در ماشین و خودرو تعداد بازدید 99

چگونه یک موتورسیکلت بخریم؟

نویسنده: سنگریز

خرید موتورسیکلت رویای خیلی از افراد جوان است.جاده های باز ، پیچیدن باد در داخل موها ، حتی پارک راحت در جاهایی که جای پارک به راحتی پیدا نمی شود.جدا از هر چیزی که شما از یک موتورسیکلت می خواهید ، شما نیاز خواهید داشت تا بدانید بهترین راه مطمئن برای خرید یک موتورسیکلت چیست.در ادامه شما بعضی از نکات و قلق های پیدا می کنید که به شما برای خرید یک موتورسیکلت کمک می کند و همچنین بعضی از گزینه های مالی اگر شما پول به اندازه کافی برای پرداخت کل هزینه خرید موتور را ندارید.خوب الان باید چه کار کنیم ؟

 

نکاتی مفید برای خریدن موتورسیکلت

 

خریدن هر نوع وسیله نقلیه ای می تواند یک تعهد مالی بزرگ برای بیشتر افراد باشد و این شامل خریدن موتورسیکلت هم می شود.داشتن یک موتورسیکلت می تواند یک تجربه فوق العاده برای کسانی باشد که اعتماد به نفس کافی و تجربه راندن یکی از آنها را دارند اما زمانی که نوبت به خرید موتورسیکلت برای خودتان می شود چند مورد اندک است که شما نیاز دارید تا به آنها توجه کنید.

قیمت:خرید موتورسیکلت نیاز به فکر و توجه ویژه ای دارد به خصوص اینکه این تمرینی برای سرمایه گذاری در کارهای دیگر است.همانطور که این اتفاق مورد خودرو و کامیون می افتد ، خریدن موتورسیکلت می تواند کمی هزینه بر باشد ، به طوریکه هزینه خرید یکی از آنها می تواند خیلی گران باشد بسته به نوع موتورسیکلتی که شما به دنبال آن هستید و حتی اگر یک موتورسیکلت نو و دست دوم بخرید.

ایمنی:به علاوه جنبه مالی وسایل ، شما همچنین نیاز دارید تا به مسائل مهم دیگری نیز توجه کنید ، مانند مناسب بودن  و مسائل ایمنی وسیله ای که شما به دنبال خرید آن هستید.برای مثال اگر شما یک موتورسیکلت دست دوم از یک فروشنده خصوصی می خرید شما خود را در ریسک بزرگی از لحاظ ایمنی قرار داده اید تا اینکه شما یک موتورسیکلت نو که تمامی بازرسی های آن به صورت کامل در شرکت انجام شده است بگیرید.

سطح تجربه و نوع رانندگی شما:سطح تجربه تان می تواند به شما نوع موتوری را که باید به دنبال آن بگردید نشان دهد. پس در مورد نوع رانندگی که انجام خواهید داد ، فکر کنید. شهری ، بیرون شهر ، موتورهای اسپرت یا مدل هایی که مناسب سبک زندگی شما باشند. پس مطمئن شوید موتوری را انتخاب می کنید که با نیازها و توانایی های شما همخوانی دارد.

لوازم جانبی:خیلی از لوازم جانبی وجود دارد که شما باید همراه با موتور خریداری کنید ، پس مطمئن شوید هزینه های آنها را در بودجه خود حساب کرده باشید. وسایلی مانند کلاه ایمنی ، دستکش ، چکمه ها ، عینک ، بارانی و کاپشن به یاد داشته باشید چون به آنها نیاز خواهید داشت.

مهم است در هنگامی که می خواهید یک موتور بخرید خیلی سریع و عجولانه تصمیم نگیرید که باعث شود در آخر همه چی خراب و هزینه زا شود یا حتی یک اشتباه خطرناک کنید.شما باید این را توجه داشته باشید که موتورها ماشین های قدرتمندی هستند پس بنابراین باید به ایمنی آنها توجه کرد.این کار به علاوه ملاحظات دیگر است که باید درباره آنها فکر کنید ، که به معنی این است که شما باید قبل از خرید موتورسیکلت تحقیقات کنید.

