامپیوترهای رومیزی به آن نیاز دارید ، داده باشیم.

Prey - حداقل 8GB و توصیه شده 16GB

FarCry5 - حداقل 8GB و توصیه شده 16GB

Destiny - حداقل 6GB و توصیه شده 8GB

PUBG - حداقل 8GB و توصیه شده 16GB

OverWatch - حداقل 4GB و توصیه شده 6GB

همانطور که گفته شد، داشتن حافظه اضافی باعث نمی شود که سرعت اجرای بازی سریعتر شود.هر پولی که ممکن است شما بخواهید برای داشتن رم بیشتر از 16GB هزینه کنید باید به جای آن بر روی تجهیزات خرج شود که تاثیر بیشتری در عملکرد دستگاه دارد.

 

درایوهای SSD سریعتر هستند و اکنون قابل دسترس تر هستند.

 

بیشتر کامپیوترهایی که امروزه فروخته می شوند همراه با حداقل یک هارد 500 گیگابایت مکانیکی و در بیشتر مواقع همراه با یک مدل 750 گیگابایتی یا 1 ترابایتی هستند.داشتن فضای بیشتر بهتر است اما فضایی که از آن استفاده نمی شود نیاز نیست.خوب توصیه ما ساده است:بیشترین میزان فضایی را بخرید که شما به آن نیاز دارید.

اینکه شما باید یک کامپیوتر به همراه درایو SSD بخرید یا نه یک سوال خیلی مشکل است.SSDها به نسبت هاردهای مکانیکی چند برابر گران تر هستند ، هنگامی که میزان پولی را برای هر گیگابایت می پردازید ، مشخص می کنید.آنها همچنین هیچ تاثیری در عملکرد داخلی بازی ندارند.

هنوز ما توصیه می کنیم که یک هارد SSD بخرید اگر توانایی پرداخت هزینه خرید یکی از آنها دارید که پیشنهاد می شود فضای ذخیره سازی آن بالای 200GB باشد.چرا؟به خاطر داشتن زمان بارگذاری سریعتر.

درایو SSD چندین برابر سریعتر از هاردهای مکانیکی هستند .برای بازی ها ، به این معنی است که مرحله ای که بر روی درایوهای عادی 30 ثانیه طول می کشد تا لود شود به جاش در 5 تا 10 ثانیه لود می شود.بازیهایی همراه با زمان لود کوتاه ممکن است در بعضی اوقات آنی لود شود.

اگر شما یک درایو SSD را برای داشتن انتخاب کردید ، سعی کنید  مدل های فلش مانند آن را در عوض نسخه های آن که شبیه HDD هستند انتخاب کنید.این درایوهای فلش مانند کوچکتر خیلی سریعتر از آن مدل هایی هستند که با کابل وصل می شوند و این به خاطر نحوه چگونگی و محلی است که آنها به کامپیوتر مادر وصل می شوند.هنوز داریوهای SSD حجیم به نسبت درایوهای HDD استاندارد معمولی با همان ظرفیت حافظه سریعتر لود می شوند.

همچنین مطمئن شوید درایو SDD که انتخاب کردید به عنوان فضای ذخیره سازی اصلی شامل سیستم عامل هم می شود.شما از مزایای زمان بالای بوت و اجرای سریع سیستم عامل بهره خواهید هر روزی که از آن استفاده می کنید.این همان دلیلی است که چرا ما درایو های SSD زیر فضای ذخیره سازی 200GB را توصیه نمی کنیم.همراه با ویندوز نصب شده ، یک درایو کم حجم می تواند تنها شامل تعداد کمی از بازی ها باشد.

در پایان اگر شما نیاز به فضای بیشتری برای بازیهای خودتان هستید ، بهترین شانس شما این خواهد بود که تا چندین درایو را نصب کنبد اگر کیف پول شما اجازه چنین کاری را می دهد. برای مثال شما می توانید یک درایو SSD فلش مانند را برای نصب ویندوز و بازهای مورد نظر خود در نظر بگیرید.یک حافظه ثانویه SSD یا HDD که می توان از آن به عنوان فضای ذخیره سازی برای فایل ها و بازی های اضافی که شما می خواهید آنها را نگهداری کنید ، استفاده کنید.

 

بقیه تجهیزات

 

بعد از اینکه شما پردازنده ، کارت گرافیک ، رم و هارد درایو را انتخاب کردید ، شما می خواهید که شروع به جستجو برای تجهیزات اضافی مانند کارت صدا ، کارت شبکه و پورت های USB بیشتر و غیره بکنید. لوازم اضافه نیاز نیستند.امروزه مادربردها همراه با کارت صدا ، کارت شبکه و پورت های اتصال داخلی عرضه می شوند.حتی بعضی از آنها همراه با بلوتوث و وای فای استاندارد عرضه می شوند. این امکانات شما را از خرید وسایل اضافی بی نیاز کزده است.

این به معنای بدرد نخور بودن آنها نیست ، اما می توانید هم اکنون آنها را ندیده بگیرید اگر می دانید که شما به این کارت های اضافی به دلیل مشخصی نیاز ندارید.

 

نتیجه

 

همانگونه که به دنبال کامپیوتر می گردید و سخت افزارهای مختلفی را انتخاب می کنید ، اما شما باید همیشه به یک سوال پاسخ دهید:آیا این کار باعث می شود اجرای بازی بهتر و نمایش آن قشنگ تر شود؟

ساخت یک کامپیوتر گیمینگ یا کار تعادلی است.هیچ یک از تجهیزات نباید بدون در نظر گرفتن بقیه تجهیزات انتخاب شود و سخت افزارهایی که نیاز نیست برای پایین آوردن هزینه باید حذف شود.برای مثال یک سیستم با رم 32GB و پردازنده هسته ای عملکرد بالایی ندارد.پولی که برای رم اضافه خرج شده است می توانید بر روی یک پردازنده 4 هسته سریعتر خرج کنید.

محدودیت ها برای داشتن یک تعادل نیاز است.زمانی که شما می خواهید یک کامپیوتر گیمینگ بخرید ، شما بوسیله آگهی های زیادی احاطه خواهید شد هم از طرف سایت های سازندگان و هم سایت های متفرقه که اصرار دارند که چیزی که شما می خواهید دارند مانند یک کارت شبکه سریع که باعث می شود تجربه بازی های چند نفره عالی شود یا کارت گرافیک با پردازنده سه گانه یا یک کامپیوتر با اندازه خیلی کوچک.

همان طور که در حال دیدن و گشتن در بین کامپیوترها و انتخاب سخت افزار مورد نظرتان هستید ، شما باید همیشه این سوال را از خود بپرسید که این باعث می شود سرعت اجرا بازی و نمایش بازی بهتر شود؟این اطلاعات در این راهنما به شما کمک می کند تا به این سوال جواب دهید ، و اگر جواب شما نه است پس به آن احتیاجی ندارید.


این صفحه را به اشتراک بگذارید