 

5 اصل که قبل از تصمیم به خرید باید بدانید.

 

شما باید به یاد داشته باشید که خرید هرنوع وسیله نقلیه ای من جمله موتورسیکلت ، یک گام بزرگ است و مواردی وجود دارد که نیاز است شما به آنها توجه کنید قبل از اینکه شروع به خرید کنید.بعضی از مواردی که نیاز است تا شما قبل از خرید موتورسیکلت بدانید عبارت است از:

آیا باید یک موتور نو بخرم:همه افراد می خواهند ، مطمئنا ، دوست دارند تا بتوانند یک موتور سیکلت مدل جدید بخرند اما این کار بیشترین بستگی را به بودجه شما تا بقیه موارد دارد.شما باید به وضع مالی خود یه نگاهی بندازید و بیشتر کار کنید تا بتوانید توان مالی برای خرید یک موتور جدید را به دست آورید یا با این حال می تواند به گزینه های دست دوم هم یک نگاهی بندازید.

تصمیم درباره نوع موتورسیکلتی که می خواهید:بعضی از افراد الان دقیقا می دانند که تصمیم دارند تا کدام مدل موتورسیکلت را می خواهند بخرند اما در عوض یکسری دیگر از افراد انعطاف پذیری بیشتری خواهند داشت.اگر دست شما در انتخاب و خرید مدل ها و قیمت های مختلف باز است ، لیستی از قابلیت هایی که شما از موتورسیکلت خود می خواهید تهیه کنید مانند حجم موتور و سپس می توانید هدف خود را در جستجوها دقیق تر پیدا کنید.

مقایسه مدل ها و قیمت ها:چه بخواهید یا نه شما تصمیم به خرید یا انتخاب مدل خاصی دارید.این مهم است تا قیمت های موتورسیکلت را قبل از خرید نهایی آن مقایسه کنید ، پس می تواند تفاوت زیادی در قیمت ها براساس محلی که خرید می کنید باشد.این کاری است که شما می توانید آن را آنلاین انجام دهید به این معنی که لازم نیست تا بیرون بروید تا بتوانید یک انتخاب خوب انجام بدهید.

موارد ایمنی:موتورسیکلت ها ماشین های بزرگ و قدرتمندی هستند و برای اینکه ریسک تصادف و موارد اینچنینی را کاهش دهید ، شما نیاز است تا کارهایی را برای اطمینان از اینکه موتوری که می خرید امن است ، انجام دهید.این مورد خیلی مهم است اگر شما دارید یک موتورسیکلت دست دوم از یک فروشنده خصوصی می خرید ، پس شما اون چک لیست هایی و کنترل کیفی ها را که برای یک موتورسیکلت نو انجام می شود را ندارید.شما می توانید از یک تعمیرکار متخصص موتورسیکلت بخواهید تا این موارد را برای شما چک کند – حتی اگر لازم باشد مقداری پول بابت این کار بپردازید ، می تواند شما را از مسائلی که در طولانی مدت می تواند اتفاق بیفتد حفظ کند و از آن مهم تر می تواند جون شما را از یک تصادف جدی حفظ کند که به سبب راندن یک موتورسیکلت معیوب ممکن است ، اتفاق بیفتد.

تعیین بودجه برای موتورسیکلت:چه شما یک موتورسیکلت نو یا دست دوم بخرید ، هزینه خرید آن احتمالا بالا خواهد بود ، پس یکی از اولین چیزها که شما نیاز خواهید داشت تا به آن نگاهی بندازید ، بودجه شما برای خرید خواهد بود.گزینه های متفاوتی وجود دارد که شما می توانید به آنها فکر کنید ، زمانی که وقت سرمایه گذاری برسد.ممکن است شما به اندازه کافی خوش شانس باشید تا پول پس اندازه کافی برای خرید یک موتورسیکلت را داشته باشید در غیر این صورت شما نیاز خواهید داشت تا نگاهی به گزینه هایی مانند خرید اقساطی از نمایندگی یا گرفتن وام برای خرید موتورسیکلت بندازید.


این صفحه را به اشتراک بگذارید